NOWY NABÓR WNIOSKÓW "Paszport do eksportu" dz. 6.1 POIG

Ogłoszenia nie pasujące do powyższych kategorii.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
ksu
Posty:1
Rejestracja:22 cze 2011, 11:09

22 cze 2011, 11:12

20 czerwczął rozpoczyna się kolejny w 2011 r. ogólnopolski nabór wniosków w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka. W działaniu 6.1 „Paszport do eksportu”, dla małych i średnich przedsiębiorstw z obszaru całej Polski zarezerwowano łącznie 286,5 mln zł. W sprawnej i profesjonalnej weryfikacji składanych przez przedsiębiorców dokumentów mogą pomóc bezpłatnie ośrodki Krajowego Systemu Usług (KSU).

Dzięki działaniu 6.1 PO IG, przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie realizacji projektów mających na celu zwiększenie udziału eksportu w całkowitej sprzedaży, zintensyfikowanie powiązań z zagranicznymi partnerami oraz zwiększenie rozpoznawalności marek handlowych i firmowych na rynkach zagranicznych.

Dofinansowaniem mogą zostać objęte projekty realizowane oddzielnie w dwóch kolejnych etapach:
I etap - przygotowanie Planu rozwoju eksportu
W ramach I etapu Działania 6.1 przewidziano dofinansowanie realizacji projektów mających na celu przygotowanie Planu rozwoju eksportu poprzez zakup zewnętrznych usług doradczych. Okres przygotowania Planu rozwoju eksportu w ramach I etapu nie może przekroczyć 6 miesięcy. Kwota wsparcia jednego projektu w tym etapie stanowi maksymalnie 80% kosztów, przy czym nie może ona przekroczyć 10 tys. zł. W sumie, na dofinansowanie I etapu w ramach działania 6.1 PARP przeznaczył 1,5 mln zł.
II etap - wdrożenie Planu rozwoju eksportu
W ramach II etapu Działania 6.1 przewidziano dofinansowanie realizacji projektów mających na celu wdrożenie Planu rozwoju eksportu przy wykorzystaniu możliwych do wyboru działań proeksportowych. Okres wdrożenia Planu rozwoju eksportu w ramach II etapu nie może przekroczyć 24 miesięcy. Kwota wsparcia jednego projektu w tym etapie stanowi maksymalnie 50% kosztów, przy czym nie może ona przekroczyć 200 tys. zł. W sumie, na dofinansowanie II etapu PARP przeznaczył 285 mln zł.

Wnioski składane dla I etapu działania należy składać poprzez Generator Wniosków PARP do 8 lipca br. PARP może wstrzymać nabór wniosków, jeżeli łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków osiągnie 100% alokacji. Informacja o planowanej dacie wstrzymania naboru wniosków będzie zamieszczona na stronie internetowej PARP.

Z kolei wnioski składane dla II etapu przyjmowane będą także poprzez Generator Wniosków do końca bieżącego roku. Tu również PARP może wstrzymać nabór, jeżeli łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków osiągnie 120% alokacji.

W sprawnej i profesjonalnej weryfikacji wniosku dotacyjnego mogą bezpłatnie pomóc ośrodki Krajowego Systemu Usług (KSU). Świadczą one usługi informacyjne, proinnowacyjne, pożyczkowe i poręczeniowe dla małych i średnich przedsiębiorstw. Ośrodki te prowadzone są przez agencje, fundacje czy izby branżowe oraz placówki naukowe, w szczególności o charakterze proinnowacyjnym. Całość koordynowana jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Przedsiębiorcy zainteresowani pomocą specjalistów z Punktów Konsultacyjnych KSU mogą zgłosić się do 111 ośrodków położonych na terenie całej Polski. Dokładna lista PK KSU dostępna jest na stronie internetowej: http://www.ksu.parp.gov.pl.

Serdecznie zachęcamy Państwa do zainteresowania w/w konkursem w PO IG i do śledzenia informacji dotyczących tego naboru. Szczególnej uwadze polecamy Państwu działalność ośrodków KSU, z których doświadczenia mogą korzystać wszyscy ubiegający się o dotacje unijne przedsiębiorcy.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl