Faktoring

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
Kasia44
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:14 gru 2017, 20:16

24 gru 2017, 08:27

Czy ktoś korzysta z takiej opcji jak faktoring? Jakie niesie on za sobą rzeczywiste korzyści, i co dzięki niemu mogę zyskać?
Otwórz szeroko oczy. Tylko mięczaki je zamykają.
Awatar użytkownika
laila346
Posty:1
Rejestracja:24 gru 2017, 09:28

24 gru 2017, 11:20

Nie jest to tak rewelacyjne jak to reklamują i dużo zależy od tego co chcemy pod to podciągnąć.
Awatar użytkownika
Jednowla
Posty:1
Rejestracja:25 gru 2017, 07:22

26 gru 2017, 08:02

Lepiej kredy gotówkowy i tyle...
Awatar użytkownika
Przyciez
Posty:1
Rejestracja:25 gru 2017, 08:13

27 gru 2017, 08:11

Zależy tez od sytuacji...
Befor
Użytkownik
Posty:346
Rejestracja:19 paź 2014, 15:20

20 lut 2018, 11:13

Kredyt i faktoring to dwie różne rzeczy :) W faktoringu sprzedajesz faktury które wystawiasz swoim klientom i masz od razu kasę na koncie. Ja skorzystałem z faktoringu internetowego na pragma pl i faktycznie miałem kase tego samego dnia
Krys89
Użytkownik
Posty:668
Rejestracja:02 lut 2016, 14:54

05 cze 2018, 12:54

Dużo informacji o faktoringu znajdziecie na stronie firmy https://www.monevia.pl/czym-sie-rozni-s ... aktoringu/ Zasadniczo obie formy finansowania są skierowane do podmiotów, które oczekują zwiększenia płynności finansowej. W przypadku faktoringu istotnym elementem dla przedsiębiorstwa może być dodatkowo monitoring oraz obsługa wierzytelności, czy pozbycie się ryzyka niewypłacalności kontrahentów. Faktoring odnosi się zawsze do konkretnych wierzytelności, faktur sprzedaży i zakupu, które znajdują się w obrocie handlowym z kontrahentami, kredyt natomiast zależy m.in od wysokości obrotu rocznego. Przy faktoringu zazwyczaj nie są wymagane zabezpieczenia rzeczowe, niemniej jednak w każdym przypadku w wyniku indywidualnej oceny Faktora, może być zalecane takie zabezpieczenia. Faktoring wpływa również na uelastycznienie warunków współpracy z kontrahentami, na przykład zwiększenie terminu spłaty należności, przy kredycie spłatą obarczona jest firma, przy faktoringu kontrahent.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl