Nie daj się przeszukać Skarbówce

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
Lajla
Posty:1
Rejestracja:08 kwie 2011, 19:53

09 kwie 2011, 00:30

Marketing związany z firmami sprzedającymi kasy fiskalnych z kopią elektroniczną paragonu mydli oczy zaletami, uderzając w społeczny ton i ekologiczne hasła, jednak to raczej czysta demagogia...Wygodny zapis i dostęp do danych, okazuje się być najlepszą formą dla Urzędu Skarbowego.
Zgranie danych z całej historii obrotu Twojej firmy zajmie urzędnikowi jedynie kilka sekund...
Na przetrzymywanych rolkach, według prawa 3 lata, już po krótszym okresie czasu zanika część treści, a normalne ich sprawdzenie stanowi mozolną i raczej nudną pracę dla urzędnika. Czy aż tak chcesz pomagać Skarbówce? Czy możesz pokazać jej wszystko?

Wracając do ekologicznych haseł, to zapomina się w nich o drastycznie bardziej szkodliwych akumulatorach czy bateriach, które każda z kas (według przepisów Ministerstwa Finansów) posiada… Więc jeśli używasz kasy przenośnie-co zrobisz ze zużytymi bateriami?
Koszty papieru stosowanego i zużywanego w kasach średniej firmy są max rzędu 20zł na rok!!
A są one z blisterów, które już od dawna wyprodukowane leżą do sprzedaży, który posiadacz kasy z kartą SD i tak kupić musi(!!!!) - elektronicznego paragonu jeszcze nie wynaleziono…
Jeśli już mowa o ekologii, to sugestia by zużyte rolki, już po 3 latach kiedy musimy je przechowywać, wrzuć do makulatury. Większą przyniesie to korzyć dla środowiska…
Więcej mitów na
http://kopia-elektroniczna.net.pl/
Awatar użytkownika
Milka
Posty:1
Rejestracja:12 kwie 2011, 17:38

12 kwie 2011, 19:19

Jak dla mnie to sam pomysł magazynowania na karcie SD takich danych jest mało bezpieczny, kilkakrotnie już próbowałam odzyskać różne dane (łącznie z magisterką) po awarii takiej pamięci flash, niestety bez skutku:?? No i wtedy dotarło do mnie, że to nośnik, a nie dysk:?

A mój znajomy, który rozkręca firmę chciał taką kasę z kopią elektroniczna, ja mu odradzałam już z samego punktu widzenia tego zapisu na karcie, a teraz podrzucę mu ten link ,ciekawe co powie na temat skarbówki ;p Dzięki.
Czasem technika nie pomaga.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl