Umowy śmieciowe

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator:mkamil

invesk
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:27 maja 2011, 22:24

13 lis 2012, 21:46

Jakie jest Wasze zdanie o umowach, o których ostatnio tak wiele slyszymy? Zgadzacie sie z tym, że pracodawcy niekiedy zbyt ochoczo proponują takie umowy, nawet jesli mają możliwości i przede wszystkim prawo wskazywaloby na przyjęcie na umowę na czas nieokreślony.
bastian
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:26 wrz 2011, 13:37

27 lis 2012, 23:22

Takie umowy są przede wszystkim po to, aby nie płacić haraczu dla państwa. Myślę, że gdyby je zlikwidowano to na pewno pracodawcy by od razu nie dali wszystkim umów o pracę. Po prostu bezrobocie jeszcze bardziej by się zwiększyło.
Awatar użytkownika
MateuszWawrzyn
Użytkownik
Posty:103
Rejestracja:23 lis 2012, 20:08
Lokalizacja:Polska

28 lis 2012, 12:20

Zgadzam się z Bastianem.
Panstwo tyle kasy zdziera z małych firm, że nie dziwi mnie, że potem zatrudniają na dzieła czy zlecenia
lament
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:29 lis 2012, 16:41

29 lis 2012, 16:53

Moje zdanie jest takie, że tego typu umowy powinny być wykorzystywane przy pracy zdalnej. Jeżeli ktoś siedzi w biurze 8 godzin to dla mnie osobiście jest to niedopuszczalne. Niestety dzisiaj jeszcze bardzo wiele firm wykorzystuje tego typu praktyki
Awatar użytkownika
majster
Posty:2
Rejestracja:17 lis 2012, 19:48

02 gru 2012, 15:02

Też mi się tak wydaje. Jeśli praca nie byłaby tak bardzo opodatkowana to firmy pewnie mniej by stosowały umowy śmieciowe. W końcu łatwiej jest zatrzymać pracownika z umową o pracę niż zlecenia.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl