Ulotki i plakaty - to ma ciągle sens?

Pozwól aby inni Cię zauważyli. Dział poświęcony marketingowi i reklamie

Moderator:mkamil

macki
Użytkownik
Posty:85
Rejestracja:15 paź 2014, 11:18

19 cze 2015, 11:29

Zastanawiam się, czy warto zainwestować w tę tradycyjną formę reklamy. Myślicie, że to jeszcze działa? Dodam, że prowadze lokalny, nieduży biznes w małym mieście.
tombisz
Użytkownik
Posty:20
Rejestracja:04 mar 2015, 12:52

22 cze 2015, 12:38

Czasami taka reklama działa nawet lepiej niż nowe metody. Oczywiście tylko w niektórych branżach i raczej w małych lokalnych biznesach. No i jest dużo tańsza niż wymagające kampanie, co też jest sporym plusem.
Ważne jednak, żeby zarówno ulotki, jak i banery i plakaty były dobrej jakości. Ja sam jeszcze do niedawna korzystałem z takich form reklamy, materiały zamawiałem w drukarni internetowej http://www.openprint.pl/ żeby było jeszcze taniej. Zawsze były bardzo dobrze zrobione i na ładnym papierze, więc nie narzekałem.
Myślę, że mógłbyś się na tym skupić, na pewno to nie zaszkodzi.
Perekon
Użytkownik
Posty:68
Rejestracja:15 sty 2014, 11:12

23 cze 2015, 13:08

Jak najbardziej ma sens! Wiele firm pomija te formy reklamy właśnie przez takie głupie myślenie. Warto rozważyć również inne tradycyjne formy reklamy - jeśli chce się uzyskać konkurencyjne ceny na zakup mediów to dobrze jest rozważyć współpracę z taką firmą jak Vamos Media - dom mediowy Poznań.
andre76
Użytkownik
Posty:51
Rejestracja:15 kwie 2015, 13:10

31 sie 2015, 14:08

Moim zdaniem jak najbardziej - wciąż żyją pokolenia wychowane na tradycyjnych formach reklamy, które mają problemy z obsługą telefonu komórkowego a co dopiero smartfona. Nie są to raczej odbiorcy reklam AdWordsa, czy fani na Facebooku. Dlatego wciąż sprawdzają się banery, billboardy i tablice reklamowe. Największą skuteczność mają citylighty - jednakże one są naprawdę drogie, i korzystają z nich większe agencje reklamowe. Pozostaje billboard - opłata to głównie wynajem powierzchni reklamowej oraz usługa montażu takiego billboarda - z reguły w każdym większym mieście znajdziesz firmę która wynajmuje potrzebny do tego podnośnik koszowy http://podnosniki-koszowe.biz/ - wystarczy ten o niewielkich gabarytach.
hossa
Użytkownik
Posty:29
Rejestracja:03 wrz 2015, 19:40

03 wrz 2015, 20:08

Jakoś nie mam przekonania. Chyba, że jest to pizzeria lub inna jadłodajnia to chętnie. Warto mieć pod ręką numer, żeby zamówić jedzonko do domu.
Awatar użytkownika
jesion
Posty:2
Rejestracja:07 paź 2015, 19:44

07 paź 2015, 19:55

Ja testowałem tradycyjne formy reklamy i uważam je w chwili obecnej za dużo droższe od reklamy w internecie. Kluczem do wszystkiego jest własna strona www, odpowiednio wypromowana. Nie ma znaczenia branża. Jak szukasz szewca, to albo masz zaufanego w okolicy, albo sprawdzasz w necie listę szewców w twoim mieście i jak ktoś ma dobre opinie, to tam idzesz. Jak kupujesz AGD tak samo. Jak szukasz księgowego i nie masz nikogo z polecenia tak samo, w mojej branży - szukasz hotelu lub apartamentu - wpisujesz w internecie i czytasz opinie itd. itd. itd....

Nie mówię, że poprzez ulotki nie znajdziesz klienta, ale będzie to w ogólnym rozrachunku droższe rozwiązanie.
zamber
Użytkownik
Posty:444
Rejestracja:01 sie 2014, 10:10

01 kwie 2016, 14:12

ja mysle ze ulotki odeszly juz do lamusa. Nie ma się co w to już bawić. Moc tkwi na przykład w opakowaniu, tym mozna przyciągnąć do siebie rzeszę klientów. Dowiedzialem sie o tym w zeszłym roku na Targach Opakowań w Warszawie, w tym roku też się wybieram za niecałe dwa tygodnie żeby poznać najnowsze trendy
zamber
Użytkownik
Posty:444
Rejestracja:01 sie 2014, 10:10

16 paź 2016, 15:39

Ma sens jeśli w ogole chcesz zaistnieć w świadomości odbiorców, to dobre na początek. Potem powinno się już stawiać na sposoby budujące raczej nasze zaufanie i wiarygodność, a nie tak bardzo rozpoznawalność. Chodzi o pozytywny wizerunek, który obecnie przyciąga najwięcej klientów, a nie tylko super reklama, nie o to chodzi. Poczytaj sobie o certyfikacie http://www.uczciwyprzedsiebiorca.pl/ i pomysl czy nie zaineresować się bardziej czymś takim niż ulotkami, plakatami itp. Bo tutaj też dostajesz pakiet marketingowy, ale już jednoznacznie wskazujący, że jesteście solidna i uczciwą firma :)
Krys89
Użytkownik
Posty:668
Rejestracja:02 lut 2016, 14:54

20 paź 2016, 12:38

Już lepiej zgłosić się do dobrej agencji reklamowej która pokieruje naszym marketingiem tak aby nasza firma na tym tylko zyskała. Na pewno warte uwagi jest http://www.directchannel.pl/wybrane-realizacje/ to jak dla mnie jedna z lepszych agencji reklamowych działających na naszym rynku, Zobaczcie na ich stronie internetowej bo na prawdę warto
ignacy
Użytkownik
Posty:55
Rejestracja:23 paź 2016, 21:38

23 paź 2016, 21:39

mnostwo czasu,wysilku a zarobek marny
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl