kilka pytan na temat biznesu+pomysl na biz..

Chcesz otworzyć biznes? Masz na to środki? Ale nie wiesz w co zainwestować? Napisz. Postaramy się pomóc.

Moderator:mkamil

stiv88
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:23 wrz 2011, 07:44

23 wrz 2011, 08:49

Witam jestem nowy na forum.Zacznę od tego ze pewnie nie trafił był tutaj gdyby nie fakt ze jestem bliski zwolnieniu z pracy zarabiałem 1600 tys zł nie za mało nie za dużo niestety po pewnym czasie stwierdziłem "dość dyrygowania mną i nie mam zamiaru aby ktos kontrolował moje życie". Mam 24 lata i widząc co się dzieje w tkz "kołchozach" bo gdzie indziej pracy nie ma "mieszkam w małym mieście 22tys mieszkańców' to wieczorami przed snem mam tylko jedna myśl"k... jutro znowu to samo" nie wiem jak wy ale ja powiedziałem sobie dość przez ostatnie 1,5 roku zacząłem zbierać pieniądze w pocie czoła nazbierałem 10 tys zł.I mam zamiar rozkręcić jakiś interes od miesiąca siedzę i czytam różne artykuły w stylu"zrób własny biznes" i wiem ze jest możliwe mąndrze i trafnie zainwestować owe pieniądze.Moje pytania i pomysły"może komuś się przydadzą :)" są następujace
-Czy zakładając sklep internetowy np :rtv agd trzeba mieć jakieś "specjalne" pomieszczenie ? Oczywiście sklep w którym nie ma możliwości odbioru osobistego chyba ze ktoś mieszka w obrębie 50 km od mojego miasta to wysyłka gratis :)
-Czy jeżeli mam założony sklep internetowy to czy mogę reklamować go na slupach ogłoszeniowych bez żadnej opłaty?
Moje sposoby na interes za 10 tys zł :) MOŻE KOMUŚ SIĘ PRZYDAdZA:)
1.Zakupić starego busa wagę i palnik(najlepiej jeszcze garaż).Pomysł polega na skupie złomu z okolicznych wiosek ludzie maja naprawdę tego pełno"brony stare pralki urządzenia gospodarcze" a nie maja checi lub transportu aby to sprzedac i np:kg czystego złomu kosztuje 75gr to my skupujemy za 45-50 gr "czysty złom proszę zrozumieć jako metal który nie ma częsci aluminiowych plastikowych itd" ktoś np chce nam oddać pralkę to już się liczy jako "mieszanka" i powiedzmy ze kosztuje ok 50 gr za kg no to my skupujemy to za 28 gr za kg.Wiem dla niektórych może być to śmieszne marne pieniądze itd ale sam ostatnio miałem taka sytuacje.Uszkodziłem skrzynie biegów musiałem wymienić na nową.Zepsuta skrzynia ważyła ok 35 kg pojechałem z tym na złom dostałem 26 zl "było to zaliczone jako metal gruby".Po 4 miesiacach znowu siadla mi skrzynia biegów :/ a że miałem troszkę czasu postanowiłem skrzynie rozebrać posegregować metale jak niektorzy z was wiedza skrzynia jest wykonana w wiekszosci z aluminium ,zębatki i częsci ruchome sa wykonane z metalu.Kiedy pojechalem na zlom sprzedac juz posegregowane surowce.Dostałem zamiast 26 zl- 75 zl czyli prawie 3 razy tyle "1kg aluminium 8,50" .Rozebranie skrzyni zajeło mi ok godziny czasu.Mozecie sie smiac ale panowie ktorzy rano latają po śmietnikach itd sa w stanie zarobic ok 100 zl na dzien nie mowie ze wszyscy i "oczywiscie w naszym przypadku latanie po smietnikach nie wchodzi w gre mamy sie wzbogacic nie tracic przy tym honoru ;p" nie widac tego po nich ze maja kase poniewasz wiekszosc takich ludzi sa alkocholikami albo maja dlugi lub duza rodzine gdzie nikt nie pracuje.Takze jak wczesniej napisalem kupic busa itd wywiesic ogloszenie na wioskach w obrebie swojego miasta i do dziela .Oczywiscie z biegiem czasu trzeba jeszcze dalej jezdzic po skarby czyli mozna powiedziec ze ta praca jest na okres ok 2 lat raczej nikt z was nie mial by zamiaru jezdzic 100 km po pralkę.Ale jak by to nie było jest jakiś sposób na zarobienie pieniadzy i myślę ze wkład 10 tys zwrócił by się po połowie roku.
2 zainwestowac w chemie ktora kupujemy w niemczech oczywiscie w promocji jest to na tyle opłacalne ze takie produkty zazwyczaj sa o wiele tansze przyklad"dezodorant ax w cenie 1,50 euro gdzie u nas on kosztuje ok 14-16 zl to jeszcze polskie mniemanie na temat niemieckich produktów "niemieckie lepsze jakosciowo".A wiec kupujemy takie produkty za ok 4tys-5tys zl reszte peiniedzy ok 3-4 tys placimy za miejsce na rynku lub jezeli mamy samochod w innym miejscu .
3.Zalozyc sklep internetowy.Skad brac rzeczy? najlepszym wyjsciem bylo by allegro "oczywiscie kupono z faktora i gwarancja"jest tam bardzo tanio a ludzie bija sie o konsumenta.Np kiedys widzialem facet wystawaial telewizory firmy "acer" 32 calowe za 450 zl nowe z faktura kupujemy owy telewizor i sprzedajemy za 700 zl gdzie w sklepach ten sam telewizor kosztuje 1000 zl.Tyle ze nie jestem az tak w temacie tego sklepu internetowego dlatego powyzej napisalem pytania w zwiazku z tym interesem.Oczywiscie trzeba tez zrobic reklame np ulotki plakaty na slupy ogloszeniowe.
Na tym sie koncza moje pomysly napiszcie co o tym myslicie a moze macie jeszcze jakies pomysly :)?Jezeli chcesz porozmawiac i wymienic sie doswiadczeniami napisz na moje gg 6806351 POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
maryś
Posty:2
Rejestracja:17 lis 2012, 19:40

04 sty 2013, 19:42

Widać, że masz łeb na karku :)
danny0019
Użytkownik
Posty:118
Rejestracja:22 paź 2012, 13:54

30 mar 2013, 11:04

Niezły plan :)


____________
Projekty hal i konstrukcji stalowych pod obiekty przemysłowe i handlowe - zobacz
ola.nowik
Użytkownik
Posty:136
Rejestracja:28 mar 2013, 08:29

03 kwie 2013, 10:07

fajny plan http://tasmy-samoprzylepne.com.pl/ Duże rabaty !
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl