jakie studia do biznesu

Masz pomysł na biznes i chcesz poznać opinie forumowiczów? Możesz zrobić to w tym dziale.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
krzych
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:07 cze 2018, 15:24
Lokalizacja:Warszawa

07 cze 2018, 16:05

Zarządzanie jest w sam raz dla tych, którzy aspirują w kierunku stołków menadżerów, kierowników itd. Jeśli nie mierzymy tak wysoko i bardziej zależy nam na jakiejś specjalizacji, polecam przejrzeć oferty w szczególności tych kierunków, które na uczelniach są zamawiane - one zwykle w mniejszym lub większym stopniu są bardziej dostosowane do potrzeb rynku i dotyczą sfery biznesowej. Nie oznacza to, że kierunki w normalnych ofertach uczelni są totalnym przeżytkiem, bo nie są, ale faktem jest, że opierają się na programach, które były tworzone x lat temu i uwzględniają niewiele współczesnych zmian.
Awatar użytkownika
lukaku
Posty:4
Rejestracja:23 cze 2018, 21:26

24 cze 2018, 16:56

Myślę że jeśli chcemy się zajmować biznesem w każdym tego słowa znaczeniu to warto rozważyć pójście na https://www.zpsb.pl/studia-i-stopnia/ki ... /ekonomia/ ja samemu tu studiuję gdyż od dawna interesuję się gospodarką i pieniędzmi. Myślę że czeka po tym fajna kariera.
dulby
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:26 cze 2018, 10:46
Lokalizacja:Wrocław

26 cze 2018, 12:31

Co do ekonomii, to faktycznie kierunek, po którym można pracować w wielu branżach, nawet nie ściśle finansowej. Kto przegląda regularnie oferty pracy albo miał okres, kiedy to robił, ten wie, że ekonomia przewija się bardzo często w wymogach. I wbrew pozoru wcale nie ma tam dużo matematyki, statystyki - choć to już zależy od programu studiów i samej uczelni. Ja aż tak dużo nie miałam takich przedmiotów, ale dostałam przy okazji wiedzę z innych dziedzin, jak marketing, rachunkowość, statystyka, które też są potrzebne. Połączyć to z dobrym kursem językowym i moim zdaniem rynek pracy stoi otworem :)
irys15
Użytkownik
Posty:214
Rejestracja:01 lis 2017, 11:37

07 lip 2018, 17:26

Jeżeli chcesz studiowac kierunek w Stolicy to dobrym rozwiązaniem jeżeli chodzi o zakwaterowanie będzie apartament na wynajem krótkoterminowy w Warszawie w takim apartamencie na wynajem krótkoterminowy masz zapewniony wysoki standard w bliskiej lokalizacji do uczelni :) Ceny również są bardzo korzystne warte rozważenia :)
mateo
Użytkownik
Posty:30
Rejestracja:11 lip 2018, 12:12

11 lip 2018, 14:14

Niekoniecznie studia. Większość biznesmenów jakich znam, szerokim łukiem omijała studia i wszystko co z nimi związane..
domi78
Użytkownik
Posty:200
Rejestracja:08 sie 2017, 18:09

25 lip 2018, 08:52

Z własnego doświadczenia polecam Ci kierunek Międzynarodowe stosunki biznesowe na Akademii Polonijnej w Częstochowie. Czas spędzony na tej uczelni wspominam bardzo dobrze. Ogrom wiedzy wyniosłam i wykorzystuję w swojej obecnej pracy. Obecnie mają nowe kierunki, więc warto zajrzeć na ich stronę. Rekrutacja przebiega bardzo szybko.
Dove
Użytkownik
Posty:49
Rejestracja:10 lut 2018, 09:17

29 sie 2018, 16:44

Warto wybrać zarządzanie na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi https://www.ahe.lodz.pl/ Wiem, że zajęcia w którejś ze specjalności zarządzania prowadzone są po angielsku. Musicie sprawdzić dokladnie. Słyszałam, ze to sie teraz najbardziej kalkuluje, otwiera drogę do kariery międzynarodowej.
Awatar użytkownika
adi123
Posty:1
Rejestracja:29 sie 2018, 15:20

30 sie 2018, 14:39

Najważniejsze to iść na taki kierunek, który wiąże się z twoimi zainteresowaniami. Ja zawsze interesowałem się prawem więc poszedłem na studia prawnicze. Niestety nie dostałem się za pierwszym razem, bo miałem słabe wyniki z matury.. Dlatego zdecydowałem, że podejdę do matury z j. polskiego za rok jeszcze raz, żeby poprawić wynik. Nie wiedziałem od czego zacząć naukę, przeglądając internet natrafiłem na fachowców z http://www.iprace.pl/oferta/prace-maturalne/, którzy zajmują się pisaniem prac maturalnych oraz przygotowują do matury ustnej. Zaryzykowałem i skorzystałem z ich oferty. Teraz nie żałuję :D Profesjonalnie przygotowali mnie do matury z j. polskiego, poprawiłem wynik i dostałem się na wymarzone studia. :D
smile
Użytkownik
Posty:25
Rejestracja:31 sie 2017, 12:55

31 sie 2018, 13:19

Hmm... chyba zarządzanie będzie najlepszym wyborem, choć, ile nauczysz się, to juz zupełnia inna kwestia.




_____________________________________________________
BUDOWANE ZESPOŁU – jak stworzyć idealny zespół do pracy ?
system do zarządzania projektami
http://jirasolutions.pl/jak-zbudowac-zespol-do-pracy/
natalia7
Użytkownik
Posty:362
Rejestracja:07 mar 2017, 16:27

06 wrz 2018, 12:44

Sądzę, że jeśli chcecie studiować biznes to przydadzą Wam się też analizy statystyczne. Szczególnie przydatne okazują się one przy pisaniu najróżniejszych wypracowań i prac. U mnie przydały się przy magisterce.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl