Wysyłka towaru w sklepie internetowym

Czy jest możliwy zarobek w Internecie? Czy warto zainteresować się tą formą zarobku? Wypowiedź się.

Moderator:mkamil

Tomasz007
Użytkownik
Posty:17
Rejestracja:06 lip 2013, 19:09

05 lis 2015, 13:20

Mam kilka pytań.
Z jakich form wysyłki korzystacie w swoich sklepach internetowych? Kurier? Poczta? Którą opcję klienci wybierają najczęściej?
Co jest najbardziej opłacalne przy rozkręcaniu biznesu?
Czy zaczynając współpracę z kurierem muszę podpisywać od razu umowę?
Mateusz2
Użytkownik
Posty:25
Rejestracja:23 lut 2012, 14:49

09 lis 2015, 10:05

Ja w swoim sklepie internetowym mam tak jak napisałeś, do wyboru pocztę lub taniego kuriera. Jednak zauważyłem, że o wiele częściej klienci wybierają kuriera :!: Co jest najbardziej opłacalne na początku :?: Moim zdaniem to co gwarantuje szybką i niezawodną dostawę zakupionego towaru przez klienta. Z doświadczenia wiem, że klienci bardzo się niecierpliwią jeśli muszą długo czekać na paczkę :) Co do umowy, to z dużymi firmami kurierskimi raczej trzeba podpisywać umowę. Bez umowy albo mają bardzo wysokie stawki albo w ogóle nie mają możliwości wysyłki pojedynczych paczek ;)
CzystyHa
Użytkownik
Posty:91
Rejestracja:10 lip 2015, 12:34

09 lis 2015, 17:25

Albo trzeba znaleźć starter dla początkującego - w sendego.pl przez trzy miesiące bez zobowiązań masz paczkę kurierem za 13,99! Później wybierasz albo cennik albo indywidualną wycenę przy większej ilości paczek.
Tomasz007
Użytkownik
Posty:17
Rejestracja:06 lip 2013, 19:09

12 lis 2015, 15:22

Też od razu pomyślałem o tym, że paczka musi dojść szybko do klienta.
Przy dzisiejszej konkurencji sklepów w necie, myślę, że jest to bardzo ważne. Z tego co sprawdzałem to są nawet sklepy (nieliczne ale są) które oferują dostawę jeszcze tego samego dnia (przy złożeniu zamówienia rano).
Z drugiej strony przesyłka nie może być też droga, bo to też zniechęca do zakupów.

CzystyHa, 14 zł za każdą paczkę ? a co z wagą tej paczki? Moim zdaniem 14 zł to dużo jeśli paczka jest niewielkich rozmiarów (np 2-3 kg)

Mateusz, A Ty z jakiego kuriera korzystasz?
Mateusz2
Użytkownik
Posty:25
Rejestracja:23 lut 2012, 14:49

13 lis 2015, 10:54

No i właśnie dlatego, że przesyłka nie może być też za droga ja wysyłam paczki przez portal Wysyłaj Taniej. Właściwie oni zaproponowali mi najkorzystniejsze warunki :!: Są pośrednikiem między Tobą a dużą firmą kurierską: ups i kex. Początkowo duża firma kurierska nie da Ci dużych zniżek, bo jest to uzależnione od ilości wysyłanych paczek. Wiadomo, że póki sklep nie rozkręci się na dobre, tych wysyłek nie będzie jakoś bardzo bardzo dużo. A w przypadku wysyłaj taniej przesyłki kosztują mniej już na starcie.
Ja już teraz podpisałem z nimi umowę, bo wysyłam więcej i przez to dostałem jakieś dodatkowe rabaty. Ale początkowo działałem bez umowy, bo wystarczyło tylko wypełnić formularz wysyłkowy na ich stronie :mrgreen:

A co do ceny za paczkę to się zgadzam. 14 zł za małą przesyłkę to dużo. Ja u siebie za taką paczkę do 5 kg płacę 11,99.
Tomasz007
Użytkownik
Posty:17
Rejestracja:06 lip 2013, 19:09

14 lis 2015, 20:12

Dzięki za tak szczegółowe informacje.
A gdzie znajdę ten ich formularz?
Chciałbym spróbować wysłać jedną paczkę i zobaczyć jak to wszystko wygląda, jakie są formalności, ile idzie przesyłka itd.
Anna8
Użytkownik
Posty:11
Rejestracja:22 kwie 2014, 20:05

16 lis 2015, 12:32

formularz masz tutaj http://www.wysylajtaniej.pl/?akcja=zamo ... eset#zamow
a co do samego kuriera to podpisuję się pod wszystkim co pisał Mateusz. Sama jeśli mam coś do wysłania to nadaję u nich i zawsze paczka szybko dochodzi.
CzystyHa
Użytkownik
Posty:91
Rejestracja:10 lip 2015, 12:34

23 lis 2015, 04:21

miałem na myśli tą opcję bez umowy/bez żadnych zobowiązań.
Bo jeśli chodzi o stałą wysyłkę w sklepie to ja przy swoim sellingo niezależnie od wagi płacę DHLem 9,99 za przesyłkę, a to z kolei już chyba taniej nie znajdę. przynajmniej sam nie znalazłem.
sombrero
Użytkownik
Posty:91
Rejestracja:10 lip 2015, 08:33

23 lis 2015, 05:28

niż dyszkę to nawet gwarantuję że nie znajdziesz, a można to zintegrować jakoś ze swoim sklepem? bo by mi to oszczędziło sporo zachodu...
CzystyHa
Użytkownik
Posty:91
Rejestracja:10 lip 2015, 12:34

23 lis 2015, 06:28

Tak, integrują do jakiejkolwiek podstawy, którą posiadasz bo sam się o to pokusiłem. Koniec końców i tak wziąłem ich oprogramowanie jak mi się tylko umowa z poprzednikami skończyła i dla mnie niebo a ziemia, teraz jestem bardzo zadowolony.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl