Sprzedaż na allegro, pendrive, karty pamięci

Masz pomysł na biznes i chcesz poznać opinie forumowiczów? Możesz zrobić to w tym dziale.

Moderator:mkamil

Rajen
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:14 wrz 2009, 18:56

14 wrz 2009, 18:59

Witam Wszystkich,

Jestem studentem PG (mam 20 lat) i chciałbym zacząć rozkręcać swój biznes. Na wakacje co roku zawsze gdzieś się zatrudniam, ale w czasie roku akademickiego chciałbym prowadzić cos w rodzaju „mini biznesu”

Przeglądałem na Waszej stronie tematy z działów „Biznes oferty” oraz „Pomysł na biznes”. Niektóre pomysły są bardzo ciekawe tak jak np. „jednoosobowa firma kurierska” (najbardziej mnie zainteresował, bo przede wszystkim lubię jeździć samochodem).

Tylko niestety, aby prowadzić takiego rodzaju biznes to na początku, trzeba zainwestować sporo pieniędzy, które niekoniecznie muszą się zwrócić, a na dodatek jest sporo formalności, do których załatwienia wymagane jest pewne doświadczenie, dlatego pomyślałem sobie, że na początek mógłbym sprzedawać jakiś towar na allegro.

Doszedłem do wniosku, że dobrym towarem na sprzedaż na allegro byłyby pendrive, karty pamięci, ew. telefony komórkowe.
Pierwsze dwa mają tą zaletę, że są małe, lekkie i jest bardzo mała szansa, że się zepsują (a więc jest małe ryzyko reklamacji kupujących, co jednak zawsze stwarza jakiś problem, nawet jeżeli mamy gwarancję producenta). Ogólnie na allegro chciałbym sprzedawać przedmioty, które kosztują co najmniej 50 zł za szt., są małe, lekkie (dlaczego małe i lekkie? Po to, abym mógł łatwo je wysyłać pocztą) i rzadko się psują.
Macie jakiś pomysł co jeszcze mógłbym ewentualnie sprzedawać?

Zanim zacząłbym ten biznes to muszę oczywiście zakupić ten towar, ale problem jest taki, że nie znam żadnej zaufanej hurtowni takiego sprzętu. Czy możecie jakąś polecić? Najlepiej na terenie Trójmiasta (Gdańsk).
Na początek chciałbym zakupić tych pendrive’ów lub kart za kwotę 500zł, max 1000zł (dla sprawdzenia czy mnie to zainteresuje, czy to się opłaca itp.) Potem mógłbym ewentualnie zakupić tego towaru za kilka tysięcy i tak do momentu, kiedy złapał bym trochę doświadczenia w handlu i miałbym wystarczająco pieniędzy, aby założyć większy biznes typu „jednoosobowa firma kurierska”.


Co do sprzedaży tych pendriv’ów i kart pamięci na allegro to mam kilka pytań:
1) Firmy zawsze wystawiają paragon/fakturę na sprzedany produkt. Ja jako osoba prywatna nie mógłbym tego robić, a tak jak się domyślam wg prawa, kupujący musi otrzymać jakikolwiek dowód zakupu, tak więc co w takim przypadku miałbym zrobić?
2) Jeżeli chodzi o podatki to musiałbym odprowadzać tylko podatek dochodowy, nic więcej?

Najbardziej zależy mi na odpowiedź na 2 powyższe pytania.

Czekam na wszelkie sugestie, za które z góry dziękuję:)
Rocky
Użytkownik
Posty:11
Rejestracja:16 lut 2009, 21:36

23 wrz 2009, 16:20

Polecam zainteresować się Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości :)
lawrik
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:24 kwie 2009, 15:15

23 wrz 2009, 16:39

zauważ tylko, że na allegro jest bardzo duża liczba konkurencji, przez co ceny są niskie, a tym bardziej marże. Wydaje mi się, że nie jest łatwo przebić się z popularnym asortymentem.
Bazey
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:01 gru 2009, 22:56

02 gru 2009, 15:32

Pamiętaj, że prowadząc sprzedaż w sposób ciągły musisz zarejestrować firmę, bo po jakimś czasie US cię skontroluje i będzie sroga kara...
Poniższy link powinien się przydać.
http://superrbiznes.blogspot.com/2009/1 ... firmy.html
Manolo
Użytkownik
Posty:20
Rejestracja:26 lis 2009, 13:18

05 gru 2009, 13:08

Faktycznie twoje założenia są słuszne karty pamięci i pendrive`y są malutkie. Nie powinny się zbyt często psuć wiem z własnego doświadczenia używam ich od lat i żadne urządzenie mi się nie zepsuło. Niestety problem leży w czymś innym a mianowicie sporo sprzedawców na Allegro sprzedaje towar poniżej jego faktycznej wartości. Dlaczego? Są to zwyczajne chińskie podróby oryginalnych pendrivów i kart pamięci. Taki sprzęt jest zazwyczaj bardzo wolny i ma mniej pojemną pamięć, niż teoretycznie powinien mieć. Niestety możesz bardzo łatwo zaobserwować na Allegro zjawisko, że dla ludzi nie liczy się jakość lecz cena. Ludzie wybierają to co najtańsze.
Aha jeszcze jedna sprawa niektóre firmy są zarejestrowane w rajach podatkowych przez co nie płacąc podatków mogą ustalać najkorzystniejsze ceny. Nie chcę cię zniechęcać zapoznaję cię z pewnymi faktami.
Życzę powodzenia kolego!
Artek
Użytkownik
Posty:43
Rejestracja:11 lis 2009, 21:43

24 sty 2010, 16:11

Niestety bardzo ciężko się przebić. Żeby mieć jakiekolwiek realne szanse na rywalizację tego pomysłu przy ilości towaru, który możesz zamówić to musiałbyś:

1. Mieć świetną stronę aukcyjną, która pokazywałaby solidne bezpieczeństwo itp.
2. Firmę musiałbyś zarejestrować w kraju gdzie są niskie podatki bo w tej branży na Allegro co druga firma jest zarejestrowana za granicą i dzięki temu mają konkurencyjne ceny.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl