soczewki

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator:mkamil

Befor
Użytkownik
Posty:346
Rejestracja:19 paź 2014, 15:20

23 gru 2016, 16:54

Jeżeli chciałbyś się przerzucić z okularów na soczewki, to myślę, że najpierw powinnaś jednak odwiedzić okulistę. Musi zobaczyć czy Twoja wada wzroku jest nadal taka sama i doradzić odpowiednie soczewki dla twoich oczu. W Krakowie w gabinecie Okoakcent przyjmuje pan doktor Hanarz. Koniecznie do niego zajrzyj, bo to dobry specjalista.
natalia7
Użytkownik
Posty:362
Rejestracja:07 mar 2017, 16:27

13 kwie 2017, 12:08

Zdecydowanie z całego serca polecam soczewki kontaktowe. Nie dość, że są proste w założeniu to są o wiele bardziej praktyczne niż okulary. Ja zaopatruje się w https://optiland.pl/soczewki, są tam bardzo przystępne ceny i wiele wariantów zaoferowanych od najróżniejszych firm.
Awatar użytkownika
Eldor22
Posty:1
Rejestracja:13 kwie 2017, 12:39

13 kwie 2017, 12:53

Ja tam wolę okulary, ale może się w końcu przemogę :)
zamber
Użytkownik
Posty:444
Rejestracja:01 sie 2014, 10:10

26 kwie 2017, 11:23

W związku z nowymi soczewkami pasowałoby najpierw odwiedzić doktora. Ja chodzę do gabinetu Oko Akcent w krakowie i naprawdę muszę przyznać, że to świetnie wyposażony gabinet. W pełni specjalistyczny, gdzie można od razu zrobić sobie badania.
dobromir
Użytkownik
Posty:251
Rejestracja:11 maja 2016, 13:01

11 maja 2017, 13:11

Masz rację. Nie każdy może nosić soczewki. Wszystko zależy od wady wzroku ale także np. nawilżenia oka czy charakteru pracy, jaką wykonujemy... Aczkolwiek soczewki są świetne - bardzo wygodne, niewidoczne, można w nich uprawiać sporty, a i mają multum innych zalet. By je odpowiednio dobrać, polecam odwiedzić godnego polecenia optyka np. http://www.optykniedbala.pl/soczewki-ko ... -katowice/ . Warto skorzystać z jego porady i wiedzy.
Tusia
Użytkownik
Posty:414
Rejestracja:10 lut 2014, 12:48

12 maja 2017, 13:00

soczewki nie są dla każdego, ja kiedyś chciałam je przetestować i bardzo mnie oczy szczypały. Zostaję przy okularach.
natalia7
Użytkownik
Posty:362
Rejestracja:07 mar 2017, 16:27

16 maja 2017, 09:53

Może miałaś źle dobrane soczewki albo płyn do soczewek? Nie ma co się zrażać, warto spróbować jeszcze raz. Tu masz różne płyny i krople: https://optiland.pl/plyny-i-krople, myślę, że coś z tego Ci pomoże jeśli chodzi o Twoje szczypanie. A jeśli nie pomoże to idź do lekarza, na pewno coś sensownego doradzi.
Awatar użytkownika
Feri0n
Posty:3
Rejestracja:20 maja 2017, 16:34
Lokalizacja:Kraków

20 maja 2017, 16:52

Dobrze jest przed wybraniem soczewek kontaktowych udać się do okulisty żeby sprawdził czy nie będzie problemów z ich noszeniem. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, to jak najbardziej polecam soczewki zamiast okularów. Nie wiem czy u każdego optyka tak jest ale u mojego można w jednym miejscu załatwić wszystko - zbadać wzrok u okulisty, dobrać odpowiednie soczewki i kupić je. A jeśli chodzi o szczypanie przy noszeniu soczewek to na 99% będzie to spowodowane np. zakładaniem ich brudnymi rękami itp. Porządne umycie rąk przez założeniem to podstawa. I nie ma co po umyciu wycierać rąk ręcznikiem bo można łatwo przenieść z palców na soczewkę jakieś drobne paprochy.
Awatar użytkownika
kładek
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:23 maja 2017, 14:00
Lokalizacja:Wałbrzych

23 maja 2017, 15:04

Ja nigdy nie byłem przekonany do soczewek, dlatego nigdy nawet nie pytałem okulisty o możliwość ich wyrobienia. Sam proces ich zakładania mnie odrzuca i sprawia, że ciarki mi przechodzą po plecach, że miałbym robić coś takiego przy oczach. Poza tym mam dość dużą wadę wzroku i już wiem, że musiałbym mieć specjalnie wyrabiane soczewki, nie mógłbym iść ich po prostu kupić do salonu optycznego. Chyba jednak wolę wydać raz na kilka lat więcej kasy na nowe okulary niż wydawać niemało pieniędzy co kilka miesięcy.
benek51
Użytkownik
Posty:247
Rejestracja:11 maja 2016, 12:52

14 lip 2017, 22:58

Ja uważam, że soczewki są bardzo wygodne. Wiem, że niektórzy mają początkowo opory w ich zakładaniu ale zapewniam, że łatwo się przyzwyczaić. Można w nich uprawiać sporty, nie zsuwają się, nie parują, nie zasłaniają twarzy jak okulary i zapewniają szerszy kąt widzenia. Tylko nie kupujcie ich przez Internet! Podstawą jest pójście do dobrego optyka np. http://www.optykniedbala.pl . Pomoże on dobrać idealne "kontakty".
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl