Operacja wzroku dla pracownika - w koszty?

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator:mkamil

Olka
Użytkownik
Posty:184
Rejestracja:20 maja 2014, 09:42

23 maja 2015, 09:34

Czy operację wzroku opłaconą przez firmę najlepszemu pracownikowi można wliczyć w koszty, albo socjal pokryje?

jak to obejść, żeby wliczyć w koszty/
Awatar użytkownika
MateuszWawrzyn
Użytkownik
Posty:103
Rejestracja:23 lis 2012, 20:08
Lokalizacja:Polska

24 maja 2015, 09:27

Chyba się nie da, a co mówi księgowy?
Awatar użytkownika
Piotras
Użytkownik
Posty:267
Rejestracja:26 wrz 2012, 17:40
Lokalizacja:Polska

25 maja 2015, 09:01

Swojego czasu czytałem sporo o operacjach laserem, jakie się robi w blikpolu, Sopot - ale przyznaję, że chociaż mam kolegów przedsiębiorców, którzy się operowali na wzrok to jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy zapytać czy udało im się to wliczyć w koszty.
Na logikę powinno, bo to poprawia komfort pracy, ale na 100% to również nie dałbym głowy.
Spytam jak spotkam i jak nie zgubię tego wątku to dam znac.

Ale jak sie dowiecie wcześniej - to dawajcie
malak
Użytkownik
Posty:828
Rejestracja:10 lut 2014, 17:21

26 maja 2015, 07:03

Hmm a czy problemy ze wzrokiem pogłębiły się w związku z wykonywaną przez pracownika pracą? Jeśli tak to wydaję mi się, że jest to możliwe. A co księgowość na to?
bloto
Użytkownik
Posty:98
Rejestracja:25 mar 2017, 17:49

28 wrz 2017, 12:09

Zapytam księgową z firmy czy to w ogóle się da. Wiem, że finansowali w klinice Optegra maszyniście korekcję laserową wzroku. Chłopak gdyby nie korekcja nie mogłby wykonywać zawodu bo lekarz nie chciał go dopuścić, więc uprosił, tyle że to firma państwowa także też mogą być inne zasady. Jak będę coś wiedział dam znać.
Awatar użytkownika
lerka
Posty:4
Rejestracja:28 wrz 2017, 20:36

28 wrz 2017, 20:38

nie mam pojecia, może zapytaj się swojej księgowej, powinna ci pomóc w takich sprawach
biznesmenka
Użytkownik
Posty:255
Rejestracja:13 lut 2013, 09:19

25 lis 2017, 18:46

Wow, serio są firmy, które finansują tego typu operacje? Tylko pozazdrościć!
Ostatnio zauważyłam, że gorzej widzę z bliska. Z tego co czytałam tutaj, to może być schorzenie pod nazwą prezbiopia: https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/prob ... prezbiopia . Zapytałam księgową, czy w związku z tym mogę liczyć na jakieś dofinansowanie do okularów. Powiedziala, że teoretycznie tak, ale po jej minie widziałam, że łatwo nie będzie. O operację wolałabym nawet nie pytać ;)
mateuszm
Użytkownik
Posty:83
Rejestracja:27 sie 2017, 09:47

24 sty 2018, 12:13

Ja osobiście słyszałem, że więkoszość firm ma wykupione ubezpieczenie grupowe w https://www.medicover.pl a tym samym zapewnioną prywatną opiekę medyczną na bardzo wysokim poziomie. Sam przeglądałem ofertę tej firmy, przeczytałem wiele pochlebnych opinii i zastanawiam się, czy nie wykupić takiej opieki indywidualnie. Tak też można. Mają naprawdę szereg specjalistów, w tym także okulistów.
aleksm
Użytkownik
Posty:262
Rejestracja:19 lis 2015, 13:52

30 sty 2018, 08:52

Wydaje mi się, że będzie to możliwe, ale pewnie trzeba wszystko uzgodnić. Przede wszystkim każdy taki zabieg trzeba skonsultować z lekarzem okulistą. Ja sam chodzę do gabinetu okoakcent w krakowie, do pana doktora hanarza, który jest świetnym specjalistą.
dobromir
Użytkownik
Posty:251
Rejestracja:11 maja 2016, 13:01

14 maja 2018, 12:18

Polskie szpitale mają zapisy na operacje zaćmy nawet do 3 lat do przodu… Pacjenci mogą więc skorzystać z leczenia w Czechach i to jest świetna alternatywa! Na stronie http://operacjazacmy.info/ dowiecie się więcej. Leczenie zaćmy może zostać wykonane szybciej i sprawniej, a w dodatku bez ponoszenia ogromnych dodatkowych opłat. W ramach refundacji, pacjent może wybrać soczewkę wewnątrzgałkową, ma zapewnione ubezpieczenie medyczne, leki osłonowe w cenie zabiegu, po powrocie do kraju – wizyty kontrolne.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl