Lepiej omijać publiczną służbę zdrowia?

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator:mkamil

wube
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:22 mar 2016, 13:01
Lokalizacja:Gdańsk

09 kwie 2018, 10:10

Z przeziębieniem nie będę latała prywatnie do lekarza, ale jeśli chodzi o specjalistę, to zważywszy na terminy - prywatnie.
Nie ma nic bardziej nieefektywnego niż robienie efektywnie czegoś, co nie powinno być robione wcale.
errato
Użytkownik
Posty:485
Rejestracja:13 gru 2015, 18:43

09 kwie 2018, 13:02

I ja podzielam taką opinię.
Wiadomo - jakieś takie przeziębienia czy grypa, to człowiek idzie do tej przychodni, ale nie wyobrażam sobie mieć poważnej choroby i czekać kilka lat na wizytę ze świadomością, że choróbsko się rozwija.
Tutaj http://www.cm-klara.pl/ widziałam takie centrum medyczne.
I wydaje mi się, że lepiej czasem odżałować trochę kasy na taką prywatną wizytę czy badanie, ale mieć pewność albo szansę, żeby szybciej zareagować jeśli coś nam dolega.
pomysłowa
Użytkownik
Posty:421
Rejestracja:18 maja 2013, 22:34

09 kwie 2018, 13:28

Zależy jak się trafi, ale inna kwestia to fakt, że raczej mało kogo stać na to, by korzystać z prywatnych lekarzy.
lokira
Użytkownik
Posty:111
Rejestracja:19 sie 2017, 17:18

10 kwie 2018, 21:33

Szczerze mówiąc nie mam nic do lekarzy jednak rzeczywiście czas oczekiwania jest bardzo długi. Dlatego też bardzo często sięgam po wizyty prywatne. Jest to dla mnie o wiele leprze rozwiązanie. Jeżeli potrzebujecie wizyty domowej prywatnej to ja zdecydowanie polecam zapisać się u nich https://lekarzobok.pl/ . Jest to możliwe np we Wrocławiu, ale nie tylko. Według mnie mają świetnych lekarzy, a wizyty nie są drogie :)
Wimaz
Użytkownik
Posty:28
Rejestracja:11 gru 2017, 10:41

10 kwie 2018, 22:19

Ciężko dojść tak naprawdę do innego wniosku. Jakiś czas temu miałam problemy z tarczycą i wszyscy mówili mi, że to po prostu przeziębienie i przejdzie samo. Na szczęście w końcu trafiłam na dobrego lekarz, który był w stanie rozpoznać moją chorobę.
inka900
Użytkownik
Posty:191
Rejestracja:14 wrz 2017, 09:25

17 kwie 2018, 11:54

Zdecydowanie lepiej omijać. Jesli szukasz prywatnej opieki na poziomie najlepiej zgłosić się do http://ultimed.com.pl Znajdziesz tam stomatologa, endokrynologa, interniste itd. Oferta jest bardzo konkretna a gabinety cieszą się pozytywną opinią.
Awatar użytkownika
keymini
Posty:1
Rejestracja:17 kwie 2018, 14:01

17 kwie 2018, 14:02

Moim zdaniem to zależy.. czasami warto zbadać się jednak na fundusz zdrowia.
solinka
Użytkownik
Posty:112
Rejestracja:01 cze 2016, 23:37

23 kwie 2018, 17:00

Moim zdaniem z POZ można spokojnie a nawet trzeba korzystać państwowo, po co płacić za podstawowe badania czy wizyty u internistów. Jest wiele dobrych przychodni gdzie możemy skorzystać z usług na fundusz na wysokim poziomie. Nawet w tych prywatnych klinikach często są dostępne bezpłatne usługi, ostatnio na przykład zawoziłam mamę do Ober Clinic w Warszawie gdzie w ramach NFZ realizowane jest leczenie zachowawcze stomatologiczne dla seniorów. Mało takich miejsc można znaleźć także jak najbardziej warto korzystać, szczególnie jeśli są to usługi na wysokim poziomie. To po co płacić za coś co można mieć za darmo?
Grvert
Użytkownik
Posty:741
Rejestracja:03 cze 2016, 10:41

17 maja 2018, 23:25

Może nie do końca omijać, ale ograniczać, Ja do lekarzy ogólnych chodzę na NFZ, a do wszystkich innych prywatnie. Teraz szukam dobrego stomatologa, który wykonałby dla mnie protezę. Przeglądałem oferty kilku gabinetów i rozważam tą ofertę http://hippolit.pl/oferta-uslug-stomato ... rotetyczne . Znacie ich?
Wimaz
Użytkownik
Posty:28
Rejestracja:11 gru 2017, 10:41

22 maja 2018, 18:40

Nie, ale trzeba umieć szukać i umawiać sobie wizyty. Ja ostatnio sprawdziłam Opole Okulista w internecie i udało mi się szybko umówić wizytę. Sprawdźcie sobie stronę lekarzebezkolejki.pl
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl