Jak się leczycie?

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator:mkamil

benek51
Użytkownik
Posty:247
Rejestracja:11 maja 2016, 12:52

29 sie 2016, 14:33

Ja dopada mnie jesienne choróbsko, to zazwyczaj ratują mnie leki na grypę
Oczywiście dostępne bez recepty. Kuruję się też domowymi metodami typu czosnek, miód, herbata z sokiem malinowym. Lepiej parę dni poleżeć w łóżku i się wygrzać niż przechodzić taką infekcję, bo późniejsze komplikacje mogą być dużo bardziej poważne.
wube
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:22 mar 2016, 13:01
Lokalizacja:Gdańsk

30 sie 2016, 09:12

Przy lekkich dolegliwościach radzę sobie sama. Przy cięższych lekarz ogólny zwykle i tak kieruje do specjalisty, a na taką wizytę trzeba czekać czasami nawet do kilku miesięcy. Pozostaje więc wizyta prywatna. Jak dentysta, to tylko prywatnie ;)
Nie ma nic bardziej nieefektywnego niż robienie efektywnie czegoś, co nie powinno być robione wcale.
koniek
Użytkownik
Posty:65
Rejestracja:16 maja 2016, 11:26

30 sie 2016, 21:56

Czy ktoś z Was też, tak samo jak ja często ma katar w sezonie jesiennym? Dowiedziałem się, że to co na katar jest najlepsze, to domowe inhalacje i ewentualnie leki z pseudoefedryną, obkurczające śluzówkę. Warto wiedzieć, zanim dopadnie nas infekcja.
bunia
Użytkownik
Posty:278
Rejestracja:31 sie 2016, 20:43

31 sie 2016, 20:50

To zależy co mi dolega, częściowo sam pytam w aptece o coś na dolegliwości, np. tak jak o dicopeg na zaparcia, jak coś poważniejszego idę do lekarza, jak bardzo poważnego idę prywatnie bo przecież nie mogę czekać... 8)
Grvert
Użytkownik
Posty:741
Rejestracja:03 cze 2016, 10:41

06 wrz 2016, 10:15

U mnie zatkany nos i spływająca do gardła wydzielina zawsze zwiastują problemy z zatokami. Do tego dochodzi jeszcze okropny ból u nasady nosa i podrażnione gardło. Brałem jakieś tabletki, ale dopiero jak przeczytałem na tej stronie http://leczzatoki.pl/bzz_definicja.php do czego może prowadzić ignorowanie tego problemu, to zapisałem się w końcu do lekarza. Dostałem antybiotyk, inhalacje i leki, które mają wzmocnić organizm. Póki co, obserwuję znaczną poprawę. Mam nadzieję, że choroba nie wróci.
Awatar użytkownika
ezaharn
Posty:4
Rejestracja:06 wrz 2016, 09:35

08 wrz 2016, 09:18

Jeśli coś poważnego no to trzeba niestety prywatnie, a jak nie.. to uzbrajam się w cierpliwość i czekam :P
Lancelot
Użytkownik
Posty:139
Rejestracja:29 cze 2016, 15:04

13 wrz 2016, 14:51

Ja też właśnie dopóki mogę, to wolę stosować domowe sposoby.
biznesmenka
Użytkownik
Posty:255
Rejestracja:13 lut 2013, 09:19

06 lis 2016, 14:57

Ja mam podobnie. Zawsze zaczynam od domowych sposobów - miód, syrop z cebuli, napar z imbiru. Bardzo często to wystarcza, żeby dojść do formy.
Oczywiście jeśli objawy nie ustępują albo są bardzo ostre, wspomagam się też innymi środkami. Zawsze mam w domu tabletki przeciwbólowe, krople do nosa, spray na gardło: http://gardimax.com.pl/gardimax-medica/ ... ica-spray/ . W połączeniu z domowymi metodami są na tyle skuteczne, że zazwyczaj udaje mi się uniknąć wizyty u lekarza. Antybiotyk przyjmowałam tylko raz w ciągu ostatnich paru lat.
bunia
Użytkownik
Posty:278
Rejestracja:31 sie 2016, 20:43

15 lis 2016, 10:17

Zawsze zaczynam od domowych sposobów, a dopiero jak te nie działają to coś tam w aptece kupuję, fakt że nie pamiętam kiedy ostatnio chorowałam :mrgreen:
Tommy12
Użytkownik
Posty:550
Rejestracja:20 wrz 2014, 19:38

16 lis 2016, 20:09

Na stronie http://bolikolano.pl/czym-jest-choroba- ... tawow.html mieści się artykuł opisujący problem zwyrodnieniowy stawów. To tak jakby ktoś cierpiał na tego typu schorzenia to warto wejść na stronę i zapoznać się z jej treścią.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl