Upadłośc konsumencka

Jeśli masz problem z prowadzonym biznesmen - napisz, postaramy się pomóc.

Moderator:mkamil

Vernon
Użytkownik
Posty:353
Rejestracja:01 sie 2014, 09:38

03 kwie 2015, 10:24

Czy ktoś z was ogłaszal kiedyś upadłość konsumencką? Mój wujek ma ogromne długi i zero szans na spłacenie. Nikt w rodzinie nie ma możliwości mu pomóc, wysokośc kredytów znacznie przewyższa nasze możliwości. Czytamy teraz dużo o upadłości konsumenckiej i poważnie zastanawiamy się czy wujek nie powinien jej ogłosić. Co wy sądzicie? Czy macie jakieś doświadczenie w ogłaszaniu upadłości?
Befor
Użytkownik
Posty:346
Rejestracja:19 paź 2014, 15:20

08 kwie 2015, 09:16

Ja na pewno wiem jedno. Nigdy nic z tych rzeczy - samemu. Wszystko da się zrobić, wszystko da się zdziałać, ale z odpowiednią wiedzą, której standardowo większość z nas nie posiada. Mój przyjaciel miał taki problem. Wspólnie główkowalismy, a w końcu zwróciliśmy się do antydlug.pl i teraz wiem, że gdyby nie oni to mój kolega wcale nie ogłosiłby tej upadłości bo nie jest to tak proste są początkowo sądziliśmy.
andre76
Użytkownik
Posty:51
Rejestracja:15 kwie 2015, 13:10

05 sie 2015, 09:51

Upadłość konsumencka może być niezłym rozwiązaniem, o ile ma się wsparcie prawnika i przede wszystkim konkretne okoliczności. Co prawda ostatnia nowelizacja ustawy zliberalizowała trochę przesłanki, ale i tak muszą być naprawdę istotne - np. choroba, wypadek losowy, etc. Najlepiej to widać w przypadku np. operatora żurawia - wiadomo że specjalizacja jest wyjątkowo wąska, jeśli więc ulegnie on wypadkowi na tyle ciężkiemu, że nie ma szans na powrót do pracy i w związku z tym popadł w długi, to istnieje spora szansa że sąd uzna mu upadłość.
Warto też odróżnić upadłość konsumencką od upadłości przedsiębiorcy - w tym przypadku syndyk zajmuje wszelki majątek w tym środki trwałe np. urządzenia dźwigowe, maszyny, i nie ma znaczenia że służą one do wykonywania pracy jaką jest świadczenie usług dźwigowych.
bifka
Użytkownik
Posty:319
Rejestracja:22 sie 2017, 18:39

28 sty 2018, 17:53

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej to poważna decyzja, która ciągnie za sobą wiele konsekwencji, dlatego też warto poznać wszystkie wady i zalety ogłoszenia bankructwa. Zostały one mądrze zestawione w artykule na https://spiralazadluzenia.pl/abc-upadlo ... uctwa.html . Warto przed ogłoszeniem upadłości poczytać sobie właśnie teksty na ten temat, a także historie innych ludzi, którzy taką drogę wybrali.
Awatar użytkownika
Pyszczek
Posty:4
Rejestracja:18 lip 2018, 19:42

18 lip 2018, 19:49

Upadłość konsumencka faktycznie staje się coraz bardziej popularna. Jak się wpisze te słowa w wyszukiwarkę to wyskakuje mnóstwo informacji, że z roku na rok bije rekordy :P
natalia7
Użytkownik
Posty:362
Rejestracja:07 mar 2017, 16:27

13 sie 2018, 10:32

Upadłość konsumencka jest bardzo dobrym rozwiązaniem w sytuacjach kryzysowych, kiedy nie ma już innego wyjścia. Wszystkim osobom w takiej sytuacji, którzy mieszkają za granicą, polecam poczytać o tym, czym jest upadłość transgraniczna: https://wyjsczdlugow.pl/blog-upadlosc-k ... graniczna/. Szczególnie warto zainteresować się tym przed Brexitem jeśli mieszkacie w Anglii.
Befor
Użytkownik
Posty:346
Rejestracja:19 paź 2014, 15:20

26 sie 2018, 22:22

A wiecie coś jak egzekwować długi p otakiej sytuacji? Jaka firma by się tego podjęła? Dobre słowo póki co slyszałem tylko o mk finanse, a ktoś wie coś jescze?
Norbert
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:27 mar 2018, 14:41

31 paź 2018, 11:37

Moja firma niestety miała problem z płynnością finansową i musiałem zakończyć jej działanie. Ciężka sprawa, pracownicy, no i też samo moje przywiązanie, to jednak mój pierwszy biznes z prawdziwego zdarzenia :/ Na szczęście znajomi polecili mi ta kancelarię http://kancelariahawrylak.pl/wnioski-o-ogloszenie-upadlosci/ i pomogli mi z tym tematem, sam to pojęcia nie miałem jak złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości, jak go przede wszystkim napisać. Na szczęście udało nam się znaleźć jakieś w miarę najkorzystniejsze dla mnie wyjście z tej całej sytuacji.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl