sprzedawanie przez sms

Masz pomysł na biznes i chcesz poznać opinie forumowiczów? Możesz zrobić to w tym dziale.

Moderator:mkamil

ann888
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:22 wrz 2009, 19:52

22 wrz 2009, 20:00

wpadłam na ofertę firmy one-step. ciekawy pomysł. wymyślili sobie, że będą sprzedawać za pośrednictwem smsa! Nawet ma to ręce i nogi. Współpracują z wieloma znanymi gazetami, takimi jak Forbes, Avanti, TopGear, Przekrój, Party itd. Są tam produkty które mozna kupić w OneStep. Wygląda to na proste, wysyłasz kod smsem, oddzwaniają, rejestrują, dostajesz przesyłkę za 7 pln. Następne zamówienia już tylko przez sms, żadnego zawracania jakimiś telefonami. Skorzystałam z ich usługi, musze przyznać, że fajny pomysł na biznes, nie uważacie?
Gość

25 wrz 2009, 19:19

pomysl fajny, ale czy przypadnie do gustu nam wybrednym Polakom? sa trudne poczatki jak wszedzie i z tym Onestep powinien sie liczyc. biorac temat bardziej subiektywnie - wspolpracuja z dobrymi, znanymi gazetami, za to duzy plus. Czasopisma te sa na rynku juz od paru lat, łatwiej wiec zaufac ogloszeniu w tego typu tytule.
ann888
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:22 wrz 2009, 19:52

27 wrz 2009, 18:17

Jestesmy wybredni, to prawda, boimy się nowości, to też fakt, malkontenci, trudno akceptujemy jakieś innowacyjne rozwiązania. Ale ciekawscy też, jeśli sprawdzimy ową nowość, jak działa, i czy rzeczywiście tak świetnie i szybko, przyzwyczaimy się i będziemy korzystać. Wkońcu Polacy przez swoją wybredność i strach przed nowym przywiązują się do tego co już znają. Czyli możliwe, że jeśli wypróbują usługę one-step, będą chcieli raz jeszcze, i jeszcze i znów, i może to nam wejść w krew, zwłaszcza, ze usługa ta jest prosta i jest sporym ułatwieniem w życiu zakupoholików, którzy chcą mieć coś szybko, na już.
bugi

09 lis 2009, 13:50

pomysł na biznes fajny, postawili na rozwoj, i zdaje się, że powoli ale do celu w ich przypadku. Teraz na ich stronie jest juz katalog dostępnych produktów, jest ich więcej, podejrzewam, ze poszerza swoj asortyment równiez, wkoncu szał przedswiateczny tuz, tuz. To nie byloby glupie gdyby dolaczyli inne produkty, albo w jakis sposob promowali swiateczne wydanie plyty znanych wykonawcow, przeciez ostatnio wspolpracowali z radiem zet, odnosnie skladanki przebojow 2009. myslę, że wspólnie sobie pomogli, nawzajem sie promowali i wzajemnie wplyneli na swoje zyski, pomysl z ta usluga trafiony, skoro go opatentowali to znaczy, ze prognozuja sukces tej innowacji, dlatego wola sie uchronic przed jej skopiowaniem
special

10 lis 2009, 17:09

też musze sie zgodzić, pomysł niekiepski. nie dziwne, ze opatentowany, tez tak bym zrobil.
czy beda sie bawic w jakies promocje zwiazane ze swietami, moze i zrobia jakas kampanie reklamowa, ale czy beda uczetniczyc w sprzedazy plyt z muzyka swiateczna, watpie, choc wszystko jest mozliwe. predzej zrobia jakas promocje.
bogus

10 lis 2009, 17:37

Ta "koalicja" z radiem Zet wyszła im na dobre. Podejrzewam, ze sprzedaż płyt jednak się zwiększyła, a o samym One Step zrobiło się głośniej i więcej osób dowiedziało się o ich usłudze. Może i okres świąteczny będzie kolejną mozliwością zareklamowania się, może i będą promować jakąś płytę z piosenkami świątecznymi. Zobaczymy, póki co widzę, że mają katalog, i chyba przybywa towaru, bo ten ze starych numerów tez można jeszcze nabywać. Smak miodu, był już dawno w sprzedaży, a ja kupiłem tę książkę swojej kobiecie całkiem niedawno.
Shades
Użytkownik
Posty:27
Rejestracja:11 lis 2009, 20:38

11 lis 2009, 21:20

Trzeba przyznać, że start mają dobry i nie można im odmówić szans na podbicie rynku. Ale to raczej w dłuższej perspektywie ludzie muszą najpierw się do tego przekonać i to polubić.
My Polacy jesteśmy narodem dość nieufnym oczywiście nie można generalizować, gdyż każdy człowiek na swój sposób jest inny i unikatowy. Współpraca z radiem Zet moim zdaniem wyjdzie obydwu stronom na dobre, w końcu jest to radio znane i dzięki temu budzi zaufanie.
Z czasem pomysł powinien posiadać coraz więcej zwolenników.
Gość

12 lis 2009, 16:14

"bo ten ze starych numerów tez można jeszcze nabywać. Smak miodu, był już dawno w sprzedaży, a ja kupiłem tę książkę swojej kobiecie całkiem niedawno.


tak, ale jak wysyslasz sms ze starszych nr gazet to musisz sie liczyc z tym, ze czas realizacji zamowienia jest troche dluzszy. a poza tym to mozna mozna :)
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl