Budowanie domów energooszczędnych to dobry biznes?

Masz pomysł na biznes i chcesz poznać opinie forumowiczów? Możesz zrobić to w tym dziale.

Moderator:mkamil

errato
Użytkownik
Posty:485
Rejestracja:13 gru 2015, 18:43

20 kwie 2018, 10:17

Myślicie, że budowanie domów energooszczędnych to dobry pomysł na biznes?
Jestem ciekawa czy łatwo jest znaleźć nabywców na takie domy.
Grvert
Użytkownik
Posty:741
Rejestracja:03 cze 2016, 10:41

04 maja 2018, 10:59

W dzisiejszych czasach, większość ludzi stawia na ekonomię i oszczędności, dlatego myślę, że taki pomysł może mieć sens. Taka inwestycja wiąże się z bardzo dużym wkładem finansowym, przez co warto rozeznać się dokładnie w temacie, by później nie narobić sobie długów i problemów związanych z nietrafioną inwestycją. Wbrew pozorom, rynek deweloperski rozwija się w błyskawicznym tempie, a procent wybudowanych mieszkań z roku na rok rośnie o kilka punktów, ale to nie gwarantuje sukcesu. Myślę, że zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje, powinieneś poczytać portale inwestycyjne lub aktualne oferty deweloperskie. Dobrym sposobem na poszerzenie wiedzy są różnego rodzaju konferencje. Niedługo jedna z największych w Polsce, odbędzie się w Sopocie - https://www.biznesowi.pl jeżeli masz czas, to myślę, że warto wybrać się na tego rodzaju wydarzenie, bo możesz zdobyć solidną i rzetelną wiedzę, a dodatkowo zawrzeć wartościowe kontakty. Inwestując swoje pieniądze warto być dobrze przygotowanym merytorycznie, a nie tylko finansowo.
rocker
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:15 maja 2018, 15:44

16 maja 2018, 15:08

Niby tak, szczególnie, że za kilka lat podobno wchodzą do Polski przepisy zmuszające do przystosowania warunków mieszkaniowych do wymogów energooszczędności, więc wydaje mi się, że rynek domów energooszczędnych i materiałów oszczędzających energię będzie jeszcze mieć szansę na rozwój. Jednak, należy wziąć pod uwagę, że do prowadzenia takiej firmy potrzeba: 1) dużych nakładów finansowych, 2) umów z producentami materiałów wysokiej jakości, 3) wyspecjalizowanych podwykonawców i architektów, którzy muszą się na tym znać i nie odwalają fuszerek oraz 4) pozwoleń i uprawnień na budowę, na które też przeznacza się spore opłaty na samym początku. Jeśli nie dysponujemy takimi zasobami albo nie wiemy, skąd je wziąć - proponuję znaleźć inny rodzaj działalności.
Bella89
Użytkownik
Posty:125
Rejestracja:22 lut 2018, 09:27

25 maja 2018, 15:57

Według mnie tak, dzisiaj takie rozwiązania są bardzo cenione i często wybierane. Ekologiczne i zarazem inteligentne budownictwo to coś w co z pewnością warto zainwestować. Teraz już nawet powstają Smart City także do tego świat dąży... Wiele ciekawych informacji z świata i polski można dowiedzieć się tutaj https://dariuszstasik.com/ . Dowiecie się wszystko odnośnie rozwijających się koncepcji.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl