Pomoc. Jak uczynić swój zakład bardziej rentownym?

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
Szczeip
Posty:1
Rejestracja:03 maja 2010, 14:15

03 maja 2010, 14:37

Dla was to nie powinno być trudne, dla mnie jest więc proszę was o pomoc. A więc:

Wyobraź sobie, że jesteś dyrektorem naczelnym wielkiego przedsiębiorstwa. Musisz uczynić swój zakład bardziej rentownym. Jakie kroki podejmiesz ? Których pracowników zwolnisz w pierwszej kolejności: zatrudnionych w administracji, w produkcji, czy zajmujących się konserwowaniem urządzeń? Uzasadnij odpowiedź.

Jakbyście mogli to proszę się rozpisać. Z góry dziękuję. : )
kamyk
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:05 maja 2010, 18:44

05 maja 2010, 18:55

Zwolnienia pracowników to temat ciężki. Osobiście ten temat uważałbym za ostateczność i zaczął rozważać na samym końcu tej drogi. Na początku kwestie finansowe. Próba zaoszczędzenia funduszy na energii i innych nośnikach. Przemyślenie czy dana część produkcji jest rentowna, jeśli nie to wyłączenie jej z pracy, a pracowników na urlopy albo przenieść na inne działy. Jeśli to za mało to trzeba myśleć nad zwolnieniami. Osobiscie uważam że kilku zdolnych konserwatorów to jak McGyver - zrobi wszystko z niczego. Jeśli zwolnisz ludzi z produkcji to pozostali będą musieli pracować więcej i dłużej, co z kolei przekłada się na wynagrodzenie. Kwestia administracji wydaje się największym polem do popisu - czasem da się zrobić tak by p. Hania nie siedziała na telefonie przez 22 godziny albo na plotkach z koleżanką zza biurka, myslę że w niektórych przypadkach jest możliwosć zastąpienia dwóch pracowników jednym. Jednak jest to bardzo ciężki temat i jednocześnie wymagający konsekwentnych i zdecydowanych działań.
Takie są moje wyobrażenia na ten temat może ktoś ma inne? Może sie myle, proszę o jakies sprostowania.
Awatar użytkownika
Janina
Posty:7
Rejestracja:16 lis 2010, 13:48

16 lis 2010, 18:52

Wyobrażam sobie, że jestem szefową wielkiego przedsiębiorstwa...To bardzo miłe. Na razie mam małe, ale się rozkręca. Ponieważ mam sklep, stawiam na sprzedaż ratalną z ratalnie.com. Zdobywam dzięki temu klientów, nawet tych biedniejszych. Zwalniam tylko wtedy, gdy muszę. Jeśli zwalniać zaś, to tylko tych pracowników, którzy nie wyrabiają się, nie mają w sobie werwy i chęci do pracy. Pamiętać należy, że każdy może mieć gorszy dzień, gorzej jeśli ten gorszy dzień przeradza się w gorszy tydzień, miesiąc...Poza tym, mając duże przedsiębiorstwo zakładam, że mam dużo pieniędzy. Ładuję więc w agencję PR, która poprowadzi mnie, zapewni promocje, zdobędzie klientów, pomoże, krótko mówiąc, ogarnąć się...Tak.
danny0019
Użytkownik
Posty:118
Rejestracja:22 paź 2012, 13:54

08 maja 2013, 22:07

myślę że dobrą opcją jest kontrolowanie swojich pracowników, jak wiadomo 100 ludzi i sto podejść do życia i pracy, dlatego warto sprawdzać ich w sposób o który nie wiedzą , zaoszczędzimy wtedy na kosztach paliwie itp. ja zamontowałem czujniki z firmy http://www.monitoring-gps.net/Oferta.aspx mają gwarancję , są bezawaryjne i do tego działają na prawdę dobrze ;) polecam
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl