Wykorzystać Uzdrowisko

Chcesz otworzyć biznes? Masz na to środki? Ale nie wiesz w co zainwestować? Napisz. Postaramy się pomóc.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
tj38
Posty:1
Rejestracja:17 sty 2010, 16:45

17 sty 2010, 19:47

Nie jestem przekonany, że ta informacja coś zmieni w realizacji moich planów, ale ....może ?
Mieszkam w pobliżu ( 4 km) znanego w kraju Uzdrowiska zamieszkując duży dom położony w pół hektarowym ogrodzie a nawet własnym strumykiem. W odległości 500 m duży akwen wody ale nie jezioro.
Jestem na emeryturze i dysponuję wolnym czasem Ale nie dysponuję już gotówką.
Z racji wieloletnich doświadczeń menadżerskich widzę możliwość a chyba i zasadność zorganizowania tutaj jakiejś działalności gospodarczej. I tak sobie myślę, że można w tym miejscu zlokalizować:

1 -- salkę szkoleniową na 10/15 stanowisk uczącą osoby w starszym wieku posługiwania się Internetem, pocztą elektroniczną lub wordem .Zmieniające się co trzy tygodnie turnusy kuracjuszy w sposób prawie naturalny mogłyby zabezpieczyć całoroczne zapotrzebowanie na „kursantów”.
Pomieszczenie na salkę istnieje łącznie ze strzeżonym parkingiem. Wymagane minimalne nakłady finansowe na adaptację pomieszczenia oraz zakup komputerów poaelesingowych (takie wystarczą)

2 -- postawić dwa, trzy eleganckie i komfortowo wyposażone domki z drewnianych bali z własnym garażem, TV satelitarną i Internetem nie wspominając o łazienkach, saloniku z kominkiem i otoczeniu w kwiatach oraz zieleni udostępniane tylko rodzinie lub osobom bliskim, bez dokwaterowań.
Dojazd do Uzdrowiska na zabiegi to tylko 5 minut jazdy samochodem . W tym przypadku wymagane są jednak znaczne nakłady finansowe chociaż mogą być rozłożone w czasie.

3 -- pobudować Rodzinny Hotelik dla Psiaka na 10 / 15 stanowisk z opieką weterynaryjną, usługami kosmetycznymi a nawet możliwościami szkolenia.

Jeśli ktoś z Państwa widziałby celowość opiniowania pomysłów lub ich poszerzenie - proszę o stanowisko. A może znajdę osobę gotową wszystkie te pomysły lub jeden z nich wcielać ze mną w życie ?
Proszę o kontakt i pozdrawiam TJ
Artek
Użytkownik
Posty:43
Rejestracja:11 lis 2009, 21:43

24 sty 2010, 16:35

Co do nauki starszych ludzi obsługi komputera to powiem, krótko - pomysł znakomity. Można połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli ludzie przyjeżdzają wypoczywać a przy okazji uczą się korzystania z nowoczesnych technologii. Ofertę nauki możesz też poszerzyć o naukę obsługi telefonu komórkowego, odtwarzacza mp3 itp.

Komfortowe domki to konieczność, gdyż nie wierzę, żeby ludzie przyjeżdżali tylko w celu poznania nowinek technicznych. Nauka ma być dodatkiem a nie głównym celem. To są ludzie starsi oni już swoje w życiu zrobili, teraz życie trzeba im ułatwiać a nie utrudniać.

Co do psiaków, hotelu dla zwierząt. Moim zdaniem usługa nietrafiona, ponieważ koszty personelu, treserów, opieki jakieś tam normy sanitarne itp. Inwestycja najbardziej kosztowna w dłuższym czasie i najbardziej niepewna. Możesz coś otworzyć dla psiaków ale na początku nie z takim rozmachem najpierw musisz mieć rozeznanie jak będzie to prosperować.
darful
Użytkownik
Posty:22
Rejestracja:11 sty 2011, 10:38
Lokalizacja:Poznań

19 paź 2011, 16:07

Tylko czy osoby przebywające w sanatorium będą miały czas na doskonalenie zdolności obsługi komputera,internetu ?
wojtek923
Użytkownik
Posty:21
Rejestracja:05 paź 2011, 17:39

20 lis 2011, 14:36

Jestem ciekawy czy coś z tego wyszło. Bo jak dla mnie to dobry pomysł, mogłoby się sprawdzić. Jeśli tj38 nadal tutaj zagląda to fajnie by było, żeby podzielił się z nami wieściami. Jeśli nie doszło do skutku to warto jeszcze o tym pomyśleć. Przecież to nie trudne, a inwestorów można łatwo znaleźć, choćby na stronach łączących pomysłodawców z aniołami biznesu, jak np. symultana. Czekamy na odpowiedź :)
eskel
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:19 gru 2011, 14:21

19 gru 2011, 14:42

To ja chetnie w zamian za procent poprowadze marketing internetowy
skieruje grupy ludzi do weekendowych wycieczek .
Wykonam serwisy i je zakerlamuje w sieci .
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl