Budowa domu - ktoś ma doświadczenia?

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator:mkamil

Baroktek
Użytkownik
Posty:41
Rejestracja:06 paź 2017, 09:51

09 lis 2017, 19:17

Jak konstrukcje drewniane, to nie znam lepszej firmy, od www.partner.szczecin.pl . Znajdziesz u niej rewelacyjne wiązary dla budynków jednorodzinnych, jak i Więźby docinane komputerowo. Ponad to firma ta zajmuje się ogólnie domami drewnianymi, w tym – letniskowymi. Warto więc zajrzeć na ich stronę po więcej informacji czy kontakt. :)
Awatar użytkownika
Drugon
Posty:4
Rejestracja:10 lis 2017, 21:30

10 lis 2017, 21:48

Mam doświadczenie taki, że czasem nie opłaca się za bardzo oszczędzać w rozumieniu takim żeby nie przesadzać w domowych sposobach. Mam tu nam myśli to jak mój brat fajnie poradził sobie ze stropami podczas budowy domu. Zamiast bawić się w układanie drewnianych belek itp., sztukowanie, kombinowanie, wypożyczył gotowe szalunki stropowe
Awatar użytkownika
Breniu
Posty:4
Rejestracja:12 lis 2017, 23:23

12 lis 2017, 23:58

Wiesz to chyba oczywiste, że samodzielnie może postawić dom jedynie ktoś kto się zna na budowlance, albo chociaż chce się tego nauczyć. Bez pomocników, chociażby znajomych czy rodziny raczej się nie obejdzie, prawda?
Samanta
Użytkownik
Posty:192
Rejestracja:22 wrz 2017, 13:55

16 lis 2017, 16:27

To zależy też jaki to ma być dom. Warto jednak korzystać z najnowszych technologii ułatwiających np. stawianie domu. Do przenoszenia nawet niewielkich elementów stalowych na niewielkie odległości warto korzystać z manipulatora. http://www.manipulatory.eu/ .
To urządzenie, które pomimo prostej konstrukcji pozwalać będzie na osiągnięcie dwóch celów jednocześnie: z jednej strony odciąży pracownika, z drugiej – zwiększy bezpieczeństwo jego pracy .Manipulator jest po prostu urządzeniem służącym do... manipulowania – wyręczając w tym zadaniu człowieka.
Kubusia
Użytkownik
Posty:20
Rejestracja:29 paź 2017, 11:24

16 lis 2017, 18:47

Budując dom warto korzystać z pomocy specjalistów, albo chociaż osób, którzy się na tym znają. Dużo rzeczy można zrobić samemu żeby zaoszczędzić, ale warto wiedzieć na czym można zaoszczędzić a na czym lepiej nie :)
ktoś wcześniej wspominał o schodach no to na pewno powinien robić ktoś doświadczony, a jeśli dodatkowo mamy w domu kogoś z jakąś niepełnosprawnością to polecam zajrzeć tutaj http://pokonaj-bariery.pl/krzeslo-schodowe żeby wszyscy domownicy mogli czuć się w pełni swobodnie :)
natalia7
Użytkownik
Posty:362
Rejestracja:07 mar 2017, 16:27

23 lis 2017, 17:41

Wszystkie specjalistyczne maszyny i narzędzia możesz śmiało wypożyczyć na stronie http://www.zenitbau.pl/uslugi.php. Wybór jest bardzo duży i jestem pewna, że znajdziesz to, czego potrzebujesz. Ceny też są korzystne.
hekt00r
Użytkownik
Posty:50
Rejestracja:13 lip 2016, 12:42

27 lis 2017, 10:14

Ja jestem teraz na etapie wybierania dachu. Zależy mi na tym aby wybrać lekkie pokrycia dachowe, ponieważ wtedy konstrukcja nie będzie zbyt obciążona. Jak na razie cała budowa przebiega bez większych komplikacji, więc mam nadzieję, że będzie tak dalej.
Mimus
Użytkownik
Posty:35
Rejestracja:21 sie 2016, 16:55

27 lis 2017, 10:22

Budowa domu to temat rzeka. Warto porozmawiać z ludzmi którzy już budowali. na co zwracać uwagę, co załatwiać w jakiej kolejności i co lepiej wcześniej niż później. Usługi remontowe też mają różne ceny. Warto zrobić kosztorys. No i przyszykować się na niespodzianki bo zawsze są.
Ingend
Użytkownik
Posty:143
Rejestracja:11 sie 2017, 23:47

20 gru 2017, 15:19

Właśnie jestem na etapie planowania budowy swojego domu, a rozpoczynać będziemy wiosną. W związku z tym może ktoś z was podpowie mi jaki tynk mozaikowy będzie najlepszym wyborem? Może używaliście jakiegoś, który możecie mi polecić i wiecie, że na pewno się sprawdzi?
nosleep
Użytkownik
Posty:148
Rejestracja:09 wrz 2017, 12:35

22 gru 2017, 21:07

Budowa domu to duża inwestycja. Jesli chcecie aby wszystko poszło sprawnie to najlepiej zdac się na fachowców. W kwestii dachów mogę polecić Wam firmę WPW Invest http://wpwinvest.pl/oferta-wpw-invest/w ... olczastych , która zajmuje się wykonywaniem konstrukcji dachowych w technologii płytek kolczastych. Wiązary od WPW nie wymagają ścian nośnych ani podpór, dzięki czemu można zachowac sporo miejsca na poddaszu. Technologia powala na stworzenie dachu solidnego, mogącego udźwignąć kazdy rodzaj pokrycia.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl