skuteczna windykacja

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

joki
Użytkownik
Posty:252
Rejestracja:02 lut 2017, 18:45

15 mar 2017, 13:37

Skuteczna windykacja, Warszawa lub okolice, poszukiwana. Czy ktoś może doradzić mi sprawdzoną firmę, która skutecznie zajmuje się ściąganiem długów. Niestety nie wszyscy klienci płaca na czas, a ja już dłużej czekać nie mogę.
Grvert
Użytkownik
Posty:741
Rejestracja:03 cze 2016, 10:41

20 cze 2018, 09:12

A może wystarczy faktoring? Faktoring to zupełnie inne działania niż windykacja. Tutaj przedmiotem transakcji pomiędzy przedsiębiorcą a faktorem są wierzytelności nieprzeterminowane. W praktyce wygląda to tak, że przedsiębiorca sprzedaje fakturę z odroczonym terminem płatności faktorowi, otrzymując za to najczęściej do 90% jej wartości, natomiast kontrahent reguluje płatność już wobec faktora. W ten sposób firma nie musi czekać na pieniądze. Faktoring jest więc przede wszystkim szybkim źródłem zewnętrznego finansowania i pomaga przedsiębiorcy zabezpieczyć płynność finansową. Może być również uzupełnieniem kredytu bankowego lub jego alternatywą. Jeśli nawet firma nie może zaciągnąć kredytu w banku ze względu na niską zdolność kredytową czy brak zabezpieczenia, może bez problemu skorzystać z faktoringu, jeśli tylko jej kontrahenci zostaną uznani za wiarygodnych przez faktora. Już tutaj doskonale rysują się różnice między windykacją a faktoringiem.
natalia7
Użytkownik
Posty:362
Rejestracja:07 mar 2017, 16:27

10 lip 2018, 10:09

Jeśli chodzi o windykację to moim zdaniem najlepiej udać się do sprawdzonej firmy windykacyjnej. Mam na myśli na przykład Kancelarię Ultimatum z Warszawy: kancelaria ultimatum. To właśnie ci panowie pomagali mi kiedyś odzyskać dług. Byłam bardzo zadowolona z tej współpracy, dlatego polecam ich każdemu.
mamu
Użytkownik
Posty:29
Rejestracja:29 maja 2018, 08:07

22 sie 2018, 09:31

Bez pomocy zewnętrznych firm będzie zapewne ciężko o odzyskanie swoich należności. Szczególnie jeżeli chodzi o sprawy b2b, z tym na prawdę bywa bardzo różnie. Często też oczywiście normalni ludzie, nie tylko przedsiębiorcy wpadają w spirale zadłużenia. Spiralazadluzenia to na pewno nic przyjemnego i nie jest łatwo z niej się wyplątać, ale nie jest to przecież niemożliwe.
abur
Użytkownik
Posty:570
Rejestracja:24 lis 2017, 14:18

24 paź 2018, 12:34

Bardzo solidni okazali się specjaliści z Opola - Inkasso http://inkasso.opole.pl/ Z ich pomocą udało mi się odzyskać dług. Pieniądze od dłuższego czasu był mi winien nieuczciwy ex-współpracownik. Dług z resztą wynikał z umowy cywilno-prawnej.
zamber
Użytkownik
Posty:444
Rejestracja:01 sie 2014, 10:10

25 paź 2018, 22:08

Skuteczna... Wiele firm się ogłasza, niewiele spełnia kryterium pierwszego słowa ;) Niestety... Ale można spróbować z doskonałą firmą mk-finanse: niestety mają spore obłożenie!
zamber
Użytkownik
Posty:444
Rejestracja:01 sie 2014, 10:10

10 lis 2018, 23:29

No tu chyba przede wszystkim trzeba mieć kontakt z jakąś rzetelną firmą, która się na tym pozna i dorwie te osoby. Miałem osobiście styczność z fachowcami w tej dziedzinie z MK-FINANSE. Firma działa rzeczywiście tak jak powinna i wiele mi swego czasu pomogła, więc może i Tobie takie rozwiązanie podpasuje?
aleksm
Użytkownik
Posty:262
Rejestracja:19 lis 2015, 13:52

24 lis 2018, 11:26

Zgadzam się z panem Zamber! MK-FINANSE są świetni. Mi pomogli również nie tylko jeden raz, więc mogę śmiało polecić z pełną odpowiedzialnością!
Vernon
Użytkownik
Posty:353
Rejestracja:01 sie 2014, 09:38

20 gru 2018, 23:33

No ale pytanie czy w papierach masz porzadek? Jeśli nie to najpierw zagadaj do jakiegoś dobrego biura rachunkowego jak np. Biuro Gama - oni tam się znają na tym i pomogą Ci zrobić porządek w fakturach, a potem będziesz się zastanawiał.
Vernon
Użytkownik
Posty:353
Rejestracja:01 sie 2014, 09:38

20 gru 2018, 23:44

Ja akurat mam negatywne doświadczenia oczywiście z dłużnikami, ale dość szybko udało mi się zidentyfikować solidną firmę, która się windykacją zajmuje - jest to MK-FInanse z Siedlec. Bardzo fajny zespół ludzi z dużym doświadczeniem, a co ważnijesze olbrzymią skutecnzością.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl