bycie rysownikiem a zakładanie firmy - pytania

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
Rocielle
Posty:1
Rejestracja:23 sty 2010, 15:38

23 sty 2010, 15:45

Witam wszystkich!

Z góry pragnę zaznaczyć, że mimo iż czytałam już wiele, nadal jestem zupełnie zielona w temacie zakładania firmy. Wszystko dlatego, że dosłownie nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na pytania, które mnie dotyczą. Dlatego mam nadzieje znaleźć je tutaj...

Otóż jestem rysownikiem, świeżo po studiach, obecnie na bezrobociu. Rysowaniu pragnę poświęcić całe moje życie jako ilustrator książek albo concept artist. Jednak tutaj pojawia się problem! Rysowników takich jak ja generalnie nie zatrudnia się na etat, a większość potencjalnych klientów (wydawnictw czy agencji reklamowych) wymaga umów na zlecenia/o dzieło oraz wystawiania faktur. Jeszcze kiedy studiowałam, nie stanowiło to dla mnie żadnego problemu, tak samo jak i rozliczanie się z państwem. Jednak teraz wiem, że jeśli zamierzam z tego żyć, powinnam założyć własną działalność gospodarczą. Pewna miła pani w UP (co się rzadko zdarza!) poinformowała mnie o całej masie różnych programów to unijnych, to innych, z których mogłabym skorzystać i otrzymać dotację na założenie swojej pierwszej firmy. Dodała jednak, że ich jest cała masa i powinnam dobrze poszukać, aby znaleźć odpowiedni.
Zatem rozpoczęłam szukanie... z marnym skutkiem. Zupełnie się w tych programach nie orientuję, a do tego większość stron, na które trafiam, to doradcy tudzież pośrednicy.

Co powinnam zrobić jako rysownik/ilustrator, aby założyć własną działalność gospodarczą? Z jakich programów skorzystać? Wiem już, czym się będę zajmować oraz w jakich dziedzinach działać, jednak... co dalej?

Z góry dziękuję za odpowiedzi oraz wyjaśnienia! : )
anna80
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:28 sie 2009, 13:21

21 cze 2010, 11:16

Witam,
Co zrobić żeby założyć firmą?
1. Zarejestrowac firmę w Urzędzie Miasta
2.Założyć numer Regon
3. Założyć firmowe konto bankowe
4 Założyć NIP
Z racji zakładania pierwszej działalności gospodarczej należy Ci się szereg ulg podatkowych. Ich spis znajdziesz otwierając poniższy link:
http://e-prawnik.pl/domowy/ubezpieczeni ... zus-2.html
Odnośnie programów, z jakich możesz skorzystać to np. "Moja pierwsza firma", możesz złożyć wniosek o przyznanie dotacji z Unii.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty:9
Rejestracja:22 cze 2010, 00:59

22 cze 2010, 01:11

Nie wiem jakiej odpowiedzi szukasz.
Jeżeli chodzi o dotacje to możesz skorzystać z dotacji z PUP dla nowo powstających firm (ok. 19 tys., a przy tym masa biurokracji), zaciągnać kredyt w banku .
Przede wszystkim zastanawia mnie fakt, że skoro już się tym zajmowałeś to czego szukasz? Zakładam, że sprzęt i oprogramowanie posiadasz. Raczej nie zakładasz studia, więc sprecyzuj swoje wymagania.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl