Reklama w internecie jest....

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator:mkamil

mkamil
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:28 paź 2009, 10:35

15 gru 2009, 12:50

Drodzy użytkownicy forum,


Jak wszyscy wiecie, każde medium/miejsce/powierzchnia, która cieszy się ogromną liczbą zainteresowania i skupiająca przy tym niezliczoną ilość osób, prędzej czy później wpada w szpony zwane " reklamą".
Jednym z takich miejsc jest Internet.

Każdy z nas używa go codziennie ( lub prawie codziennie ) w przeróżnych celach.
Napotykamy przy tym na reklamy firm/towarów/usług.

Formy są przeróżne. Od wyskakujących pop-upów , banerów śródtekstowych, skyscraper'ów, animacji flash po SPAM, spoty reklamowe.


I stąd moje pytanie:

Czy reklama nadużywa/nie nadużywa internetu do promowania swojej marki/ danego produktu ?


---------------
Niech BiznesInwestycje.pl będzie takie jakie chcesz !
Wypełnij ankietę!
30 sekund może zadecydować o twoim forum

Nie otrzymałeś ankiety ?
Poinformuj nas o tym!
Agolek
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:22 mar 2009, 22:32
Lokalizacja:Wroclaw

22 gru 2009, 15:54

Więcej linków sponsorowanych, więcej spamu i zaproszeń na społecznościach - tak będzie wyglądać przyszłość konsumentów w 2010r. Dlaczego? Na popularności zyskuje e-marketing, szczególnie działania SEM/SEO, społeczności i e-mail marketing.

Więcej info: http://e-biznes.pl/2009/12/dobre-wiesci ... -nowy-rok/
+komentarz jednej z agencji Artefakt

Jak widać reklama w sieci ma byc bardziej "finezyjna" a tradycyjne bannery nie beda juz zyskiwac tak na popularnosci jak mialo to miejsce w latach ubieglych. Mozemy miec wiec nadzieje, ze przekazy reklamowe beda bardziej spersonifikowane i odpowiadajace naszym zainteresowaniom. Czy tak sie stanie, to juz pozostaje w rekach agencji emarketingu.
Manolo
Użytkownik
Posty:20
Rejestracja:26 lis 2009, 13:18

12 sty 2010, 16:01

Zależy jaka reklama. Niektóre są bardzo irytujące np. gdy chce się je wyłączyć to przycisk za to odpowiadający gdzieś ucieka, niektóre strasznie hałasują i jedynie zniechęcają do zakupu. Na dodatek gdy ktoś ma wolne łącze internetowe to taka reklama spowalnia działanie strony. W serwisach, które naprawdę lubię czasami klikam specjalnie reklamy mnie nic to nie kosztuje a wspieram serwis, z którego dowiaduję się ciekawych rzeczy. Większość reklam jednak omijam szerokim łukiem.
Artek
Użytkownik
Posty:43
Rejestracja:11 lis 2009, 21:43

30 sty 2010, 13:00

Reklama jest złem koniecznym. Jest wszędzie czy to w radiu, prasie, telewizji czy internecie. Niestety jeśli serwisy maja funkcjonować to reklama także musi w nich być.
Najgorsze są artykuły, że tak powiem "sponsorowane". Niezwykle często można takie spotkać w branży IT w czasopismach typu Cd-action czy Chip. Testerzy sprzętu dostarczanego do redakcji są kompletnie niekompetentni. Np. taką jakość monitora oceniają według specyfikacji jaką podał producent. A ci co siedzą w branży wiedzą, że można ją o kant du** potłuc. Jednym słowem kompletny brak profesjonalizmu, dobierają specjalnie słabe sprzęty, żeby wygrał w teście produkt ich sponsora.
Radeon003
Użytkownik
Posty:58
Rejestracja:07 cze 2010, 20:37

08 cze 2010, 23:30

Ja uważam że reklama jest potrzebna. Dzięki niej wiem coś co jest, jakieś firmy, produkty itd. Fakt faktem że coraz więcej ich jest, ale na tym polega marketing. Płacę, Ty reklamujesz, Oni oglądają.
Awatar użytkownika
TechMedia
Posty:7
Rejestracja:14 lip 2010, 14:54

19 lip 2010, 11:42

Reklama jest potrzebna i jest dobrą rzeczą. Dzięki niej można się dowiedzieć, że coś istnieje, znaleźć coś nowego, lepszego. Problemem w reklamie jest ich przesyt i potencjalny klient zasypany zbyt dużą ilością kiepskich reklam zamiast zachęcony staje się zniechęcony.
Awatar użytkownika
arekos
Posty:5
Rejestracja:27 maja 2011, 12:50

27 maja 2011, 12:54

Ja również czesto korzystam z reklamy wyłacznie w internecie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sigma
Użytkownik
Posty:38
Rejestracja:29 lis 2010, 17:09
Lokalizacja:wlkp

20 cze 2011, 13:58

Internet to po prostu najwłaściwsze miejsce na reklamę, w tym miejscu reklama jest skuteczna bo dociera do dużej liczby osób
Awatar użytkownika
Piotras
Użytkownik
Posty:267
Rejestracja:26 wrz 2012, 17:40
Lokalizacja:Polska

16 paź 2012, 16:42

Wszystko zależy od tego, jak taka reklama jest przeprowadzana, jak w miare sensownie i ok, to nie nadużywa absolutnie, no chyba że to wierutny spam..
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl