Prywatny samochód używany w firmie

Pochwal się swoją ciekawostką, zabłyśnij w towarzystwie.

Moderator:mkamil

errato
Użytkownik
Posty:485
Rejestracja:13 gru 2015, 18:43

11 mar 2016, 15:57

Jak rozliczyć wydatki związane z użytkowaniem prywatnego samochodu, ale do celów służbowych?
Czy to w ogóle jakoś można rozliczać i wciągać w koszty?
bajk
Użytkownik
Posty:131
Rejestracja:12 sie 2015, 08:06

11 mar 2016, 17:42

Sama nie do końca jestem pewna jak to rozliczać.
Może poczytaj sobie na Wiktor Przedsiębiorczy: http://wiktorprzedsiebiorczy.pl/samocho ... luzbowych/
Jest tam artykuł o tym jak rozliczać wydatki na prywatne auto używane do celów służbowych. Myślę, że wyłapiesz tam trochę wartościowych informacji dla siebie.
uluki
Użytkownik
Posty:239
Rejestracja:10 lut 2015, 11:42

05 kwie 2016, 10:17

U mnie księgowo dobrze sobie z tym poradziła:) Na pewno nie można na takiej pomocy oszczędzać. Kupiłem ostatecznie Reanualt Lagunę. W mojej działalności sprawdza się znakomicie.
Tusia
Użytkownik
Posty:414
Rejestracja:10 lut 2014, 12:48

08 kwie 2016, 13:33

W takim wypadku trzeba o auto bardzo dbać. Skoro jest często użytkowane i eksploatowany to trzeba na niego bardzo uważać i jak cokolwiek nas niepokoi to należy od razu jechać do mechanika. Ja zignorowałam dziwne świszczenie w klimatyzacji i potem siadła na amen. Trzeba ją było wymieniać, co mnie nieźle kosztowało. Na szczęście mechanik wytłumaczył mi jak właściwie korzystać z klimatyzacji samochodowej, aby w przyszłości uniknąć takich sytuacji.
Awatar użytkownika
Honill
Posty:4
Rejestracja:12 lip 2016, 10:29

06 wrz 2016, 17:01

Ja w firmie korzystam z volcwagena caddy i jestem zadowolony. Jeśli ktoś przewozi np. materiały do produkcji koszulek czy coś takiego to jak najbardziej się nadaje. Dla 2 osobowej rodziny jest całkiem idealny także do wyjazdów wakacyjnych.
GraszkaB
Użytkownik
Posty:48
Rejestracja:17 cze 2016, 14:19

15 wrz 2016, 09:07

Myślę że w firmie opłaca się leasing, a jeśli nie chcesz aż tyle płacić i potem wykupywać pojazdu, to zwykły wynajem samochodów Wrocław też zda egzamin, nawet lepiej wtedy się na tym wychodzi, gdy wynajem jest na długi okres.
solinka
Użytkownik
Posty:112
Rejestracja:01 cze 2016, 23:37

04 lis 2016, 08:08

Na pewno wydatki na paliwo, koszty eksploatacji natomiast są pewnie do dogadania. Mało kto się chyba godzi na takie rozwiązanie, u mnie jakiś czas pracownicy jeździli swoimi autami, ale mieli karty paliwowe euroShell https://fleetcor.pl/ (cały czas takie mamy ale są już auta służbowe) z możliwością robienia większych zakupów na stacjach w ramach używania prywatnego samochodu (chodzi głównie o zakup posiłków). Takie karty to ogólnie fajna sprawa, paliwo kosztuje mniej, wszystkim można kontrolować przez internet, nie trzeba nosić ze sobą gotówki. Jak firma ma samochody - nawet dwa to już się opłaca. Oszczędności są realne. Jest też dużo wygodniej.
bifun
Użytkownik
Posty:449
Rejestracja:20 lis 2014, 08:35

08 lis 2016, 15:29

Mój znajomy używa prywatnego auta. Zwracają mu za benzynę.
tresiu
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:18 sie 2016, 13:51

18 lis 2016, 10:53

Jak prowadzisz własną firmę to przecież jak kupisz samochód "na firmę" to i tak jest Twój, bo kogo więcej? Sam kupowałem auto w http://renault.jaszpol.pl/samochody-now ... obowe.html i użytkuję go na co dzień. Jeśli jednak jeździsz swoim samochodem w cudzej firmie to powinni zwracać Ci za paliwo. Chyba taka forma rozliczenia jest najpopularniejsza.
Krys89
Użytkownik
Posty:668
Rejestracja:02 lut 2016, 14:54

05 gru 2016, 14:03

Witam wszystkich ! Skoro już rozmawiamy na temat samochodów to teraz ten nowe auta wymagają już naprawy tylko przez elektryka. Są tak naszpikowana nową technologią że już zwykły mechanik sobie nie da rady. Ja swoje audi Q7 musiałem dać do http://dakro.pl/diagnostyka-komputerowa ... ie-bledow/ bo cały czas pokazywały mi się jakieś błędy. Usterka została szybko naprawiona i dalej mogę się cieszyć moim audi ;)
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl