barter wielostronny w Internecie - co myslicie?

Masz pomysł na biznes i chcesz poznać opinie forumowiczów? Możesz zrobić to w tym dziale.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
Pick
Posty:2
Rejestracja:17 lut 2010, 16:13

17 lut 2010, 16:25

sie ma - od jakiegoś czasu myślę o założeniu serwisu do wymiany barterowej wielostronnej - wymieniasz się towarami, ale nie koniecznie bezpośrednio z drugą firmą, ale pomiędzy kilkoma. tj. ja sprzedaję coś jednej firmie, ale wartość sprzedanego produktu odbieram u kogokolwiek innego, kto tez uczestniczy w systemie. Korzyść z tego taka, że kupujesz to co potrzebujesz, ale nie wydajesz przy tym gotówki, tylko płacisz własnym produktem albo usługa.

Co myslicie?

Są w PL już chyba 2 firmy: http://www.barteronline.pl i http://www.bartersystem.pl
ale myślę że pomysł ma potencjał w naszym pięknym w wielkim coutry :) w innych firmach działa po kilka takich firm
Artek
Użytkownik
Posty:43
Rejestracja:11 lis 2009, 21:43

19 lut 2010, 15:36

Potencjał jest na pewno. Ogólnie bardzo ciekawa tematyka każdy sądzi na jej temat coś innego. Eliminacja pieniądza z handlu, ciekawa sprawa tym bardziej, że obecnie pieniądz nie ma już pokrycia w kruszcach jak to było jeszcze nie tak dawno. W zasadzie takie banknoty to zadrukowane papierki jeśli ludzie straciliby do nich zaufanie to nie byłyby nic warte.
Jeżeli jest się w czymś naprawdę dobrym to zawsze się uda.
Awatar użytkownika
Pick
Posty:2
Rejestracja:17 lut 2010, 16:13

20 lut 2010, 15:04

tak - tylko trochę nie mogę wyczuć, czy da się to pchnąć na naprawdę dużą skalę. czy firmy będą z tego chciały korzystać, bo jednak kasa to kasa, mimo że faktycznie - jest to tylko zadrukowany papierek, który słuzy do tego żeby zdobyć... jakis produkt. Tu natomiast: masz produkt i od razu wymieniasz na produkt - odchodzi cała akcja z konwesją tego na świstki :)
Shades
Użytkownik
Posty:27
Rejestracja:11 lis 2009, 20:38

24 lut 2010, 17:42

Jednego nie można zarzucić pieniądzom - są one na pewno uniwersalne. Mnie przekonuje ta idea wyzbycia się pieniądza przynajmniej w jakimś stopni. Ciekawe jak z innymi ludźmi a w szczególności z przedsiębiorcami. Wiele będzie zależeć od tego czy będą ciekawe wymiany. Aha no i jeśli ma to być na dużą skalę to nie oszukujmy się muszą się wymieniać też ze sobą firmy. Tak jak na Allegro są osoby prywatne i przedsiębiorstwa.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl