Ubezpieczenie mieszkania.

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator:mkamil

Grvert
Użytkownik
Posty:741
Rejestracja:03 cze 2016, 10:41

20 kwie 2018, 11:56

Jeżeli nie wiesz co warto ubezpieczyć i na co zwrócić uwagę przy czytaniu polisy koniecznie zajrzyj na stronę towarzystwa ubezpieczeniowego https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla- ... mieszkania Czytając polisę, powinno wybrać się jedynie te warianty ubezpieczenia, gdzie jesteśmy narażeni na szkody czy niebezpieczeństwa. To znaczy: nie ma sensu decydować się na ubezpieczenie od powodzi, jeśli się mieszka na 11. piętrze. Nie warto również ubezpieczać się od upadku statku kosmicznego. Taka ewentualność jest oferowana przez wybrane firmy ubezpieczeniowe i one kwalifikują ten „kosmos" do zdarzeń losowych. Wśród zdarzeń losowych wymieniają ponadto: ogień, piorun, dym i sadzę, opady, powódź, śnieg i lód, grad, huragan, zalanie, osuwanie albo zapadanie się ziemi, lawinę, uderzenie pojazdu, zawalenie się drzew lub masztów, wybuch, trzęsienie ziemi oraz huk ponaddźwiękowy. Najlepiej zatem będzie porównać oferty kilku ubezpieczycieli.
Cynamon1
Użytkownik
Posty:29
Rejestracja:26 sie 2014, 13:48

19 sie 2018, 21:08

Niestety ja nie ubezpieczyłam mieszkania przed zalaniem ani powodzią. Wydawało mi się, że takie rzeczy się po prostu nie zdarzają tam gdzie mieszkam. Dlatego bardzo żałowałam i mocno zmartwiłam kiedy to się stało. Natomiast wszystkim tym, którzy obudzili się już po szkodzie polecam zainteresować się tematem firmy http://drymat.pl/oferta/osuszanie-po-za ... owodziach/ - uczcie się na błędach, niekoniecznie swoich.
Awatar użytkownika
paspa
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:07 wrz 2018, 19:37

12 wrz 2018, 18:17

Witam Was. Czy wy także macie trudność z wyborem właściwego polisy nieruchomości? Jeżeli tak jest, to chyba nie jestem w tym obszarze tematycznym osamotniony. Zdołalibyście się wymienić doświadczeniami w tym obszarze? Czy myślicie, iż dobór czegoś z ubezpieczenie domu (ubezpieczeniaonline.pl) to odpowiednia wyjście?
- Zazwyczaj otwierasz książkę w przypadkowym miejscu i oceniasz ją po fragmencie, na który trafiłeś?
- Nie.
- Wiec nie oceniaj mojego życia po momencie, w którym się w nim znalazłeś.
Awatar użytkownika
wipeeg
Posty:4
Rejestracja:09 wrz 2018, 22:07

13 wrz 2018, 17:25

Myślę, że warto się ubezpieczać na wypadek gdyby przydarzyło się jakieś nieszczęście, np. zalanie mieszkania czy pożar. Jak to mówią: przezorny zawsze ubezpieczony :p
Krys89
Użytkownik
Posty:668
Rejestracja:02 lut 2016, 14:54

06 lis 2018, 10:14

Skoro mowa jest już o ubezpieczeniach mieszkaniowych od Uniqa, to warto jest je sprawdzić z jeszcze jednego względu – wygody i szybkości. Naprawdę, nawet, jeżeli wciąż nie jesteśmy zdecydowani co do tego, czy to oferta akurat dla nas, to można się z nią zapoznać szybko, nie wychodząc z domu, a dzięki temu porównać ją z innymi firmami na bazie jakichś konkretów. Dzięki kalkulatorowi online. Widzę, że jest to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród firm ubezpieczeniowych – i bardzo dobrze, bo to naprawdę przydatne i wygodne. Wpisujemy tylko, jak wyglądały szkody naszego mieszkania w poprzednim roku, zaznaczamy, jak szeroki zakres ubezpieczenia nas interesuje i voila – mamy przed sobą po razy oko to, jak będzie wyglądać opcja dla nas. Jak kogoś interesuje ta kwestia, to o wiele dokładniej zostało to opisane tutaj: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/moje-zycie/cztery-katy/ubezpieczenie-domu-i-mieszkania-przez-internet-sprawdz-jak-dziala-kalkulator-online . Jest tam też trochę danych na temat tego, jak w tej chwili kwestia ubezpieczenia mieszkania wygląda, więc to ciekawa lektura.
Awatar użytkownika
kajmela
Posty:4
Rejestracja:06 lis 2018, 11:03

06 lis 2018, 11:08

Widzę, że sporo tutaj cennych wskazówek i uwag. Dobrze, że dzielicie się doświadczeniem w takiej kwestii.
EmKa
Użytkownik
Posty:93
Rejestracja:01 lut 2016, 10:28

12 lis 2018, 16:33

Na kalkulatorze Cuk.pl można szybko sprawdzić najlepsze polisy na rynku i wybrać tą najlepszą
pomysłowa
Użytkownik
Posty:421
Rejestracja:18 maja 2013, 22:34

13 lis 2018, 13:55

Ja mam ubezpieczenie doliczone do czynszu z Uniqa
Awatar użytkownika
Imogun
Posty:3
Rejestracja:13 lis 2018, 20:24

13 lis 2018, 20:31

Ubezpieczenie to naprawdę bardzo ważna rzecz !
Florka
Użytkownik
Posty:81
Rejestracja:23 paź 2017, 09:22

24 kwie 2019, 09:50

Jeśli nie wiecie na jakie ubezpieczenie się zdecydować to polecam wam skorzystać z pomocy tego biura - https://www.facebook.com/BIURO-Ubezpiecze%C5%84-Jadwiga-Czajkowska-1477430669189099/. Bardzo kompetentna obsługa, przedstawiają konkretne oferty, dobrze dopasowane do potrzeb klienta. W dodatku można podjechać do nich do biura lub umówić się na mieście. Co jest czasami bardzo wygodnym rozwiązaniem i pozwala zaoszczędzić czas. Ja kupowałam przez to biuro ubezpieczenie domu oraz oc i ac na samochód.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl