Wirus HPV u mężczyzny

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator:mkamil

macki
Użytkownik
Posty:85
Rejestracja:15 paź 2014, 11:18

30 sie 2015, 22:37

Moja żona ma wirus HPV i podobno ja też mogę go mieć. Czy jest on groźny dla mężczyzn?
tombisz
Użytkownik
Posty:20
Rejestracja:04 mar 2015, 12:52

31 sie 2015, 16:50

Wszystko zależy, jaką macie odmianę. Jęli twoja żona to ma to raczej pewne, że i ty. Niektóre odmiany są dla mężczyzn niegroźne, na przykład ta wywołująca raka szyjki macicy, ale reszt już niestety jest równie uciążliwa dla obu płci. Na przykład zobacz, co piszą na stronie: http://klykcinyhpv.pl/klykciny-konczyste-u-mezczyzn/
"Mężczyźni są tak samo często nosicielami wirusa HPV, jak kobiety. Może on powodować raka prącia, ale również kłykciny kończyste. W ostatnich latach szybko rośnie liczba zakażeń, obniża się też wiek osób, które stykają się z wirusem, bo coraz szybciej dochodzi do inicjacji seksualnej. Kłykciny kończyste to wykwity w postaci białawych grudek pojawiających się na skórze. Najczęściej są niewielkie, ich nieregularny kształt sięga kilku milimetrów. Z czasem się rozrastają i łączą, tworząc większe skupiska, które mogą mieć chropowatą powierzchnię."
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl