Rekrutacja przez internet?

Szukasz pracownika lub pracy? Zamieść tu swoją ofertę.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
MateuszWawrzyn
Użytkownik
Posty:103
Rejestracja:23 lis 2012, 20:08
Lokalizacja:Polska

26 sie 2013, 19:30

Czy ktoś z was znalazł pracę szukając jej w sieci?
Chodzi mi o to, że kolega planuje się skusić na goldenlinowy dział rekrutacja przez internet i tak sie zastanawia czy faktycznie do wielu osob to dotrze...

macie jakieś doświadczenie w tym temacie?
biznesmenka
Użytkownik
Posty:255
Rejestracja:13 lut 2013, 09:19

03 wrz 2013, 07:19

Jestem jak najbardziej na tak. W dzisiejszych czasach wszystkie internetowe narzędzia są skuteczniejsze od tradycyjnych. Ja sama też szukam tylko przez internet. Właśnie przed chwilą znalazłam tutaj kilka ofert pracy w Białymstoku, w ciągu dosłownie kilku minut.
Internet to potęga, niech kolega śmiało w to wchodzi.
Awatar użytkownika
Piotras
Użytkownik
Posty:267
Rejestracja:26 wrz 2012, 17:40
Lokalizacja:Polska

05 wrz 2013, 08:55

No w sumie można, czemu nie, wg mnie każdy sposób jest dobry żeby pozyskać porządnego pracownika i jak się już robi rekrutacje to na szeroką skalę:)
Wiadomo, że jak się szuka o np studentów bez doświadczenia specjalnego do wymian edukacyjno-pracowych zagranicą, czy zachęca ich do programów typu podróże i praca w USA to nie trzeba zaraz robic wielkiej kampanii, bo zainteresowani sami znajdą namiary (przykład: http://www.jobster.pl/), no ale jak się szuka kogoś na stanowisko w firmie, to rekrutacja i to na większą skalę musi być.
forumowiczka
Użytkownik
Posty:12
Rejestracja:10 wrz 2013, 13:15

11 wrz 2013, 13:14

Internet oferuje ogromne możliwości w procesie szukania pracy, więc warto z nich skorzystać, szczególnie w czasach, gdy o zatrudnienie niełatwo... Ja jednak uważałabym na informacje, jakie się tam udostępnia. Swego czasu korzystałam z kilku takich serwisów i jakimś dziwnym trafem mój numer komórkowy posiada wiele firm, wydzwaniających do mnie do dzisiaj z różnymi ofertami. Warto czytać, co się zatwierdza podczas tworzenia takiego konta ;)
podatkowa
Użytkownik
Posty:49
Rejestracja:10 kwie 2013, 11:49

14 wrz 2013, 12:16

Ja na przykład znalazłam pracę właśnie za pośrednictwem internetu, więc polecam ten sposób szukania.
Co do Goldenlina - warto zaglądać na profile wybranych pracodawców, którzy nas interesują, np. Sage sp. z o.o. żeby trzymać rękę na pulsie
niebo
Użytkownik
Posty:273
Rejestracja:19 sty 2014, 21:16

22 sty 2014, 20:16

Moja była dziewczyna na takich stronach znalazła pracę w Zakopanem. Sprzątała kwatery prywatne w zakopanem w sezonie. Oczywiście nocleg za darmo, stawka wysoka, spoko atmosfera. Aż się zdziwiłem, że w necie takie oferty krążą :)
malak
Użytkownik
Posty:828
Rejestracja:10 lut 2014, 17:21

27 lut 2014, 17:34

W kwestii pracy zagranicą, to należy pamiętać, że możemy ubiegać się o uzyskanie zwrotu podatku z Holandii bądź też z innym krajów europejskich. A gdy sami nie potrafimy załatwić formalności, możemy zwrócić się z tym do profesjonalnej firmy.
Lens74
Użytkownik
Posty:118
Rejestracja:22 cze 2016, 15:42

05 gru 2016, 12:14

Pierwszy etap każdej rekrutacji, następnie jest rozmowa telefoniczna i zaproszenie na kolejną część w siedzibie firmy.
Awatar użytkownika
wigor44
Posty:1
Rejestracja:24 sty 2017, 23:34

24 sty 2017, 23:36

To jest dobra opcja mniej czasochłonna .
benek51
Użytkownik
Posty:247
Rejestracja:11 maja 2016, 12:52

25 sty 2017, 11:15

Ja lubię czytać o kreatywnych metodach rekrutacji stosowanych przez niektóre firmy. Jedna organizacja stworzyła program stażowy: http://publicrelations.pl/jak-skuteczni ... polpharma/ a w efekcie pozyskano ponad 800 jakościowych CV! Imponujący wynik. Warto więc korzystać z takich dobrych praktyk.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl