Własna agencja ochrony

Masz pomysł na biznes i chcesz poznać opinie forumowiczów? Możesz zrobić to w tym dziale.

Moderator:mkamil

trixtra
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:20 maja 2008, 13:14
Lokalizacja:Kraków

20 maja 2008, 13:34

Pracowałem przez jakiś czas w agencji ochrony. Potem jednak znalazłem lepszą pracę :) Teraz tak sobie myślę, czy by nie otworzyć własnego interesu. Coś takiego np. www.kobra-sokol.pl Mam troche kapitału zgromadzonego. Środowisko agencji ochrony znam. Ewentualnie można poszerzyć działalność o np. sprzątanie: http://www.prof-us.com.pl/

Interesują mnie raczej takie sprawy techniczne. Np. o zakładaniu własnej działalności. Z tym, że przepisy i suche fakty czytałem. Interesują mnie Wasze doświadczenia. Co najważniejsze itp.
Marcin
Site Admin
Posty:107
Rejestracja:30 sty 2007, 18:46
Lokalizacja:Kraków

22 maja 2008, 17:41

Nie będę pisał jak się zakłada własną działalność bo to trochę inny temat.
Co do założenia własnej agencji ochrony mogę powiedzieć jako klient.
Akurat znam tą agencję ochrony i na podstawie tego mogę powiedzieć co mnie jako klienta denerwuje najbardziej.
Najważniejsza jest rzetelność pracowników, ich podejście do klienta.
Czasem gdy dzwonię po ochronę mam wrażenie, że akurat przerwałem w oglądaniu filmu panu z ochrony.
Nie wspomnę o spóźnianiu się, nawet po kilkudniowym wcześniejszym omówieniu się na daną godzinę.
Jak widać, renomę firmy budują pracownicy.
Grvert
Użytkownik
Posty:741
Rejestracja:03 cze 2016, 10:41

12 wrz 2018, 11:19

Według mnie pomysł na własną firmę jest jak najbardziej słuszny, ale nie do końca jestem przekonany co do agencji ochrony. Na rynku istnieje kilka większych firm, które mają w swoim zespole wielu wykwalifikowanych pracowników, a także sprzęt i auta, które są niezbędne do tego typu pracy. Prawdopodobnie ciężko będzie ci się przebić ze swoją firmą. Oczywiście dochodzą również kwestie związane z założeniem działalności, co nie ukrywajmy, ale w naszym kraju jest dość problematyczne. Warto w takim wypadku skorzystać z usług firm outsourcingowych jak np. https://www.tmf-group.com/pl-pl/service ... formation/ pomagają oni w wielu ważnych kwestiach związanych z prowadzeniem działalności czy obsługą pracowników.
Krys89
Użytkownik
Posty:668
Rejestracja:02 lut 2016, 14:54

14 wrz 2018, 11:30

W dzisiejszych czasach rynek w Polsce dość dynamicznie się rozwija, a coraz więcej firm decyduje się na outsourcing. Z tego co wiem, to jest kilka firm, które oferują usługi ochroniarskie, więc nie jestem przekonany, czy będziesz miał na tyle siły przebicia, aby móc z nimi konkurować. Jeżeli masz odpowiedni kapitał, ludzi, wiedzę i chęci, to nie widzę przeszkód, abyś spróbował. Nie bez powodu mówi się, że do odważnych świat należy. Musisz jedynie pamiętać, że praca w tej branży wiąże się ze sporym ryzykiem, zarówno dla ciebie jak i twoich pracowników. Warto wcześniej pomyśleć o kwestii ich bezpieczeństwa. Możesz to zrobić wyposażając ich w odpowiedni sprzęt, ale także zapewnić im ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków. Bardzo dobrą ofertę ubezpieczeń znajdziesz na stronie https://www.gothaer.pl/pl-dla-firm bogata oferta pakietów oraz atrakcyjne ceny, na pewno przypadną ci do gustu. Warto zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników, aby w przyszłości nie martwić się o nieprzewidziane sytuacje.
zamber
Użytkownik
Posty:444
Rejestracja:01 sie 2014, 10:10

24 maja 2019, 22:48

Świetne biuro to Gama z Myśliborskiej. Wszystko robią na czas i bardzo dokładnie. Współpracujemy już od dłuższego czasu i jeszcze nigdy nie popełnili żadnego błędu. Dla mnie to nowość, bo moje poprzednie księgowe to była jakaś katastrofa. Dopiero Gama przywróciła mi wiarę, że jest możliwa księgowość profesjonalna i z dużym doświadczeniem.
AdamW
Użytkownik
Posty:32
Rejestracja:26 cze 2019, 09:18

28 cze 2019, 12:10

bardzo dobry pomysł, ale czy chcesz zatrudniać głównie osoby niepełnosprawne? jak w większości takich firm?
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl