Firma branża IT - serwis komputerów itp.

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
ZeusSs
Posty:2
Rejestracja:01 lip 2011, 00:04

01 lip 2011, 00:07

Witam serdecznie

Mam pytanie, bo już się w tym wszystkim gubię ...
Po pierwsze jakie są wszelkie opłaty za prowadzenie pierwszej działalności gospodarczej. Czytam i czytam i nie mogę dokładnie znaleźć wszystkich miesięcznych opłat.
Po drugie jaki jest najlepszy program do prowadzenia firmy i rozliczania wszystkich miesięcznych opłat. Coś co zrobi praktycznie wszystko za mnie. Jestem zielony i chciał bym sobie ułatwić sprawę.
Po trzecie jaki wybrać sposób rozliczania się z US, nie wiem nawet na jakie dochody mogę liczyć, może być tak, że miesiąc będzie bardzo kiepski, a może być tak, że będzie bardzo dobry. Ciężko mi konkretnie sobie wyliczyć miesięczny dochód. W takim wypadku co najlepiej wybrać i ile musiał bym wtedy płacić?
Po czwarte jak mogę załatwić i jak to rozwiązać aby wszystko było zgodnie z prawem, że np kupuję jakiś sprzęt na swoją firmę, następnie wykonuję to co mam wykonać, a później po robocie odsprzedaję go jako nowy dalej komuś wraz z usługą serwisową? Nie mam pojęcia jak to wygląda względem prawnym. Muszę jakoś wcześniej zaznaczyć, że będę takie kombinacje robił?
Czy jest możliwość abym prowadził firmę zajmującą się np właśnie branżą IT oraz powiedzmy czym całkiem innym w ogóle nie związanym z komputerami? Powiedzmy drobnymi naprawami blacharskimi samochodów? Wszystko zależy od tego jakie wybiorę PKD? Nikt mi nie powie, że biorę np z trzech różnych branż? Bo rozumiem, że to właśnie dzięki PKD mogę wystawiać fakturę za daną usługę tak?

Więcej pytań na razie nie mam :) Będę bardzo wdzięczny za wszystkie odpowiedzi, bo powoli szykuję się na złożenie dokumentów o dotację, lecz przed muszę wszystko wiedzieć, aby nie mieć później niespodzianek i problemów.
Raz jeszcze bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
ZeusSs
Posty:2
Rejestracja:01 lip 2011, 00:04

16 lip 2011, 01:30

Nikt nie pomoże? Zależy mi na odpowiedzi ...
bifadmin
Site Admin
Posty:107
Rejestracja:30 sty 2007, 18:46
Lokalizacja:Kraków

16 lip 2011, 10:05

Mogę polecić Ci stronę http://rozpocznij.biz/
Zawarte są tam najważniejsze informacje.

Jeżeli rozpoczynasz swoją pierwszą działalność gospodarczą płacisz mniejszy ZUS przez 2 lata. Nie dotyczy to pracowników.

Jaką wybrać formę opodatkowania to zależy co dokładnie będziesz robić.
Do wyboru masz:
- karta podatkowa
- ryczałt
- zasady ogólne

Wg mnie najlepszą formą jest wybór księgowości na zasadach ogólnych "Księga Przychodów i Rozchodów"- odliczasz vat od zakupionych rzeczy.
Przed rozpoczęciem działalności gospodarczej udaj się do biura rachunkowego w Twoim mieście. Tam przedstawisz swój biznes a biuro podpowie co będzie dla Ciebie najlepsze.

Koszty usług małych firm rachunkowych nie są duże. Za 200-350zł na miesiąc gdzie w zamian to biuro rachunkowe bierze pełną odpowiedzialność za swoje ewentualne błędy a w dodatku dostaniesz pomoc prawną w choć w wąskim zakresie.

Wg mnie lepiej zapłacić 350zł na miesiąc zlecając księgowość biurze rachunkowym a czas ten poświęcić prowadzeniu firmy.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl