Plagiat na allegro

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator:mkamil

macki
Użytkownik
Posty:85
Rejestracja:15 paź 2014, 11:18

29 lip 2015, 22:06

Witam
Jakaś niemiła osoba na allegro skopiowała cały mój opis i wszystkie moje zdjęcie do aukcji z moim Laptopem Dell.
Ładnie poprosiłem o zmiane zdjęć i opisu, ale Pani ma to w d...

Zgłosiłem to na allegro, jednak nie widzę tam do wyboru opcju typu plagiat lub coś podobnego..

Ogólnie to dałbym sobie spokój ale lubie uprzykrzać życie aroganckim ludziom... także mogę coś czy nic nie zdziałam ?

Na chwile obecną zgłosiłem jako "inny powód"
tombisz
Użytkownik
Posty:20
Rejestracja:04 mar 2015, 12:52

30 lip 2015, 11:29

Rób screeny, kopie e-maili i śmiało zgłaszaj sprawę do sądu. Tym bardziej, jeśli cię to nie przeraża i lubisz innym uprzykrzać życie. Możesz też, jeśli cię stać wynająć adwokata, który to z pewnością rozegra jeszcze lepiej.
Ja miałem podobną sprawę, zatrudniłem prawnika z Gdańska i udało mi się wygrać odszkodowanie, co prawda nieduże, bo jakieś 3000 złotych, ale zawsze coś.
Jestem zdania, że nie ma sensu takim osobom bezczelnym popuszczać, tym bardziej, że najpierw grzecznie poprosiłeś o usunięcie.
Allegro powinno ci udostępnić dane do pozwu, a już na pewno zrobią to na wniosek prawnika.
malak
Użytkownik
Posty:828
Rejestracja:10 lut 2014, 17:21

30 lip 2015, 11:48

Zatrudnianie prawnika to lekka przesada. Wystarczy napisać do Allegro.
Awatar użytkownika
marecka
Posty:3
Rejestracja:31 lip 2015, 10:33

31 lip 2015, 10:43

Też myślę, że zatrudnianie prawnika nie będzie konieczne. Wystarczy, że znajdziesz w przepisach odpowiedni artykuł i grzecznie poinformujesz panią, że weszła w kolizję z prawem i to Twoje ostatnie ostrzeżenie :)
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl