Projekty graficzne ? Czyje twórcy czy firmy ? pomocy pilne

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

atomic99
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:04 maja 2009, 06:56

15 sie 2009, 16:03

Witam

Mam pewien problem pracowałem przez ostatnie 3lata w firmie która zajmowała się komputerami (sprzedaż, serwis) jak również wizytówkami, plakaty, ulotki itp, właściciel firmy chcąc zaoszczędzić na płaceniu firmom za projekty powierzał te funkcje mi (ze względu że mam doświadczenie) 16.09.2009r. kończy mi się umowa której dalej nie przedłużam.

Dodam że na umowie o pracę nie miałem żadnego dopisku "grafik komputerowy" tylko sprzedawca-serwisant


(jak by nie patrzył to prawie 100 projektów w necie albo w firmach zajmujących się takimi rzeczami za projekt się płaci od około 15 do 30zł)

A ja żadnego dodatkowego wynagrodzenia za to nie dostawałem.


I tu moje PILNE pytanie ? ? ?

Czy po odejściu mogę zabrać moje prace ze sobą ? ? ?

Z góry dzięki za odp
Pozdrawiam
Marcin
Site Admin
Posty:107
Rejestracja:30 sty 2007, 18:46
Lokalizacja:Kraków

16 sie 2009, 00:14

Temat bardziej pasujący na forum prawnicze, ponieważ dotyczy praw autorskich. Kiedyś obiło mi się o uszy podobny przypadek, ale pracownik był webmasterem a nie zatrudnionym na stanowisku sprzedawcy-serwisanta. Nie wiem jak się zakończył spór między pracownikiem a pracodawcą ale wiem, że pracodawca przekonywał, że prawa autorskie są jego własnością ponieważ zapłacił pracownikowi za wykonane prace.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl