Dotacje z UE na rozwój ekportu - PO IG 6.1

Masz pomysł na biznes i chcesz poznać opinie forumowiczów? Możesz zrobić to w tym dziale.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
pkaplon
Posty:1
Rejestracja:07 sty 2010, 19:52
Lokalizacja:Warszawa

14 sty 2010, 19:24

Unia Europejska ciągle stara się pomagać przedsiębiorcom w rozwoju ich biznesu. Jedną z metod takiej pomocy jest Działanie 6.1 - Paszport do Eksportu realizowane w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Celem tego projektu jest umożliwienie firmom pozyskania finansowania na przedsięwzięcia innowacyjne podejmowane przez małe i średnie przedsiębiorstwa.

W ramach tego programu przedsiębiorcy mogą starać się o częściowy zwrot kosztów poniesionych na rozwój i promocje produktów lub usług na zagranicznych rynkach. Beneficjentami tego programu mogą być małe i średnie przedsiębiorstwa chcące , zwiększyć udział eksportu w całkowitej sprzedaży, zwiększyć rozpoznawalność swoich marek handlowych i firmowych na rynkach zagranicznych oraz nawiązać relacje z zagranicznymi partnerami. Pomoc taka jest finansowana w ramach wyżej wymienionego Działania 6.1 - Paszport do Eksportu.

W ramach Działania 6.1 - Paszport do Eksportu dofinansowaniem mogą zostać objęte projekty realizowane oddzielenie w dwóch kolejnych etapach.

I etap polega na przygotowaniu Planu Rozwoju Eksportu wykonanego przez zewnętrzną firmę doradczą. Na ten cel przedsiębiorstwa mogą otrzymać maksymalnie 10 000 PLN. Plan powinien zawierać rekomendacje i zalecenia dotyczące rozszerzenia eksportu na okres 24 miesięcy.

II etap polega na wdrożeniu wcześniej przygotowanego Planu Rozwoju Eksportu, gdzie przedsiębiorstwa mogą otrzymać do 200 000 PLN refundacji kosztów, które zostały poniesione na działania mające na celu zrealizowanie zaleceń, zawartych w opracowanym dokumencie.

Czy mieliście może styczność z tym programem i moglibyście coś napisać o swoich doświadczeniach z nim związanych?
http://www.conquest.pl/blog/ - Blog ekspercki firmy ConQuest Consulting
anna80
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:28 sie 2009, 13:21

21 sty 2010, 14:26

Najlepiej skorzystać z bezpłatnego spotkania informacyjnego dla beneficjentów Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, więcej informacji znajduje się na http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informac ... darka.html
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl