Dzialanosc w Internecie

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

Gman
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:10 gru 2009, 11:31

10 gru 2009, 11:52

Chciałbym rozpocząć nowy temat. Wielu nas prowadzi firmy, wykorzystując w tym celu Internet. Zapoznałem się ostatnio z artykułem, w którym autor, wskazywał na zagrożenia w sieci na jakie narażeni są przedsiębiorcy - włamania na strony klienckie, nieuczciwa konkurencja w internecie, phishing. Chciałbym więc zapytać, czy ktoś z was spotkał się z tym problemem w praktyce?
Shades
Użytkownik
Posty:27
Rejestracja:11 lis 2009, 20:38

12 gru 2009, 15:36

Ja spotkałem się z tego typu działaniami, lecz były one bardzo prymitywne. Widać było gołym okiem, że osoba, która przeprowadzała ten atak dopiero raczkowała w tym temacie.

Z swojej strony dodam jeszcze, że na komputerze nie powinno zapisywać się haseł np. w plikach worda, notatnika itp.
Gman
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:10 gru 2009, 11:31

14 gru 2009, 12:30

A mogę wiedzieć, co sie dokładnie stało? Było to wlamanie przez system (serwer), czy może program szpiegujący?
Rocky
Użytkownik
Posty:11
Rejestracja:16 lut 2009, 21:36

31 gru 2009, 14:27

jak w życiu, trzeba być ostrożnym, zabezpieczonym, złośliwcy, konkurencja nie śpi ;)
Manolo
Użytkownik
Posty:20
Rejestracja:26 lis 2009, 13:18

12 sty 2010, 15:34

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale słyszałem opinie, że w tej chwili coraz rzadziej atakuje się bezpośrednio system natomiast celem ataków są aplikacje bezpośrednio z systemem powiązane jak przeglądarka internetowa itp. Czyli bezpieczeństwo nie zależy tylko od systemu operacyjnego ale w większości przypadków od zainstalowanych aplikacji.
Artek
Użytkownik
Posty:43
Rejestracja:11 lis 2009, 21:43

24 sty 2010, 16:20

Według ostatnich badań złodziejska działalność w internecie przynosi już większe dochody, niż cała branża narkotykowa. Wiadomo, że mediom nie można do końca ufać, szukają sensacji najczęściej taniej jednak coś musi w tym być przestępcza działalność internetowa to dla wielu kryminalistów bardzo łakomy kąsek.
Shades
Użytkownik
Posty:27
Rejestracja:11 lis 2009, 20:38

24 lut 2010, 17:56

Gman odpowiadając na twoje pytanie było to typowe włamanie przez serwer. Nie jestem jakimś specjalistą od spraw bezpieczeństwa, ale chodziło prawdopodobnie o przejęcie bez mojej wiedzy kontroli nad stroną. Nie mniej atak się nie powiódł i niebezpieczeństwo zostało szybko zażegnane.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl