Kredyt na firmę czy dotacja?

Masz zamiar zaciągnąć kredyt? Nie wiesz, jaki bank wybrać? Który bank warto polecić? Wypowiedz się.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
Piotras
Użytkownik
Posty:267
Rejestracja:26 wrz 2012, 17:40
Lokalizacja:Polska

24 paź 2012, 10:15

O dotację bywa papierologicznie dużo ciężej niż o kredyt:)
mario
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:28 gru 2012, 21:41

28 gru 2012, 21:50

Każdy wolałby dotację :) No ale niestety ciężko ją otrzymać.
Jerry Lacan
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:11 cze 2013, 14:23

11 cze 2013, 15:07

To zależy od tego na co chcemy dostać pieniądze. Dotacje są bezzwrotne a kredyt niestety musimy zwrócić. Poza tym, programów pomocowych dla firm jest bardzo dużo i można wnioskować o wybraną kwotę. Papierologicznie może wygląda to skomplikowanie, ale "nie taki diabeł straszny". Jak ma się firmę pozyskującą dotację, która tę dotację rozlicza to nie wygląda to tak źle.
"Biznes to przygoda - Myśl innowacyjnie" Polub nas na Facebooku!
tristan_fr
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:13 lip 2013, 13:19

13 lip 2013, 13:27

Piotras pisze:O dotację bywa papierologicznie dużo ciężej niż o kredyt:)
Masz Piotras rację. Ponadto na przyznanie dotacji dla firmy trzeba dzisiaj czekać nawet kilka miesięcy, a wiele osób nie stać na taki komfort. Pieniądze są potrzebne na już np. na zakup urządzenia, bez którego nie da się rozwinąć skrzydeł. Dlatego uważam, że kredyt dla firm na start jest lepszym rozwiązaniem. Zwłaszcza jeśli oprocentowanie takiego kredytu to tylko 5,49%. Całość można rozłożyć na 60 m-cy pod warunkiem, że prowadzi się działność min. 6 m-cy. Proponuję zapoznać się z ofertą PAMA Kredyty, która pomaga dostać kredyt do wysokości 700 tys. zł.
Grvert
Użytkownik
Posty:741
Rejestracja:03 cze 2016, 10:41

03 paź 2016, 11:16

Dotacje unijne to ogromna szansa zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych firm. Sam jestem przedsiębiorcą i zdecydowałem się na takie rozwiązanie. Moja firma dużo na tym skorzystała. Zanim podejmiesz decyzję, czy starasz się o dotację, czy bierzesz kredyt, skorzystaj z takich narzędzi jak dotacjometr. Jak to działa? Wystarczy odpowiedzieć na cztery pytania dotyczące działalności - o wielkość firmy, rodzaj projektu, szacunkową wartość i lokalizację. Wówczas błyskawicznie poznasz aktualnie dostępne programy, z których możesz uzyskać dofinansowanie. Poza tym, możesz także skorzystać z bezpłatnych konsultacji i od specjalistów dowiesz się, czy Twój projekt ma szansę uzyskać określoną dotację.
Krys89
Użytkownik
Posty:668
Rejestracja:02 lut 2016, 14:54

19 paź 2016, 08:39

Osobiście uważam że z tym kredytem jeszcze możesz się wstrzymać aby nie w depnąć w jakieś niezłe bagno. Dlatego myślę że tutaj na początek najlepiej będzie aby postarać się o fundusze unijne które tylko czekają na to aby je pozyskać. Co o tym sądzicie ? Jeśli ktoś się na to zdecyduje to dajcie proszę znać.
Ela1595
Użytkownik
Posty:43
Rejestracja:23 lut 2015, 10:15

21 mar 2017, 09:33

Dotacja unijna to bardzo fajna rzecz. Otrzymujemy środki na rozwój. Wystarczy tylko napisać dobrze wniosek. Dużo osób odpada na tym etapie, bo nie potrafią udokumentować swojej działalności. Przydatne rzeczy tam mają :)
tadek443
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:07 kwie 2017, 15:04

07 kwie 2017, 15:05

lepsza według mnie jest dotacja
rafal22
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:15 cze 2018, 11:09

15 cze 2018, 11:18

To wiadomo że z tych dwóch opcji lepszą opcją jest dotacja , ale trudno ją się dostaje.Jak chodzi o kredyt to się dostaje raz-dwa według mnie.
Tommy12
Użytkownik
Posty:550
Rejestracja:20 wrz 2014, 19:38

17 sie 2018, 21:32

Zanim się zdecydujesz to sobie zobacz jak działają [pożyczki pozabankowe poczytaj na 24pozyczka.pl czy to Ci odpowiada. A jak nie to będziesz szukać dalej w razie czego. Nigdy nie wiesz jakie oferty będą ok. Warto sprawdzać kilka i porównywać.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl