pomysl jest i co robic dalej?

Masz pomysł na biznes i chcesz poznać opinie forumowiczów? Możesz zrobić to w tym dziale.

Moderator:mkamil

luk

11 mar 2007, 19:02

Eureka! Chcialoby sie rzec bo przyszedl mi do glowy pomysl :) Wiadomo jednak ze pomysl to nie wszystko ale na poczatek rzecz
wazna. Otoz na rynku, na ktorym jest juz praktycznie wszystko znalazlem luke. Brak mi jednego gadzetu albo rozwiazania w gadzetach
obecnie istniejacych ktore pozwalaloby sluchac radia internetowego. Wezmy takiego np ipoda, moznaby go wyposazyc w wi-fi i za
jego posrednictwem sluchac ulubionej muzyki. To samo mozna zastosowac w domowych odtwarzaczach. Nie kazdy lubi miec wlaczaony
komputer przez caly dzien tylko po to zeby sluchac muzyki, a i jakosc nie zawsze jest zadowalajaca. To samo mozna zastosowac w
radiach samochodowych. Bezprzewodowego internetu przybywa, niedlugo bedzie "latal w powietrzu" wiec czemu by tego nie wykorzystac
w taki sposob?

Co dalej robic z takim pomyslem?
rafales
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:08 mar 2007, 17:02

17 kwie 2007, 18:49

jeśli Ty sam nei wiesz to nic z tego nie będzie...masz tylko prototyp pomysłu, bo nie wiesz jak taka usługa ma wyglądać
qwerty123
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:07 paź 2010, 13:15

07 paź 2010, 13:20

Ja również mam ciekawy pomysł na innowacyjny biznes, jednak nie mam wystarczająco dużo środków, by otworzyć własną firmę.
Co dalej? Do kogo się zwrócić?
Awatar użytkownika
strangeman
Posty:6
Rejestracja:22 wrz 2010, 09:54

14 paź 2010, 09:21

@luk To o czym piszesz to faktycznie bardzo ciekawa sprawa, zważywszy na fakt, że sam coś takiego zaimplementowałem u siebie w mieszkaniu i działa rewelacyjnie. Oto mój zestaw:
- Telefon Nokia E63 z wifi, aplikacją do odbioru radia internetowego i wejściem jack 3,5mm (czyli takim jakie mają wszystkie słuchawki do popularnych empetrójek np.)
- prywatny ruter "puszczający" wifi po mieszkaniu.

Działanie? Rewelka! Komp wyłączony nie buczy a ja słucham radia z Internetu.
Zastrzeżenia do twojego pomysłu: Nawet jak Wifi będzie "latało w powietrzu" to przemieszczając się po mieście telefon będzie przełączał się do innych sieci, i co za tym idzie rozłączał się będzie Internet. W przypadku transmisji strumieniowej zjawisko to zabija wszelką przyjemność z korzystania z tej funkcji.
Co innego jeśli zaproponowałbyś usługę na podstawie łącza z sieci GSM (GPRS, HSDPA, Wimax). Tutaj możnaby się przyczepić do zrywania połączenia przy przełączaniu się do BTS podczas przemieszczania się, ale z tego co wiem zjawisko to zachodzi tylko przy prędkości powyżej 130/160 km/h a technologia jest wciąż udoskonalana.
Misiaczek1412
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:28 paź 2010, 16:06

29 paź 2010, 15:48

Ja też mam pomysł na biznes ale nie wiem czy on wypali. Planuję założyć kwiaciarnię z franczyzą w moim mieście. Wiem, że nic takiego nie ma. A co Wy myślicie o tym ?
Awatar użytkownika
Customizer
Posty:3
Rejestracja:29 paź 2010, 19:27
Lokalizacja:Rybnik

29 paź 2010, 19:54

Przede wszystkim dowiedzieć się czy można to jakoś opatentować, ale to też wymaga środków. Dowiedz się więcej np. o venture capitals. Wg mnie samemu nie da się zbyt wiele osiągnąć, trzeba umieć zarazić swoim pomysłem kogoś kto dysponuje odpowiednimi możliwościami (np. wiedzą). Tu już tylko nasza przedsiębiorczość i fantazja musi się popisać... i umiejętność budowania relacji międzyludzkich.

To jest moje spojrzenie. Jeśli masz już pomysł, to i tak jesteś o krok dalej od 90% populacji. Więc głowa do góry. I jeszcze jedno. Nigdy, ale to nigdy nie przestawaj marzyć! Wielu rzeczy można człowiekowi zabronić, ale nikt nie ma prawa Tobie zabronić poczucia i zachowywania się jakbyś już ten sukces/cel miał(a) w ręku! Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
hagi
Posty:2
Rejestracja:03 lis 2010, 18:15

03 lis 2010, 22:26

nie wiesz co robić z pomysłem? Po pierwsze pozyskać środki, po drugie znaleźć kogoś doświadczonego kto cie poprowadzi. W jednym i drugim napisz do mnie na priv to ci moze pomoge..
harry12
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:19 lis 2010, 22:37

19 lis 2010, 23:18

Na początek jeżeli jesteś pewny swojego patentu i jego skutecznosci polecam zając się reklama w internecie,prasie. Nie jest to bardzo duży koszt a dzieki niektórym narzędziom możesz zainteresowac odpowiednią grupe ludzi która będzie zainteresowana twoja ofertą.
> Kliknij Tutaj <
Na stronie po kliknięciu możesz odrazu poznac sekrety skutecznej reklamy i unikalne sposoby na wykorzystanie nowoczesnych narzędzi biznesowych
qwerty123
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:07 paź 2010, 13:15

26 sie 2011, 16:35

musisz napisać dobry biznes plan. Bez tego ani rusz.
miko
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:20 wrz 2011, 13:13

20 wrz 2011, 13:32

dobry biznes plan, fundusze na rozwój. Jeśli takowych nie posiadasz to mogę polecić Ci platformę symultana.org z której ja skorzystałem i dzięki niej znalazłem inwestora chcącego włożyć kapitał w mój pomysł. Ze współpracy jestem bardzo zadowolony.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl