Na kłopoty z prawem - no właśnie, co ?

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator:mkamil

Grima
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:18 sty 2013, 16:38

21 sty 2013, 20:43

Jak w temacie.

Wiadomo, że prowadzenie biznesu łączy się nieodzownie z koniecznością spełnienia licznych wymogów prawnych dotyczących założenia, prowadzenia przedsiębiorstwa, kwestii podatkowych oraz wielu innych, czasem nieplanowanych kontaktów z prawem.

Jak sobie radzicie w meandrach regulacji prawnych w naszym kraju ? Korzystacie ze stałej obsługi prawnej jednej z licznych kancelarii prawnych, czy może na własną rękę szukacie rozwiązania Waszych problemów w różnych miejscach, np w Systemach Informacji Prawnej?
hariet
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:13 sty 2013, 17:32

22 sty 2013, 23:05

Niestety często trzeba się przedzierać przez gąszcz przepisów oraz procedur. Ale inaczej się nie da :)
To wszystko zależy od tego jak poważny problem prawny jest przede mną. Z pomocy prawnika korzystam już w ostateczności, kiedy sama nie radzę sobie z problemem. Staram się zapoznawać z przepisami i czytać komentarze interpretacyjne. Serwisy Informacji Prawnej na pewno ułatwiają prowadzenie działalności w przypadku kontaktu z zagadnieniem prawnym.
GrzegorzNosal
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:21 lis 2012, 11:09

07 lut 2013, 11:12

Moja żona na szczęście jest prawniczką więc mi dopomaga z tymi wszystkimi kruczkami, przed ślubem nawet karta zgłoszenia pracodawcy do pip wydawała się niesamowitym osiągnięciem...
cooleris89
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:01 paź 2012, 21:26

12 lut 2013, 22:36

Prawnik na początku działalności? Odpada, kompletnie niepotrzebne koszty. Od razu można sobie darować. Fajnie mieć partnera/rkę prawnika, ale nie każdy ma takie szczęście:) Ja sporo szukam informacji w internecie, czasem wujek google wystarczy. Można na jakieś forum prawne zajrzeć, ale odpowiedzi nigdy nie można być pewnym tak naprawdę.
Tak naprawdę wydaje mi się, że wystarczy znajomość konkretnych przepisów. To zawsze działa w starciu z urzędasami. Jak szukam czegoś np. z podatków wskakuje na wyszukiwarkę aktów prawnych, lexis.pl. Pewnie to jeden z tych systemów prawnych o których piszecie. Przynajmniej tak pisze na stronie głównej. I tyle mi wystarcza.
hariet
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:13 sty 2013, 17:32

24 lut 2013, 16:34

Tak to jest nowy system prawny, ale ja go nie testowałam jeszcze. Na pewni dobrze jest mieć pod ręką aktualne przepisy, komentarze, wyjaśnienia, chociaż z tego też trzeba umieć korzystać i mieć trochę rozeznania. A jesteś zadowolony z tej wyszukiwarki? Ja poszukuję właśnie jakiegoś źródła informacji, bo skończył się nam dostęp do serwisu w pracy.
cooleris89
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:01 paź 2012, 21:26

25 lut 2013, 21:51

Jestem, inaczej nie polecałbym:) Korzystam, ponieważ wyszukiwarka działa bardzo prosto dla laika prawnego. Wystarczy, że wpiszę potoczną nazwę instytucji prawnej zamiast profesjonalnej prawnej. I tak znajdzie odpowiedni przepis. I jest podpięta do google, co też ułatwia sprawę. Poza tym ,w tym zakresie, w którym ja korzystam, serwis jest darmowy.
hariet
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:13 sty 2013, 17:32

08 mar 2013, 15:38

Rzeczywiście racja, sprawdziłam i jest jak piszesz. System wyszukiwania nieporównywalnie łatwiejszy z innymi. Można wiele czasu w pracy zaoszczędzić na szukaniu. Dobra alternatywa dla ludzi, którzy nie mają aż tak poważnych problemów prawnych żeby korzystać z pomocy prawnika.
Awatar użytkownika
Piotras
Użytkownik
Posty:267
Rejestracja:26 wrz 2012, 17:40
Lokalizacja:Polska

11 mar 2013, 11:05

dobre biuro rachunkowe?
ola.nowik
Użytkownik
Posty:136
Rejestracja:28 mar 2013, 08:29

30 mar 2013, 19:24

Jeśli zdecydujesz się na dobre biuro rachunkowe to polecam te
Awatar użytkownika
martyncia
Posty:3
Rejestracja:31 mar 2013, 20:07

02 kwie 2013, 19:39

Z biur rachunkowych na uwagę zasługuje ta firma
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl