Co na bóle brzucha?

Forumowicze i Forumowiczki. Łączcie się!

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
Malczez
Posty:4
Rejestracja:09 sty 2018, 10:50

09 sty 2018, 15:16

Wzdęty brzuch nie jest niczym przyjemnym. Najczęściej wzdęcia pojawiają się w wyniku przejedzenia i spożycia dużej ilości "ciężkiego" pokarmu. Z tego co wyczytałem w jednym z artykułów nt. wzdęć - http://www.vert-med.pl/co-zrobic-gdy-wz ... sz-brzuch/ na taką dolegliwość należy sięgać przede wszystkim po naturalne produkty jak warzywa i owoce, które są nie przetworzone. Warto także nauczyć się pewnej kultury spożywania posiłku, czyli jedzenia małymi porcjami oraz powoli. Po posiłku natomiast trzeba skorzystać z rekreacji, wybrać się na spokojny spacer, zamiast od razu siadać przed telewizorem na kanapie.
Awatar użytkownika
binka
Posty:4
Rejestracja:03 lut 2018, 11:03

04 lut 2018, 19:43

Z bólami brzucha bywa różnie.. byle uważać żeby nie okazało się to coś innego znacznie gorszego..więcej informacji możecie znaleźć np. tutaj: http://brzuchobrzucho.pl/choroby-ukladu ... ba-crohna/ chorób układu pokarmowego jest tak wiele no i jakoś trzeba sobie z nimi radzić, a w pierwszej kolejności rozpoznać przyczynę.
Awatar użytkownika
smerfe
Posty:4
Rejestracja:16 lut 2018, 14:29

16 lut 2018, 15:38

A może przy okazji ktoś będzie mi mógł powiedzieć jak sobie radzić z hemoroidami i jakie leki stosować? Co prawda znalazłem taką stronę - http://www.hemoroidy.expert/leczenie-he ... emoroidow/ - ale chciałbym jeszcze opinii kogoś doświadczonego w tym temacie :)
barylka
Użytkownik
Posty:62
Rejestracja:24 lis 2017, 22:50

24 mar 2018, 21:44

U mnie okazalo sie, ze mam problem z zespolem jelita drazliwego. Dopiero przyjaciolka przyniosla mi ostatnio pierwsze opakowanie intesty - takich tabletek z maslanem sodu, ktore reguluja uklad pokarmowy :) Okazaly sie strzalem w 10ke.
mbaczal
Użytkownik
Posty:93
Rejestracja:03 lip 2016, 22:26

25 mar 2018, 23:59

Przy niestrawnościach to pewnie jakieś krople ziołowe. Może też pomóc coś rozkurczowego. Pewnie każda apteka internetowa ma szeroki asortyment leków wyłącznie na ból brzucha ;) Ale może lepiej najpierw poznać źródło bólu i iść do lekarza?
Awatar użytkownika
azja
Posty:9
Rejestracja:26 kwie 2018, 12:28

26 kwie 2018, 12:48

Zależy jeszcze co jest przyczyną bólu brzucha, bo u mnie to akurat głównie wtedy pojawia się wzdęcie po posiłkach. Zjem coś czego nie powinnam i stąd te problemy. Znajoma mi opowiadała o wyrobie Intesta, którą sama od jakiegoś czasu przyjmuje i mówiła że już nie pamięta co to te wzdęcia. Muszę sama ją sobie jak najszybciej zakupić
bunia
Użytkownik
Posty:278
Rejestracja:31 sie 2016, 20:43

30 kwie 2018, 13:59

Tak, dobrze robisz, na problemy jelitowe dobry jest też jakiś probiotyk sprawdzony, jak masz pod ręką to na pewno nie zaszkodzi wziąć w takiej sytuacji. Ja zawsze go biorę przy leczeniu antybiotykami bo dzięki niemu chronię jelita przed wyjałowieniem.
Awatar użytkownika
katarzyk
Posty:1
Rejestracja:17 sie 2018, 10:57

17 sie 2018, 11:08

Zależy od przyczyny... najcześciej samo przechodzi, chociaż bóle brzucha jeżeli trwają długo to nie mogą być lekceważone.
kowalski007
Użytkownik
Posty:300
Rejestracja:16 sty 2019, 19:40

05 lip 2019, 12:27

myślałem o jakiejś terapii ziołowej, macie polecić jakiś gabinet ziołolecznictwa?
Jadwisia
Użytkownik
Posty:45
Rejestracja:05 sie 2018, 12:08

10 lip 2019, 20:22

Jeśli długo trwają takie bóle to nie warto zwlekać tylko trzeba iść na badania.Bardzo dobrych specjalistów maja w szpitalu św.Elżbiety na Mokotowie. Mam znajoma która tam leczyła sie u proktologa i jest zadowolona z opieki medycznej.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl