Konto oszczędnościowe

Masz pieniądze? Zastanawiasz się, w którym banku je ulokować? Który bank ma najwyższe oprocentowanie? M.in. o tym dowiesz się w tym dziale.

Moderator:mkamil

milhels
Użytkownik
Posty:34
Rejestracja:13 kwie 2010, 14:24

16 kwie 2010, 21:30

Oprocentowanie nie jest dużo niższe na lokatach, a w każdej chwili możesz pieniądze wyciągnąć. Może to jest odpowiednia alternatywa dla osób, które nie chcą zamrażać pieniędzy na lokacie?
Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
Janek
Użytkownik
Posty:29
Rejestracja:14 kwie 2010, 23:34

25 kwie 2010, 21:31

sam korzystam i chwalę sobie. Wprawdzie tylko pierwsza operacja w miesiącu jest darmowa ale nie ma ciśnienia, że traci się procenty
arika
Użytkownik
Posty:35
Rejestracja:13 kwie 2010, 14:22

26 kwie 2010, 20:51

Właśnie, szkoda z tą wypłatą raz w miesiącu.
No ale jeżeli ktoś korzysta z konta oszczędnościowego to zapewne nie wpłaca tam wszystkich dostępnych środków, tylko te które chce zaoszczędzić...a opłata za wypłatę, motywuje do tego, aby właśnie tego nie robić :)
Awatar użytkownika
Cris
Posty:2
Rejestracja:20 maja 2010, 06:52

20 maja 2010, 07:07

Według mnie konta oszczędnościowe zostały stworzone by kumulować pieniądze (oszczędzać) na daną sytuacje czy rzecz. Tak więc już z samego założenia konta oszczędnościowe nie są po to by wypłacać pieniądze kiedy się chce bo mają one charakter przechowalni z lekkim procentem na późniejszy czas.
Jeśli nie chcesz podatku belki,mieć większy procent niż na lokacie i wypłacać pieniądze ile chcesz (1 raz w miesiącu bezpłatny) to udaj się do Pol banku w celu dowiedzenia się czy konto mocno oszczędzające jest dla ciebie:) Jeśli tak- zakładaj. Warto żebyś poszukała także innych ofert banków lub instytucji finansowych. Może się coś jeszcze znajdzie ciekawego.
Pozdrawiam!

Moja droga do MILIONA:
www.biegpomilion.blogspot.com
karski
Użytkownik
Posty:96
Rejestracja:20 gru 2011, 23:47

19 maja 2012, 11:21

Ja mam w Aliorze i również sobie chwalę ;)
______________
dobre programy
jokier84
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:10 mar 2012, 22:39

31 maja 2012, 10:53

Konto oszczędnościowe to dobry pomysł. Na rynku znajdziemy parę ciekawych propozycji gdzie oprocentowanie jest porównywalne z lokatami. W późniejszej perspektywie zainteresowałbym się jednak inwestowaniem np w waluty. Przynosi to dużo wyższy zwrot kapitału.
Awatar użytkownika
martabzym84
Posty:3
Rejestracja:25 paź 2012, 10:10

25 paź 2012, 10:49

Najlepiej jest posiadać jednocześnie konto osobiste, konto oszczędnościowe i co jakiś czas wolne środki wkładać na lokaty.
Lokaty - ranking - pomożemy znaleźć ci najlepszą lokatę
IKE - sprawdź jak możesz zapewnić sobie spokojną emeryturę
lament
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:29 lis 2012, 16:41

29 lis 2012, 16:50

Bardzo sobie chwalę konta oszczędnościowe. Parę lat korzystałem w BPH. Szkoda, że teraz już nie ma czego inwestować :)
Awatar użytkownika
majster
Posty:2
Rejestracja:17 lis 2012, 19:48

02 gru 2012, 15:03

Konto oszczędnościowe to ciekawa opcja. Pieniądze rosną z odsetkami a Ty w przeciwienstwie do loakty możesz w każdej chwili może wypłacić bez utraty odsetek.
Gumri
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:22 sie 2013, 10:02

22 sie 2013, 10:14

A słyszeliście że w Getin Up jest możliwość oszczędzania na normalnym koncie osobistym. Konto ma opcję Skarbonka, jest oprocentowana i możemy cały czas kontrolować nasze oszczędności.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl