Nowa firma co-jak-gdzie-kiedy pozwolenia itp ? ?

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

atomic99
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:04 maja 2009, 06:56

04 maja 2009, 07:03

Witam

Mam zamiar otworzyć sklep z odzieżą outlet i markowe firmy kupowane w Niemczech i Anglii


1. Co jest potrzebne żeby można było prowadzić sprzedaż towarów z Niemiec i Anglii jakieś pozwolenia ?

2. Co trzeba zrobić jeżeli kupując towary na F-Vat , F-Vat są wystawione w Euro albo Funtach ? Sprzedaż będzie prowadzona przy użyciu programu Subiekt GT i drukarki fiskalnej.

3. Czy trzeba ? Jak trzeba to jakie są stawki opłacenia cła na te towary ?

4. Chciałbym pod swoim logo firmy na szyldzie wstawić loga sprzedawanych marek (np. Adidas, Nike, Puma itp), czy potrzebne są jakieś pozwolenia ? Czy są za to jakieś opłaty ?

5. O co chodzi z tymi zaświadczeniami o autentyczności produktów (nie wiem jak to się dokładnie nazywa) ? Czy to jest potrzebne ? Czy wystarczy dowód zakupu czyli F-Vat na te towary ?

6. Czy faktury w językach Niemieckim i Angielskim trzeba przetłumaczyć na Polski ?

7. Co jest potrzebne i gdzie to dostać jeżeli chcę handlować np. spodniami BIGSTAR albo LEE ? czy potrzebne jest jakieś pozwolenie od tych firm na handel ich towarem ?


Oki to na razie wpisałem co pamiętałem jak mi się jakieś pytanie przypomni to napiszę

Z GÓRY DZIĘKI ZA ODP
Pozdrawiam
danny0019
Użytkownik
Posty:118
Rejestracja:22 paź 2012, 13:54

30 kwie 2013, 21:27

pomysł dobry powinien zdać egzamin,
Jak Ci to wypali i będziesz poszukiwał pomocy w sprzątaniu lokalu chciałbym polecić firmę sprzątającą http://www.top-cleaning.pl/ która sprząta mój lokal ;) spisuje się rewelacyjnie :)
ola.nowik
Użytkownik
Posty:136
Rejestracja:28 mar 2013, 08:29

06 maja 2013, 16:23

jak potrzebujesz reklamy polecam firmę TPSdruk. Robią świetne banery reklamowe Jest to wspaniała forma reklamy dla firmy - skutecznie przyciągną uwagę każdego klienta.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl