Dom, ogród itp.

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator: mkamil

maniekp
Użytkownik

10 lip 2018, 20:33

A są tu fani domów z klimatem? Takich mniej nowoczesnych z wyglądu? Sam mam dom z bala i zastanawiam sie, czy wielu jest tu użytkowników takich domów. Czy też raczej przeważa tu tendencja domów murowanych. Nasz dom jest w stylu kaszubskim (żaden góralski nam nie pasował). Projekt co prawda indywidualny ale oparty na innym projekcie, który widzieliśmy w firmie Natur Eko Dom. Oni tez nam stawiali ten dom. Jak dla mnie taki dom ma niesamowity klimat. Zupełnie inny od domu murowanego. A z mieszkaniem w bloku to nawet nie ma co porównywać (znam to ;) )
maniekp
Użytkownik

10 lip 2018, 21:13

abur pisze:
katpio pisze:Jak już jesteśmy w temacie ogrodu, to powiedzcie mi jaki macie garaż na podwórku ? Ja przymierzam się zakupić taki blaszany bo jest nie drogi i praktyczny. Co myślicie o takim rozwiązaniu ? Ktoś z Was użytkuje taki garaż ?
Ja posiadam taki garaż! Uważam, iż blaszak w zupełności wystarczy do ochrony pojazdu a także przy okazji jako schowek, np na narzędzia. Garaż, który zakupiłem, w zupełności spełnia te warunki! Zdecydowanie warto go postawić, tym bardziej jeśli posiadamy ogródek działkowy.
Garaż blaszany to moim zdaniem takie trochę podejście tymczasowe. Oczywiście w paru miejscach widzę, że spokojnie daje radę, bo takie stoją, ale to zimne rozwiązanie. Zima coś pogrzebać, pomajstrować to już mało przyjemne. Po za tym osobny budynek na działce ma zawsze wyższy podatek od nieruchomości. Dlatego garaż mamy w bryle budynku, docieplony. Można spokojnie w nim przebywać podczas mrozów. Ciepła brama Hormanna zapewnia brak ucieczki ciepła. Do tego wygoda jak ma się napęd i zima nie trzeba z ciepłego samochodu wysiadać na mróz. Wysiadam dopiero po zamknięciu bramy w garażu i przechodzę do domu.
krasni
Użytkownik

10 lip 2018, 21:27

a ja lubię wszelkiego rodzaju meble z odzysku, cała frajda w tym, zeby zrobić coś z niczego i tanim kosztem a nie inwestować w drogie sprzęty. Satysfakcja gwarantowana:)
rennie
Użytkownik

11 lip 2018, 10:29

Też jestem zwolenniczką stylu nowoczesnego. W takim najlepiej się odnajduję.
Awatar użytkownika
mati32

13 lip 2018, 22:20

Dom z ogrodem to chyba marzenie każdego z nas !
Awatar użytkownika
Ewanna

15 lip 2018, 04:25

W ogrodzie można estetycznie zaaranżować nawet stare naczynia kuchenne czy popękane doniczki... Sprawdzą się nawet stare opony czy sęki z wyciętej jabłonki :) Wystarczy puścić wodze wyobraźni!
Bella89
Użytkownik

20 lip 2018, 12:13

Będąc ostatnio u dziadków byłam zachwycona ich pięknie oświetlonym ogrodem, ale także mini plantacją borówki amerykańskiej. Dziadek jest mistrzem prowadzenia ogrodu, z ciekawości zapytałam go czego używa pod tą borówkę. Powiedział, że używa produktów tej firmy https://euroogrod.com.pl/pol_m_SUBSTRAL-4592.html . Co myślicie warto kupić coś takiego?
FilipK
Użytkownik

23 lip 2018, 01:42

Akurat jeżeli już został poruszony przez kogoś temat bramy garażowej to tutaj jestem dużym zwolennikiem modeli segmentowych. Duża wygoda oraz wyjątkowy wygląd jak to jest np. w modelu RenoMatic Light Hormann. Zadbali o aspekt izolacyjny, zabezpieczeń przed negatywnym działaniem m.in promieniowania UV oraz ciekawy wygląd o czym możecie przekonać się już na stronie producenta i od razu dokładnie poznać całą specyfikację :)
azura
Użytkownik

23 lip 2018, 12:08

Jeśli chodzi o ogród to jedno jest pewne - wymaga duzo pracy, czasu i zaangażowania. Ale i tak uważam, ze warto bo nie ma nic przyjemniejszego niż filiżanka kawy na hamaku pośród pachnących drzewek owocowych :) Gdybyście szukali dobrych preparatów ochrony roślin to polecam firmę https://www.syngenta.pl/. Spory wybór i bardzo dobre ceny :)
CeZar007
Użytkownik

25 lip 2018, 21:08

Uważam, że nowoczesne szamba betonowe to dobre rozwiązanie, nie ma z nimi takich problemów jak ze starymi szambami. Jeśli chcielibyście je wymienić to możecie zrobić to bez problemu z https://nowoczesneszamba.eu/. Firma jest mi dobrze znana.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl