Rozkręcenie biznesu na zasadzie francyzy koszty

Masz pomysł na biznes i chcesz poznać opinie forumowiczów? Możesz zrobić to w tym dziale.

Moderator:mkamil

klara22
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:25 cze 2018, 13:10

17 wrz 2018, 21:15

Hej Planujemy założyć sklep z częściami samochodowymi oleje i te sprawy na zasadzie francyzy z markę http://lucart.pl/zostan-franczyzobiorca/ Może ktoś się orientuje jaki jest koszt, założenia działalności na takiej zasadzie? I czy jest to ogólnie opłacalne?
Awatar użytkownika
buka993
Posty:1
Rejestracja:20 wrz 2018, 10:21

20 wrz 2018, 10:25

Koszty założenia działalności na zasadzie francyzy nie są duże, a biznes jest jak najbardziej opłacalny. Mam znajomego który zakładał działalność na zasadzie francyzy również jakiś sklep i do dnia dzisiejszego bardzo sobie chwali ten pomysł. Prowadzenie biznesu jest dziecinnie proste, francyzodawca zajmuje się działaniami marketingowymi jak i pomaga w dużym stopniu w zarządzaniu firmą. Dobra cena i marka również zachęcają klientów do zakupów w twoim sklepie.
Tomik
Użytkownik
Posty:47
Rejestracja:20 sie 2018, 14:03

20 wrz 2018, 22:03

Dokładnie, franczyza nie jest dużym biznesem ale jeżeli dobrze trafisz w potrzeby rynku to możesz na prawdę prowadzić ciekawy biznes i jeszcze na tym sporo zarobić. Wydaje mi się, że taki sklep jak najbardziej się sprawdzi jeżeli będziecie mogli zaoferować dobre ceny względem konkurencji na akcesoria, czy części. Warto też wcześniej trochę się rozpoznać w okolicach gdzie planujesz go otworzyć. Pozdrawiam!
Irko
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:19 sie 2018, 23:52

21 wrz 2018, 08:06

Również trochę czasu poświęciłem na rozeznanie we wszystkich opcjach franczyzy i otworzenie punktu motoryzacyjnego LucArthttp://lucart.pl/zostan-franczyzobiorca/ okazał się w moim przypadku jedną z najlepszych opcji, ponieważ w naszym mieście brakowało takiego sklepu gdzie klienci mogliby liczyć na najlepsze ceny, topowe marki oraz fachową poradę (ode mnie ponieważ wcześniej pracowałem jako mechanik). Do tego otrzymałem bardzo duże i w pełni profesjonalne wsparcie z ich strony, więc biznes kwitnie i oby tak już zostało
Awatar użytkownika
udals
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:22 wrz 2018, 17:47

24 wrz 2018, 13:07

W Internecie jest całe mnóstwo informacji na ten temat. Wystarczy trochę poszukać.
zajęcie się czymkolwiek jest jednym z najlepszych odkrytych dotąd lekarstw na chore nerwy.
Vernon
Użytkownik
Posty:353
Rejestracja:01 sie 2014, 09:38

22 mar 2019, 20:30

Mirek Kozłowski z Multiserwisu - jedyna szansa na to, żeby zrozumieć zawiłości franczyzy i nie sparzyć się na nieudanym interesie na samym wstępie.
Awatar użytkownika
darioZfestyn
Posty:16
Rejestracja:25 mar 2019, 07:25

25 mar 2019, 07:48

To przecież w umowie z franczyzodawcą jest kosztorys
Befor
Użytkownik
Posty:346
Rejestracja:19 paź 2014, 15:20

05 kwie 2019, 23:12

Franczyza sie pod tym względem opłaca, ale zarówno franczyza jak i własny biznes mają swoje plusy i minusy. Ja polecam spisać sobie to na kartce (co najmniej) i ew. zastanowić się co Ci bardziej odpowiada. Polecam też doradztwo finansowo-biznesowe jakie oferuje np. Multiserwis 24. Chodzi o firmę Pana Mirosława Kozłowskiego, on udziela takich rad i sądzę, że to niezła opcja na przemyślenie pewnych spraw.
homeer
Użytkownik
Posty:56
Rejestracja:24 mar 2017, 04:06

01 sie 2019, 14:21

Mam wrażenie, że takie pytania zadają ludzie zupełnie z kosmosu - przecież koszta mają taki rozstrzał, że głowa boli. Przecież to zależy czy franczyzodawca narzuca wszystko swoje (tak jak mcdonald np) czy pozostawia w większej ilości przypadków dowolność (podwykonawcy, oprogramowanie do faktur itp) - wtedy jedna osoba może brać wszystko co najtańsze, a druga co najdroższe i wtedy koszta franczyzy rosną niezależnie od firmy jaką się reprezentuje.
SZANTAL
Użytkownik
Posty:84
Rejestracja:23 lut 2016, 08:49

10 sie 2019, 15:27

pozostając w temacie oprogramowania do fv chciałem się zapytać z jakich konkretnie korzystacie i polecacie? moje drogi z obecnym pracownikiem zajmującym się fv oraz biurem księgowym się rozstają, chcę przejąć to pod własne skrzydła i mieć minimalną ilość romansów do księgowej więc zależy mi na możliwie prostej, przystępnej obsłudze programu z szeroką ilością funkcji.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl