Firma MELIORACYJNA

Masz pomysł na biznes i chcesz poznać opinie forumowiczów? Możesz zrobić to w tym dziale.

Moderator:mkamil

mlody90
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:22 lis 2011, 21:26

22 lis 2011, 21:33

Witam wszystkich forumowiczów. Prosiłbym was o ocenę mojego pomysłu na własny biznes. Mam 21 lat, mieszkam w małej miejscowości w której większość osób zajmuje się rolnictwem i wiem z pewnych źródeł że spora cześć rolników boryka się z podmokłymi ternami na swoich polach no i wpadłem na taki pomysł żeby założyć firmę która będzie się zajmować melioracją nie tylko pól ale także zakładaniem odwodnienia wokół domów itp, nie mówię tu o zakładaniu melioracji od podstaw bo tego mała koparką nie da się zrobić ale chodzi mi o np przetykanie zatkanych dren albo wymiana przerwanych a jeśli pomysł by wypalił to w dalszym czasie można by było zakupić maszyny do melioracji i zakładać odwodnienia od podstaw, kiedyś odwodnieniem zajmowała się spółka wodna ale została rozwiązana i teraz w mojej okolicy nie ma firmy która by rozwiązywała ten problem. Planuje zakupić minikoparkę do tego zadania no i może jakby pomysł wypalił to mógłbym rozszerzyć działalność o rożnego rodzaje wykopy, doprowadzanie przyłączy do domów. No i tu się pojawia moje pytanie jak myślicie czy mój pomysł ma racje bytu??

Pozdrawiam wszystkich :)
Marcin
Site Admin
Posty:107
Rejestracja:30 sty 2007, 18:46
Lokalizacja:Kraków

22 lis 2011, 23:03

Mlody90, bardzo ciekawy pomysł!
Uważam, ze taki biznes ma prawo powodzenia lecz nasuwają się oczywiste pytania.
Czy masz doświadczenie w tej branży? A może masz kogoś znajomego, który zna się na tym? Zastanawia mnie też dlaczego firma zajmująca się melioracją została rozwiązana.
Na twoim miejscu porozmawiałbym z byłymi pracownikami ww firmy. Wiem, że może być to nie łatwe, ale zdobyta w ten sposób wiedza może uratować Cię od bankructwa.
mlody90
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:22 lis 2011, 21:26

23 lis 2011, 18:28

Właśnie mam dwóch takich starszych Panów którzy tym się zajmowali i już z nimi wstępnie rozmawiałem i zadeklarowali chęć pracy razem ze mną. Myślę że na początek trzy osobowy skład byłby całkiem OK. A tamta firma istniała z 15 lat temu i to była spółka państwowa, utrzymywała się z opłat płaconych przez rolników a jak wiadomo jeden rolnik płaci bo ma potrzebę zmeliorowania pola a drugi ma tereny suche i ma to gdzieś no i tak właśnie doszło do upadku tamtej firmy.
mlody90
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:22 lis 2011, 21:26

05 sty 2012, 10:43

Może ktoś ma jeszcze jakieś sugestie co do mojego pomysłu. Pozdrawiam
tommyh
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:30 lis 2011, 10:18

05 sty 2012, 15:44

pomysł jest fajny, podoba mi sie tylko musisz sie rozeznać w terenie, tzn. co będzie jak juz odwodnisz swoja miejscowość? czy inne miejscowości też się borykaja z takim problemem? czy szukaja pomocy w tej branży? czy wyrażą chęć współpracy?
mlody90
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:22 lis 2011, 21:26

05 sty 2012, 23:22

Myślę właśnie że to nie jest tak do końca bo takie dreny to lubią się co jakiś czas zapchać albo rolnik podczas uprawy ziemi może taką dren zahaczyć sprzętem i przerwać. No i chciałem również robić odwodnienia wokół domów a jak wiadomo co chwile ktoś się buduje.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl