płatności przy pomocy telefonu komórkowego

Masz pomysł na biznes i chcesz poznać opinie forumowiczów? Możesz zrobić to w tym dziale.

Moderator:mkamil

alerty
Użytkownik
Posty:18
Rejestracja:21 maja 2010, 11:41

07 sty 2011, 14:19

Co myślicie o płatnościach przy pomocy telefonu komórkowego?
dorota123
Użytkownik
Posty:11
Rejestracja:14 kwie 2010, 14:03

07 sty 2011, 14:44

Jest to innowacyjny pomysł – może stać się alternatywą dla kart płatniczych, z tego co wiem, to na polskim rynku jest firma Skycash, która wdraża takie usługi i ma już kilkunastu partnerów, co do ceny to płaci się tylko jak wymienia się kasę między sobą. Ja osobiście korzystałam z mPay i tam jest problem z aplikacjami – jest trochę skomplikowana, a szczerze nie korzystałam ze Skycasha, ale z prezentacji na stronie wygląda na prostszą w obsłudze. Dodatkowo w wielu sklepach internetowych można płacić przez system skycash.com. A co jak Ci ukradną komórkę? Na stronie Skycash jest napisane, że zostają w aplikacji i można je odzyskać. Więcej informacji można znaleźć na ich stronie i o bezpieczeństwie i o zasadach.
Marcin
Site Admin
Posty:107
Rejestracja:30 sty 2007, 18:46
Lokalizacja:Kraków

07 sty 2011, 17:16

Płatność za drobne zakupy przy pomocy telefonu komórkowego wydaje się przyszłościową alternatywą dla kart kredowych.
Tu należy rozróżnić 2 rodzaje płatności:
- płatność smsem
- program płatności mobilnych (karta zbliżeniowa) np. Era PayPass
Wielokrotnie płaciłem za usługi płacąc "smsem". Płatność realizowana jest bez zbędnych opóźnień w stosunku do zwykłych przelewów. Do największej wady tej płatności są otrzymywane później smsy promocyjne, nieraz niemające nic wspólnego z kupioną wcześniej usługą czy towarem. Wszystko zgodne jest z literą prawa, płacąc smsem akceptujemy regulamin.
Płacąc smsem wcześniej należy koniecznie zaznajomić się z regulaminem ale to już inny temat.
Awatar użytkownika
wakan
Użytkownik
Posty:41
Rejestracja:18 lis 2010, 15:30

11 sty 2011, 16:35

Zawsze to lepiej jak ma sie jakieś alternatywne formy płatności.
Awatar użytkownika
kurkuma
Posty:1
Rejestracja:16 lut 2011, 12:34

16 lut 2011, 12:39

witam, czy ostatnio ten system skycash nie został wprowadzony na szeroką skalę w Krakowie??
Grvert
Użytkownik
Posty:741
Rejestracja:03 cze 2016, 10:41

05 cze 2018, 12:23

W dzisiejszych czasach mamy sporą liczbę możliwości, jeżeli chodzi o dokonywanie płatności. Im więcej rozwiązań oferuje firma, tym lepszy komfort dla klienta. Niedawno w mojej firmie postawiono automat ze zdrową żywnością https://ebakalland.pl/vending.html Nie znajdziemy w nim nadziewanych rogali czy słodkich przekąsek, ale świeże, jednodniowe kanapki i soki, sałatki, orzechy, płatki śniadaniowe, jogurty, chipsy owocowo-warzywne lub same owoce, a dodatkowo automat oferuje kilka sposobów płatności. Takie rozwiązanie podnosi komfort użytkowania, ale także dba o zdrową dietę pracowników.
Awatar użytkownika
krzych
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:07 cze 2018, 15:24
Lokalizacja:Warszawa

07 cze 2018, 16:01

Jeśli chodzi o takie rozwiązania jak SkyCash, Koleo itd., to zdarzało mi się korzystać i jak na razie jedynym minusem, z jakim się spotkałem, to że jak kupujesz bilet i masz go w pamięci aplikacji bez możliwości pobrania w formie zdjęcia czy pdf, a jedziesz przez teren, który nie łapie zasięgu, możesz mieć problemy z pokazaniem biletu konduktorowi, bo nie masz wtedy połączenia z netem. A nie wszystkie pociągi mają wifi, więc jest to problematyczne. Ale i tak przynajmniej oszczędza się czas, który trzeba przeznaczyć na stanie w kolejce do kasy.
Natomiast jeśli chodzi o bankowość elektroniczną, nie używam żadnych naklejek zbliżeniowych czy płatności z blika, bo nie ufam im za bardzo, a na pewno nie ufam zabezpieczeniom. Na pewno znalazłyby się osoby, które wpadłyby na to, jak wykraść środki trzymane w ten sposób.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl