[Allegro] Obuwie czy odzież?

Masz pomysł na biznes i chcesz poznać opinie forumowiczów? Możesz zrobić to w tym dziale.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
Champion
Posty:1
Rejestracja:15 maja 2010, 14:53

15 maja 2010, 14:54

Witam serdecznie. Jestem osobą bezrobotną i chciałbym spróbować sprzedaży na allegro. Na początku planuję zakupić towar na próbę i zobaczyć czy jest popyt, czy jest sens w to wchodzić. Jeśli wszystko by się jako tako kręciło, wówczas pomyślałbym o założeniu Działalności Gospodarczej, by nikt się o nic nie czepiał. Jestem jednak nieco zielony w tym wszystkim, dlatego mam do Was kilka pytań.

1. Podstawowe pytanie, czy lepiej spróbować handlować odzieżą czy też obuwiem? Chodzi raczej o towar dla kobiet.
2. Gdzie najlepiej się zaopatrywać w towar? (Jestem z Ostrowa - miejscowość na południu wielkopolski)

Proszę o odpowiedź. Każda informacja jest dla mnie bardzo cenna. Zdaje sobie sprawę, że nie każdy chce głośno mówić o 'tajnikach handlowych', które mogą przynieść jakieś dochody, ale gdyby ktoś byłby tak dobry, prosiłbym o kontakt PW lub w temacie.

P.s jeśli dział jest zły prosiłbym o przeniesienie moderatorów.
kamyk
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:05 maja 2010, 18:44

16 maja 2010, 23:28

Witam, rozumiem że dysponujesz pewną sumą którą chcesz zainwestować. Jednak, czy przemyślałeś jakim konkretnie towarem będziesz obracał czy to będa klapki czy kozaczki czy tez suknie slubne czy bielizna. Uwierz że nie wszystko sie sprzedaje jak woda lecąca z kranu. Aby celnie trafić trzeba siedzieć tygodniami i analizować czy warto wejść w jakiś biznes.
Wydaje mi się że najlepiej się zaopatrywać u bezpośrednich producentów bądz firm sciągających kontenerami chińszczyznę.
Przemyśl to czy warto.
Awatar użytkownika
Szefunio
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:02 cze 2010, 01:01

03 cze 2010, 07:05

Allegro jest tak "napompowane" podróbkami, chińszczyzną, szarą strefą, odzieżą używaną, że wątpię abyś miał szansę przebić.
Nie chcę Cię zniechęcać do Twej inicjatywy, bo chwali się przedsiębiorczość, jednakże jeżeli masz możliwość i środki finansowe, by np. wyjechać do Chin, dostać się do importera który zaoferuje Ci atrakcyjne warunki i kupić z tonę towaru to możesz spróbować.

Proponuję, abyś spróbował otworzyć sklep stacjonarny (zbadaj wcześniej rynek czy w Ostrowie nie ma ich zbyt dużo). Jako, że jesteś bezrobotny możesz otrzymać na taką działalność pożyczkę/dofinansowanie z PUP-y.
Radeon003
Użytkownik
Posty:58
Rejestracja:07 cze 2010, 20:37

07 cze 2010, 21:49

Uważam tak jak Szefunio. Na Allegro nie raz kupuje jakieś rzeczy np. odzież o tak wieczorkiem siedzę, nie mam co robić to sobie coś zamówię. Piszę że nowy i najwyższa jakoś. Ale jak? Przychodzi do mnie, widać że używane i jakoś nie za dobra. Oszustów jest pełno. Na początek załóż stoisko, na Allegro się nie pchaj bo i tak nie masz szans :) Tyle tego jest że aż nie miło. Moje zdanie to odradzam Ci. W ostateczności zrobisz jak uważasz.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl