Zakup samochodu - jak dokładnie sprawdzić?

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator:mkamil

FilipK
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:15 lip 2018, 14:48

17 sie 2018, 09:32

Czy ktoś z Was kupował może ostatnio samochód, ponieważ ja planuję zmianę i znalazłem dość fajną ofertę na BMW X5 jednak 300km ode mnie. Dlatego chciałbym zapytać jak sobie radzicie w takich przypadkach, czy jedziecie i bezpośrednio tam szukacie warsztatów, czy delegujecie komuś sprawdzenie go z pełną dokładnością. Nie ukrywam, że nie mam czasu aby tracić na to cały dzień. Liczę na Wasza pomoc, pozdrawiam!
Awatar użytkownika
MariuszK
Posty:4
Rejestracja:19 sie 2018, 23:30

19 sie 2018, 23:31

Wiesz co najlepiej byłoby jednak komuś zlecić jego sprawdzenie, ale jeżeli nie jest to firma z dobrymi opiniami oraz dużym doświadczeniem to chyba bym się poświęcił i sam pojechał dokładnie obejrzeć ten samochód.
Irko
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:19 sie 2018, 23:52

19 sie 2018, 23:55

Wiesz co możesz jeszcze sprawdzić ofertę firmy https://www.autotesto.pl/ która zajmuje się właśnie sprawdzaniem samochodów przed zakupem co ważne mają rozmieszczonych fachowców na terenie całego kraju, także sami wezmą auto na sprawdzenie i ty będziesz mógł pojechać tam dopiero gdy okaże się na koniec, że wszystko jest tak jak powinno. Na ich stronie znajdziesz zakres takich usług oraz cennik więc na prawdę w ich przypadku nie masz się czego obawiać.
Tomik
Użytkownik
Posty:47
Rejestracja:20 sie 2018, 14:03

20 sie 2018, 14:06

Irko pisze:Wiesz co możesz jeszcze sprawdzić ofertę firmy https://www.autotesto.pl/ która zajmuje się właśnie sprawdzaniem samochodów przed zakupem co ważne mają rozmieszczonych fachowców na terenie całego kraju, także sami wezmą auto na sprawdzenie i ty będziesz mógł pojechać tam dopiero gdy okaże się na koniec, że wszystko jest tak jak powinno. Na ich stronie znajdziesz zakres takich usług oraz cennik więc na prawdę w ich przypadku nie masz się czego obawiać.
Tutaj mogę zgodzić się z moim poprzednikiem ponieważ jest to jedna z nielicznych tego typu firm która działa bardzo skutecznie i co ważne praktycznie na terenie całego kraju, także niezależnie skąd jesteśmy możemy liczyć na ich pomoc. Moim zdaniem są warci swojej ceny, a wydając duże sumy na samochód lepiej jednak wiedzieć czy podejmujemy słuszną decyzję.
Kars
Użytkownik
Posty:29
Rejestracja:21 sie 2018, 09:35

21 sie 2018, 09:38

Szkoda, że tak późno się o nich od Was dowiedziałem, ponieważ kilka miesięcy temu przez nieuczciwego sprzedawcę i niedokładnego mechanika musiałem do zakupionego samochodu dołożyć jeszcze ponad 3 tys. na kilka napraw oraz dodatkowo biegu wstecznego w skrzyni ... jak to mówią "mądry Polak po szkodzie"
Marcel
Użytkownik
Posty:17
Rejestracja:21 sie 2018, 10:50

21 sie 2018, 10:52

No niestety, ale przynajmniej na przyszłość będziesz wiedział komu można zaufać. Ja trafiłem na https://www.autotesto.pl/ przez znajomego z pracy, który również przed zakupem sprawdzał z ich pomocą samochód. Mają dobre opinie o czym możesz się przekonać nie tylko tutaj i dobrze zestawione pakiety usług których w pełni przestrzegają.
FilipK
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:15 lip 2018, 14:48

21 sie 2018, 11:10

Dzięki Panowie za wsparcie, bo czasu ucieka a ja nie wiedziałem w którym kierunku pójść. Po Waszych wypowiedziach wygląda to naprawdę obiecująco, także oby tak rzeczywiście było bo nawet w przyszłości nie musiałbym już tracić czasu na kolejne poszukiwania mechaników, czy samochodów wyłącznie z okolicy.
Violo
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:21 sie 2018, 12:26

29 sie 2018, 08:57

Witam,

W sumie to wiele pożytecznych informacji można uzyskać jeszcze przed oględzinami pojazdu. Oczywiście jeśli dysponuje się jego fotkami. Można sprawdzić m.in. czy szczeliny pomiędzy elementami są równe, czy odkręcane były fabryczne śruby przy drzwiach, stopień przetarcia kierownicy czy siedzeń. Sporo informacji dostarczy również numer VIN. Po zakupie bardzo ważne będą formalności, o dokumentach, które powinien przekazać sprzedający można przeczytać na stronie https://www.umowakupnaauta.pl/warto-wie ... cy/12.html. Jeżeli spokojnie i racjonalnie podejdziesz do zakupu samochodu, nie powinieneś mieć później żadnych problemów. Pamiętaj też, że nawet wizyta na stacji diagnostycznej nie wykryje wszystkich ukrytych usterek, ale z pewnością da szerszy pogląd na aktualny stan pojazdu.

Mam nadzieję, że przydadzą się te wskazówki, pozdrawiam.
irys15
Użytkownik
Posty:214
Rejestracja:01 lis 2017, 11:37

18 wrz 2018, 12:47

Jeżeli szukasz samochodu to warto zainteresować sie tym serwisem na którym mozesz kazde auto prześwietlić bardzo dokładnie http://www.atgarage.pl Jest to bardzo dobry sposób na kupno auta, mozesz tutaj równiz odwiedzić autoryzowanego dealera nowego peugeota, oraz serwisować swój samochód. Ofert jest naprawdę bardzo dużo.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl