Serwisy spolecznosciowe popularniejsze od maili

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

Agolek
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:22 mar 2009, 22:32
Lokalizacja:Wroclaw

03 kwie 2009, 15:33

Serwisy społecznościowe burzą dotychczasowy porządek w Internecie. Z najnowszych badań wynika, że tego typu portale są bardziej popularne niż wysyłanie e-maili. W ten trend wpisuje się rosnąca popularność polskich serwisów społecznościowych.

Z najnowszych badań przeprowadzonych w marcu 2009r. przez Nielsen Online wynika, że 67% internautów korzysta z serwisów społecznościowych, a z e-maili 65%. Wzrost popularności serwisów społecznościowych i blogów o 5,4% w ciągu roku był najbardziej dynamiczny wśród wszystkich form aktywności w Internecie.

Skoro coraz więcej internautów coraz dłużej przegląda te serwisy, to są potencjalnymi odbiorcami coraz większej liczby reklam. Walka serwisów o użytkowników trwa także w Polsce. Serwis Elefanta.pl, rekomendujący ulubione strony internautów, usprawnia działanie serwisu opierając się na sugestiach swoich użytkowników. Efekty tych udogodnień są już widoczne – liczba użytkowników w marcu 2009r. o 20% w porównaniu do grudnia 2008r.
Faust
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:05 maja 2009, 23:35
Lokalizacja:Warszawa

05 maja 2009, 23:44

Jednocześnie użytkownicy robią się coraz wybredniejsi i sprytniejsi, AdBlock staje się standardem. Reklama powinna być zachęcająca, nie irytująca, zatem pop-upy powinny z czasem wyginąć na rzecz reklam pomysłowych i nienachalnych.
Paulina N
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:27 mar 2009, 12:03

05 cze 2009, 10:49

Witam,

Ojj Adblocki się przydają zwłaszcza mając do czynienia z takim forum i taką ilością reklam. Jeśli chodzi o serwisy społecznościowe to są one popularne, ale na pewno znacznie bardziej w krajach zagranicznych niż u nas. Co zmusza nas nadal do mozolnych mailingów, które w gruncie rzeczy nie są tak skuteczne jak niegdyś. Ale kto wie, może z czasem ludzie docenią portale społecznościowe przez co dotarcie do adresata stanie się znacznie łatwiejsze.

-----------------
Pozdrawiam,
Paulina Niżankowska
[url=http://www.adseo.pl]ADSEO.PL[/url] - [url=http://www.adseo.pl]Linki sponsorowane[/url] i [url=http://www.adseo.pl]pozycjonowanie[/url]
Rocky
Użytkownik
Posty:11
Rejestracja:16 lut 2009, 21:36

29 cze 2009, 10:25

[quote="Faust"]na rzecz reklam pomysłowych i nienachalnych.[/quote]

ostatnio mi się spodobała reklama typu "intertext"
DawidK
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:13 wrz 2009, 20:43

13 wrz 2009, 20:56

Od kilku już lat głównym internetowym kanałem komunikacji jakim się posługuje przy kontakcie ze znajomymi jest e-mail. Z bardzo prostej przyczyny serwisy społecznościowe pojawiają się i znikają, zmienia się moda, następują migracje do innych serwisów. Pozatym moim zdaniem za dużo w serwisach społecznościowych jest lansowania się - śmieszą mnie trochę zdjęcia z nowym chłopakiem/dziewczyną/narzeczonym, nowym samochodem, mieszkaniem, szafą - momentami dochodzi do absurdów.
Wole dostawać konkretne maile niż 1 raz zaproszenie bez komentarza nawet a później 0 korespondencji.
irutchka
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:22 paź 2009, 17:26

25 paź 2009, 21:49

Przychylam się do opinii DawidK.
Zdecydowanie wolę maile niż komunikację przez portale typu n-k. Jak dla mnie jest to dobre dla dzieciaków, które nie mają co robić z wolnym czasem po lekcjach w szkole.
Maile są bardziej rzeczowe i konkretne, chociaż to i tak zależy od tematu maila i nadawcy.
Warto jednak obserwować co się dzieje na takich społecznościówkach, bo to świetny materiał do badań socjologiczno-psychologicznych.
Shades
Użytkownik
Posty:27
Rejestracja:11 lis 2009, 20:38

11 lis 2009, 21:09

Ja myślę, że sposób komunikacji człowiek wybiera na podstawie własnych preferencji.
Ja osobiście korzystam zarówno z poczty elektronicznej jak i serwisów społecznościowych.
Uważam, że wiadomość typu e-mail ma bardziej oficjalny charakter, niż ta wysyłana na portalu typu Nasza-Klasa, czy chociażby komunikator. Nie mniej jeśli na rynku istnieją takie rozwiązania to znaczy, że jest na nie popyt i ludzie są nimi zainteresowani. Inaczej rynek sam by się ich pozbył, gdyż nie zdobyłyby one popularności wśród użytkowników sieci.
chemik
Użytkownik
Posty:19
Rejestracja:28 lis 2009, 20:39

28 lis 2009, 21:17

Zgodzę się, iż do kontaktów formalnych nadal najlepiej nadaje się mail. Nie wyobrażam sobie jakoś kontaktowania się z kontrahentem, wykładowcą, czy specjalistą w jakiejś dziedzinie za pomocą portali społecznościowych. Ale też nie przekreślam ich roli. W celach rozrywkowych służą bardzo dobrze. Jednocześnie pozwalają odnaleźć osoby, których szukamy. Mail jeszcze tego nie potrafi...
Shades
Użytkownik
Posty:27
Rejestracja:11 lis 2009, 20:38

29 lis 2009, 18:53

[quote="chemik"]Zgodzę się, iż do kontaktów formalnych nadal najlepiej nadaje się mail. Nie wyobrażam sobie jakoś kontaktowania się z kontrahentem, wykładowcą, czy specjalistą w jakiejś dziedzinie za pomocą portali społecznościowych. Ale też nie przekreślam ich roli. W celach rozrywkowych służą bardzo dobrze. Jednocześnie pozwalają odnaleźć osoby, których szukamy. Mail jeszcze tego nie potrafi...[/quote]

Dokładnie zgadzam się, a co do "mail jeszcze tego nie potrafi" to nie wiadomo czy w ogóle kiedykolwiek będzie potrafił coś takiego z bardzo prostych przyczyn: taką funkcję pełnią już portale społecznościowe, mail jest właśnie bardziej oficjalną formą komunikacji, czyli adres jego skrzynki mailowej nie znajdziemy sobie po prostu jak w wyszukiwarce na naszej-klasie.

Nie mniej każdy używa tego co uważa za lepsze.
Gman
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:10 gru 2009, 11:31

10 gru 2009, 12:15

I tu pojawia się kolejny problem. Otóż, również w Polsce phishing’owych, dokonywanych na użytkowników portali społecznościowych (przykład Joe Monster, Facebooka oraz Naszej – klasy potwierdza ten trend). Hakerzy, którzy działają na serwisach społecznościowych, wykorzystują rozmaite narzędzia, a każdy kolejny atak odznacza się coraz większą pomysłowością i precyzją. Wykorzystując np. telnet, są w stanie wysłać wiadomość pocztową niemal z każdej domeny. Praktycznie więc, informacja przychodząca od „administratora serwisu” może okazać się elementem skrupulatnie przemyślanego ataku phishing’owego. Więcej na ten temat w artykule: http://media2.pl/internet/58420-spolecz ... kerow.html Problem – moim zdaniem jest poważny, zważywszy na to, że niewiele osób umie odpowiednio zabezpieczyć swój komputer przed takim zagrożeniem.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl