Kupuje rower - pomożecie?

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
on1982
Posty:7
Rejestracja:17 wrz 2010, 09:32

23 gru 2010, 16:14

Cześć wszystkim

Mam zamiar kupić rower, tylko do końca nie mogę się zdecydować jaki chce. Ostatnich kilka lat jeździłem na Giancie i byłem bardzo zadowolony. Niestety - już go na tyle wyeksploatowałem, że chce nowy :) Teraz mam na oku Giant Terrago - myślicie, że to dobry wybór? Wydaje mi się że i cena, i marka są ok, ale wolałbym się upewnić, bo jak wiadomo roweru nie kupuje się raz na rok.

Dzięki z góry za odpowiedzi.
pozdr.
Awatar użytkownika
wakan
Użytkownik
Posty:41
Rejestracja:18 lis 2010, 15:30

26 gru 2010, 17:41

Mam Gianta i póki co mi sie nie rozpadł :P
Ale dwa miesiące to niezbyt długo jak na rower :P
Marcin
Site Admin
Posty:107
Rejestracja:30 sty 2007, 18:46
Lokalizacja:Kraków

26 gru 2010, 20:08

Kilka lat temu również zastanawiałem się nad wyborem producenta. Z racji, ze wybór był naprawdę duży ograniczyłem się do polskich producentów (Kross lub Unibike).
Wybór padł na Unibike Evolution wersja 2007.
Jeżę bardzo agresywnie i roweru nie oszczędzam. Jeżdżę po schodach, dziurach, wertepach, polach, lasach i po czym się da. W przeciągu kilku lat oprócz 3 może 4 przebitych opon nic się nie zepsuło.
Awatar użytkownika
piotrek
Użytkownik
Posty:28
Rejestracja:27 gru 2010, 13:58

27 gru 2010, 14:31

Jakiś czas temu kupiłem używanego trekkingowego Gianta i wypuściłem się nim z sakwami na tydzień w Bieszczady na zasadzie ryzyk-fizyk. Dopiero później przeczytałem, że ta firma jest znana z wytrzymałych ram, co w moim przypadku się potwierdziło, bo miałem naprawdę nieźle obciążony rowerek :) Co do osprzętu itp. nic ci nie doradzę, bo wychodzę z założenia, że przerzutki mają po prostu działać, a nie zawierać jakieś kosmiczne technologie.
Awatar użytkownika
on1982
Posty:7
Rejestracja:17 wrz 2010, 09:32

27 gru 2010, 16:25

@Piotrek - tak, to prawda. Jeśli chodzi o ramy rowerów, to jest to chyba najmocniejszy punkt rowerów Gianta. Są nie do zajechania.

Szczerze powiedziawszy waham się nad dwoma modelami:

1. http://www.ceneo.pl/1191576
2. http://www.ceneo.pl/1840274

Różnica w cenie nie jest jakaś miażdżąca, a może ten drugi faktycznie jest lepszy?
Marcin
Site Admin
Posty:107
Rejestracja:30 sty 2007, 18:46
Lokalizacja:Kraków

28 gru 2010, 00:33

Ten drugi na pierwszy rzut oka bardziej przypomina mi nie MTB tylko rower typu Dirt (rower do skakania).
Z tych dwóch wybrałbym drugiego. Nie wiem w jakim terenie będziesz jeździł. Jeżeli typowo po wertepach kupiłbym od razu trochę szersze opony, a jeżeli po asfalcie to opony 2.0 są ok.
Ja w swoim mam 2,25 i powiem, że na nieutwardzonym podłożu super się sprawują, o wiele gorzej jest na asfalcie (duże opory toczenia).
Awatar użytkownika
nilsen
Posty:1
Rejestracja:15 cze 2011, 12:31

15 cze 2011, 12:37

Nikt lepiej nie doradzi Ci przy zakupie roweru niż profesjonalna obsługa w sklepie rowerowym, znajdź taki w swojej okolicy ( podpytując na forach rowerowych , jakie sklepy polecane sa w twoim mieście) . Rower powinno kupować się nie tylko pod względem nazwy firmy , ale też ważne jest gdzie będziesz jeździł a także trzeba wziąść pod uwagę Twoją budowę ciała .
Awatar użytkownika
Mojito
Użytkownik
Posty:46
Rejestracja:11 lip 2011, 13:45

11 lip 2011, 15:11

on1982 pisze:Cześć wszystkim

Mam zamiar kupić rower, tylko do końca nie mogę się zdecydować jaki chce. Ostatnich kilka lat jeździłem na Giancie i byłem bardzo zadowolony. Niestety - już go na tyle wyeksploatowałem, że chce nowy :) Teraz mam na oku Giant Terrago - myślicie, że to dobry wybór? Wydaje mi się że i cena, i marka są ok, ale wolałbym się upewnić, bo jak wiadomo roweru nie kupuje się raz na rok.

Dzięki z góry za odpowiedzi.
pozdr.
Rower pewnie dawno kupiony... Giant? Pytam bo zastanawiam się nad zakupem nowego i szukam opinii o sprzęcie.
krzysztof87
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:25 lip 2011, 16:08

01 sie 2011, 13:29

Nie wiem jak Giant, ale kolarkę Shimano mam już 10 lat
Awatar użytkownika
Mojito
Użytkownik
Posty:46
Rejestracja:11 lip 2011, 13:45

04 sie 2011, 13:28

krzysztof87 pisze:Nie wiem jak Giant, ale kolarkę Shimano mam już 10 lat
Wezmę pod rozwagę. Dzięki za opinię
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl