Jak sprawdzić pracodawcę?

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator:mkamil

biznesmenka
Użytkownik
Posty:255
Rejestracja:13 lut 2013, 09:19

24 lip 2013, 20:45

Macie na to jakieś dobre sposoby?
Ja zawsze wchodzę na golden line. Tu przykładowy opis pracodawcy - PwC. Wszystko tam jest - i opinie o firmie i profile jej pracowników i opis samej firmy. No naprawdę fajna rzecz.
Awatar użytkownika
DroxanaD
Posty:3
Rejestracja:11 lip 2013, 20:55

25 lip 2013, 10:53

Najlepiej jest poszukać informacji w internecie :) ale można też podpytać pracowników jak się pracuje w danej firmie i jaki jest pracodawca:)
DroxanaD
misiek
Użytkownik
Posty:89
Rejestracja:30 sty 2013, 12:32

13 sie 2013, 11:49

Jak firma jest znana na rynku to warto popytać na forach internetowych. Myślę że zawsze znajdzie się ktoś kto pracował w takiej firmie i jest w stanie udzielić jakiś informacji.


______________________________________
Zobacz hydraulika siłowa – mshydro!
Adamek
Użytkownik
Posty:58
Rejestracja:25 lut 2014, 07:19

25 lut 2014, 11:08

Ja czytam różne rzeczy w internecie, chociaż nie zawsz to jest prawda.
malak
Użytkownik
Posty:828
Rejestracja:10 lut 2014, 17:21

27 lut 2014, 08:14

Sprawdzam od ilu lat firma działa na rynku w CEIDG no i czytam opinie
tatarak
Użytkownik
Posty:157
Rejestracja:17 lip 2013, 12:28

31 sie 2014, 10:51

Też sądzę, że wklepanie nazwy firmy w sieci, to świetny sposób na zweryfikowanie sobie zdania na jej temat.
sanchopansa
Użytkownik
Posty:288
Rejestracja:21 maja 2013, 08:43

09 wrz 2014, 10:52

Niestety nie zawsze to pomaga, bo nie o każdej firmie można znaleźć informacje.
demol
Użytkownik
Posty:212
Rejestracja:28 sie 2013, 13:02

24 wrz 2014, 21:11

W sieci komentarze są różne, zwolniony pracownika za alkohol lub kradzież. nie napisze w necie prawdziwych powodów zwolnienia, tylko, że odszedł bo to plantacja z niewolnikami, nie zakład pracy.
Lesław
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:29 wrz 2014, 14:01

03 paź 2014, 10:12

Można szukać informacji na temat pracodawcy w internecie, ale tak jak ktoś słusznie zauważył, informacje te wcale nie muszą być prawdziwe. Trzeba umieć nie tylko wyszukiwać informacje w internecie, ale też podejść do nich z dystansem. Na moim przykładzie, zanim zacząłem pracę w pewnej firmie, standardowo wygooglowałem przyszłego pracodawce. Znalazłem tylko dwie opinie, obie SKRAJNIE negatywne. Mimo to poszedłem na spotkanie, a później przepracowałem w firmie kilka lat, bez żadnych problemów ze strony szefostwa. Co więcej, koledzy z pracy, opowiedzieli mi o moim poprzedniku, który w firmie nieźle narozrabiał, a gdy został zwolniony czuł się wielce pokrzywdzony (wiadomo jak to się skończyło - komentarze na forum). Natomiast mój znajomy miał sytuacje odwrotną, zgooglował firmę w której miał pracować i trafił nie na opinie, a na dyskusję na forum specjalistycznym w którą wdał się niedoszły (pan był tylko na kilku etapach rozmów kwalifikacyjnych) pracownik i pracodawca. Chamstwo i absolutny brak szacunku ze strony pracodawcy, pokazały tę firmę w takim świetle, że chyba nikt nie zechce tam pracować. Znajomy poszedł na rozmowę i okazało się, że to co było na forum, to zaledwie mały pokaz możliwośći "szefuncia". Gbur, który myśli, że każdy pracownik jest na jego łasce.
sanchopansa
Użytkownik
Posty:288
Rejestracja:21 maja 2013, 08:43

06 paź 2014, 15:36

Niestety nie o każdym pracodawcy znajdziemy informacje w sieci. Gdyby tak było, życie stałoby się łatwiejsze ;)
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl