Problem w komunikacji i zarzadzaniu

Jeśli masz problem z prowadzonym biznesmen - napisz, postaramy się pomóc.

Moderator:mkamil

tommyh
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:30 lis 2011, 10:18

13 gru 2011, 15:18

Ostatnimi czasy, częstym problemem stała się komunikacja wewnątrz firmy oraz sposoby jej zarządzania. Nie chodzi mi tu o komunikację bezpośrednią pomiędzy kolegami z tego samego działu. Np. dział handlowy sprzedaje produkt x, a dział marketingu o tym nie wiem, przez co nie tworzy odpowiedniego wizerunku produktu x. W efekcie sprzedaż jest zerowa, firma traci, a szef wyrywa sobie włosy z głowy. To wymyslony przykład, jednak wydaję mi się, że idealnie oddaje problem komunikacji oraz zarządzania. Macie na to jakies rady?
1alicja
Użytkownik
Posty:28
Rejestracja:12 kwie 2010, 11:29

28 gru 2011, 23:14

Witam, myślę że znam idealne rozwiązanie, by rozwiązać Twoje problemy. Program www.esme.pl rozlicza wszelkiego rodzaju projekty, pomaga, także katalogować pracowników, a nawet można za jego pomocą wystawiać faktury :). Spróbujcie z niego skorzystać, może nie do końca pomoże w rozwiązaniu Waszych problemów, ale jest dostępna wersja demonstracyjna, także chyba warto :)
lamania
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:29 lis 2011, 16:53

29 gru 2011, 16:17

Hmm, trochę poczytałam o esme i niestety nie widzę w tym narzędziu żadnego modułu komunikacji... To wg mnie zwykły crm, nie różni się zbytnio od innych... Owszem, przydatne narzędzie, ale dla mało wymagających :) W dodatku do najtańszych nie należy :)
1alicja
Użytkownik
Posty:28
Rejestracja:12 kwie 2010, 11:29

30 gru 2011, 03:10

Do najtańszych może i nie należy, ale jest na pewno skuteczny. Wiesz, nie miałam na myśli większych firm, a ludzi początkujących, którzy dopiero co zakładają swoje przedsiębiorstwa i mają niezły rozgardiasz przy pierwszych rozliczeniach. W takich sytuacjach na pewno się sprawdza.
tommyh
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:30 lis 2011, 10:18

02 sty 2012, 13:58

Faktycznie, poczytałem o esme i zgadzam się z lamania, brak jakiegokolwiek narzędzia wspierającego komunikację... intranety z tego co wiem, posiadają takie narzędzie, przynajmniej niektóre.
raulq7
Użytkownik
Posty:22
Rejestracja:15 wrz 2010, 16:01

11 sty 2012, 09:02

@tommyh : nie znam wielkości i rodzaju twojej firmy, ale jeżeli sam masz z tym trudności, to może powinieneś pomyśleć o osobie odpowiedzialnej za organizację pracy i komunikację między pracownikami ? Wiadomo sprawne funkcjonowanie tych procesów warunkuje dobre wyniki. A jeśli nie stać Cię na dodatkowy etat, to skorzystanie z aplikacji komputerowych zajmujących się tym aspektem, może być rozsądną decyzją. O wspomnianej powyżej aplikacji nie słyszałem, ale na pewno warto zwrócić uwagę na http://taskbeat.pl/
tommyh
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:30 lis 2011, 10:18

13 sty 2012, 11:32

hmmm program po wstępnych oględzinach strony zapowiada się przyjemnie, jednak zauważyłem, że brakuje mu modułów, które ja sobie kiedyś wymyśliłem, że w sumie mogłyby się przydać w jakiejkolwiek aplikacji tego typu, np. jakiś kalendarz, gdzie widać kto ma urlop lub jakis wyjazd służbowy albo rezerwacje samochodu... jakiś czat, który mógłby integrować bardziej pracowników i rozwiązywać problemy w firmie, nie zależne od nich samych i jakaś ściana aktualności, boję się używac tego pojęcia, ale tak na dobra sprawę przydałby mi się Facebook dla firmy, oczywiście z wyłączeniem pewnych facebookowych aplikacji
tommyh
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:30 lis 2011, 10:18

20 sty 2012, 15:51

wiecie co, czytając pewien magazyn, wpadłem na intersujący artykuł, porządana definicję od razu wygooglowalem i mnie zaciekawila, co sądzicie o aplikacji basecamp?
Awatar użytkownika
stark
Posty:3
Rejestracja:05 kwie 2012, 11:13

05 kwie 2012, 11:22

Problem z komunikacją ma miejsce chyba w każdej firmie. U nas rozwiązujemy to przez spotkania - raz w tygodniu całej firmy, z krótki ustaleniem priorytetów na tydzień, no i spotkania w grupach projektowych. Niestety ten model sprawdza się tylko w małej firmie...
Grzegorzz
Użytkownik
Posty:14
Rejestracja:27 gru 2011, 15:40
Lokalizacja:Katowice

15 kwie 2012, 13:28

Spotkania są ważne, ale dość problematyczne w większej firmie. No i trzeba mieć mimo wszystko jakieś inne sposoby komunikacji, nazwijmy je "awaryjnymi". Spotkania raz w tygodniu są ok, ale zdarzają się też nagłe sytuacje, w których trzeba działać szybko, sprawnie i może się nie udać z organizowaniem całej konferencji;) Mowa tutaj była o różnych narzędziach, które miałyby usprawnić komunikację, więc od siebie dodam usługi w chmurze obliczeniowej, które dają dużo większe możliwości niż zwyczajne crm-y. Poza tym swobodny przesył informacji, danych to też forma komunikacji, w dodatku konieczna przy wspólnej pracy! Spotkania face2face jak najbardziej, ale myślę,że coraz rzadziej będą one wystarczające.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl