windykacja klientow

Jeśli masz problem z prowadzonym biznesmen - napisz, postaramy się pomóc.

Moderator:mkamil

andre76
Użytkownik
Posty:51
Rejestracja:15 kwie 2015, 13:10

06 maja 2015, 14:25

we własnym zakresie pozostaje postępowanie przedsądowe - począwszy od monitoringu płatności, częstego przypominania i pilnowania relacji biznesowych, jak kontrahent nie płaci wysyłam wezwanie do zapłaty za zwrotnym potwierdzeniem odbioru z terminem 7 dni od otrzymania pisma, ewentualnie przedsądowe wezwanie do zapłaty. Wiadomo że wszystkie dowody nadania trzymam w porządku, wszelka korespondencja i szczegóły są na piśmie. Dla wyjątkowo opornych kontrahentów przewiduję już cięższy kaliber w postaci kancelarii prawniczej, która ma biegłość w uzyskiwaniu nakazów zapłaty ;)
Tommy12
Użytkownik
Posty:550
Rejestracja:20 wrz 2014, 19:38

07 maja 2015, 22:20

myślę że to bardzo trafne rozwiązanie
Ela1595
Użytkownik
Posty:43
Rejestracja:23 lut 2015, 10:15

01 mar 2016, 10:43

Z takimi klientami co się wykręcają od płacenia to trzeba postępować krótko! Inaczej mogą długo wodzić nas za nos. Ja proponuje faktoring od KUKE-Finance. My dostajemy pieniądze, a z klientem to już faktor rozmawia. Poczytajcie sobie http://www.kuke-finance.pl/o-faktoringu ... aktoringu/. Po co tracić czas na szarpanie się z ludźmi jak można spożytkować go na bardziej pożyteczne rzeczy.
dobromir
Użytkownik
Posty:251
Rejestracja:11 maja 2016, 13:01

28 lut 2017, 20:13

Ja absolutnie nie znam się na kwestii windykowania i odzyskiwania należności, ale mam kontakt na profesjonalną kancelarię komornika sądowego: http://www.czosnyka-komornik.pl
Od lat wykonuje orzeczenia sądowe w sprawach o m.in. roszczenia pieniężne czy niepieniężne (opróżnienie lokalu z ruchomości lub tzw. eksmisja), wydania nieruchomości, weryfikowania istnienia i treści tytułów wykonawczych wydanych w postępowaniach elektronicznych etc. Warto mieć taki sprawdzony namiar.
Krys89
Użytkownik
Posty:668
Rejestracja:02 lut 2016, 14:54

25 wrz 2017, 09:08

Jeśli chodzi o faktoring to z tego co wiem nie sprzedaje się faktur dłużników. Sprzedaje się tylko faktury o wydłużonym czasie spłaty i to jeszcze przed końcem terminu na tej fakturze. Choć można zrobić taki myk, że jak podejrzewamy kogoś, że nie spłaci faktury to odsprzedajemy ją przed terminem spłaty. Wtedy jak dany klient nie zapłaci to nie my, ale firma, która od nas kupiła fakturę, użera się z dłużnikiem. Bo to już nie my ponosimy odpowiedzialność za faktury. Mamy też czyste sumienie, ponieważ my zachowaliśmy się fair, sprzedaliśmy fakturę przed jej terminem spłaty. Teoretycznie nie wiemy czy klient jest uczciwy i ją spłaci w terminie czy już nie. A jeśli chodzi o firmy faktoringowe to ja korzystałem kiedyś z usług https://www.monevia.pl/dlaczego-monevia/ . A z tego co wiem mój klient uregulował w terminie. Ja oczywiście jestem za tym aby jak już ktoś jest nam dłużny i nie chce spłacić zależności to należy oddać tą sprawę do jakiejś firmy windykacyjnej.
Natczkk
Użytkownik
Posty:200
Rejestracja:14 cze 2017, 13:43

14 lis 2017, 20:17

Ja podrzucam Wam też namiary na firmę - Solventoir . Działają sprawnie i kompleksowo. Zajmują się zarówno windykacją, jak i kwestiami prawnymi. Polecam zapoznać się z ich ofertą, może i Wam pomoga. U mnie miałem problem z wieloma zaległymi fakturami - nie wszystkie, ale większość już na szczęście płatności za nie zaksięgowałem.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl